Małe czy duże lampy do modnego wnętrza?

Małe czy duże lampy do modnego wnętrza? [1]
Małe czy duże lampy do modnego wnętrza? [2]
Małe czy duże lampy do modnego wnętrza? [3]

Nowoczesne produkty oświetleniowe przybierają naprawdę mocno zróżnicowane formy. W wyspecjalizowanych sklepach bez trudu znajdziemy ekstremalnie duże, jak i całkiem maleńkie oprawy, z których pomocą możemy perfekcyjnie oświetlić każde wnętrze, zgodnie z naszymi upodobaniami i pomysłem na przestrzeń do życia.

Lampy do modnego wnętrza

Planując system oświetleniowy, trzeba zastanowić się nad wyborem odpowiednich modeli lamp. Lepiej zdecydować się na ogromne żyrandole, czy może ciekawsze będą minimalistyczne oczka wpustowe?

Niby to sprawa mocno indywidualna, ale warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jakich? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do dalszej lektury.

Ekstremalnie duże lampy wiszące – kiedy się sprawdzają we wnętrzach?

Okazałe lampy wiszące to perfekcyjne uzupełnienie modnego salonu lub sypialni, zwłaszcza, że ponownie rozkochali się w nich projektanci oraz dekoratorzy wnętrz. Rozbudowane, przestrzenne żyrandole wracają do łask i cieszą oko w niejednej, oryginalnej aranżacji.

Duże lampy wiszące sprawdzają się jako praktyczne oświetlenie główne lub strefowe, dając sporo światła do bezpiecznego przemieszczania się oraz wykonywania czynności, przy których nie potrzebujemy lampy zadaniowej.

Lampy wiszące mogą być klasyczne, minimalistyczne lub niezmiernie dekoracyjne i bardziej przypomina
nowoczesną rzeźbę niż standardową lampę.

Wykorzystanie tego typu dużych lamp do oświetlenia pomieszczeń rekreacyjnych stanowi jeden z najważniejszych trendów oświetleniowych bieżącego sezonu. Modele wiszące znalazły się w ofercie wielu renomowanych firm. Szeroki ich wybór posiada także producent lamp Lampy.it, stawiający na nowoczesne, energooszczędne technologie połączone z ciekawym designem.

Nie zapominajmy o tym, że duża lampa do domu także dekoruje. Nieraz okazuje się, że produkt oświetleniowy staje się równocześnie sposobem na rozjaśnienie wnętrza oraz szczególnie ozdobnym przedmiotem, który przyciąga każde spojrzenie.

Małe też jest piękne – najmniejsze oprawy oświetleniowe

Na drugim biegunie oświetleniowym znajdują się najmniejsze lampy. Zalicza się do nich oczka wpustowe, które cieszą się wielką sympatią prywatnych użytkowników oraz architektów, potrzebujących wygodnego oświetlenia do wszystkich wnętrz.

Do czego przydają się oczka wpustowe? To niezmiernie funkcjonalne lampy techniczne. Przydają się jako oświetlenie główne lub strefowe, zwłaszcza gdy wykorzysta się większą ilość opraw. Bez trudu pełnią także rolę oświetlenia zadaniowego – podkreślają poszczególne przedmioty we wnętrzu oraz umożliwiają budowanie przestrzeni z pomocą światła.

Podstawową zaletą oczek wpustowych jest ich niewielka forma. Dzięki temu wpisują się w niemal każdą aranżację. Pozostają produktem dyskretnym, ledwie widocznym, który daje jednak sporo światła, pozwalającego na wykonywanie wszystkich potrzebnych czynności.

W odróżnieniu od okazałych modeli niewielkie oczka wpustowe nadają się zarówno do bardzo dużych, jak i mikroskopijnych mieszkań, w których zawieszenie sporej lampy byłoby po prostu niemożliwe ze względu na niedobór przestrzeni. Małe lampy techniczne są zatem znacznie bardziej uniwersalne – niby niewielkie, ale dają olbrzymie możliwości.

Lampa dla każdego – budowanie systemu oświetleniowego

Duże i małe lampy oświetlają domową przestrzeń, sprawiając, że zaczyna być ona w pełni funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb. Warto wprowadzać do wnętrza kilka różnych typów opraw, o urozmaiconej wielkości i typie.

Duża lampa przykuwa wzrok i zdobi. Niewielkie oczka wpustowe zapewniają światło i podkreślają to, co chcemy wyeksponować. Dzięki tak zbudowanemu systemowi wykonywanie codziennych czynności jest zdecydowanie prostsze, a dom staje się przytulny, wygodny i naprawdę piękny.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.