Zakup lampy do biurka. Na co zwrócić uwagę?

Zakup lampy do biurka. Na co zwrócić uwagę? [1]
Zakup lampy do biurka. Na co zwrócić uwagę? [2]
Zakup lampy do biurka. Na co zwrócić uwagę? [3]
Zakup lampy do biurka. Na co zwrócić uwagę? [4]
Zakup lampy do biurka. Na co zwrócić uwagę? [5]

Dobrze dobrana lampka biurkowa to spora część sukcesu przy tworzeniu miejsca do nauki i pracy. Ma bowiem ona służyć nam nie tylko do oświetlenia czynności, którą wykonujemy, czyli pisania, czytania czy też pracy na komputerze, ale także pomóc skupić się na tej rzeczy oraz ograniczyć szybkie męczenie się naszego wzroku.

Cechy dobrej lampy biurkowej

Pierwszą cechą, którą powinna się charakteryzować nasza lampa biurkowa jest stabilność. Podstawa lampy musi być wykonana tak, aby nie przewracała się nam ona przy każdym dotknięciu lub szturchnięciu biurka. Jednocześnie musi być również lekka i mobilna, by można było bez przeszkód zmienić jej położenie na biurku lub przenieść w nowe miejsce, w którym będzie stała. Dzięki temu wieczorami może zamieniać się w lampkę nocną postawioną lub zawieszoną na stoliku przy łóżku.

Należy pamiętać, że osoby praworęczne powinny mieć ustawioną lampkę z lewej strony, a leworęczne z prawej. Dodatkowo dzięki opcji regulacji wysokości będziemy mogli ustawić też miejsce padania światła, zgodne z naszymi aktualnymi potrzebami. Zasada jest tu taka, aby źródło światła było umieszczone około 35 centymetrów nad obiektem, który ma oświetlać.

Jako, że czasem potrzebujemy światła rozproszonego, a czasami punktowego, to równie przydatna będzie opcja regulacji natężenia światła. Im bardziej miękkie jest światło, tym korzystniej dla naszych oczu, bowiem nas nie oślepia.

Kupując biurkową lampkę warto też zwrócić uwagę na długość jej przewodu. Panuje tu zasada, że im dłuższy przewód zasilający, tym lepiej. Dzięki temu nie będzie konieczności korzystania z dodatkowych przedłużaczy. Najlepiej zmierzyć odległość od kontaktów do docelowych miejsc stania lampki, dodać kilkanaście centymetrów, aby kabel nie był napięty i wtedy mamy jego optymalną długość. Musimy jednak pamiętać, że nie powinna być ona krótsza aniżeli 1,5 metra.

Rodzaje lampek biurkowych dostępne na rynku oświetleniowym

Styl lampy powinien być dostosowany zarówno do wystroju naszego pokoju czy też gabinetu, jak również do rodzaju biurka, na którym będzie ona stała.
Obecnie w sklepach internetowych można zakupić zarówno tradycyjne lampy biurkowe, z abażurem, jak również nowoczesne lampy led, a także klasyczne oświetlenie dekoracyjne np. w stylu vintage.

W zależności od naszych upodobań możemy wybrać lampki na sztywnej nóżce, lub te wyginające się, którym możemy sami nadawać kształt
Poniżej przedstawiamy różne rodzaje lampek biurkowych, które można dostać w sklepach internetowych.

Lampy biurkowe mobilne w dzień mogą nam służyć za lampkę biurkową lub stołową, a wieczorami zmieniać się w lampę nocną. To idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają urządzać swoje pierwsze mieszkanie, lub łączą sypialnię z gabinetem.

Lampy biurkowe mocowane do blatu najczęściej wykorzystuje się w pokojach dziecięcych, kiedy wiemy, że nasz urwis może ją niechcący przewrócić. Taką lampę można przymocować na stałe lub tylko za pomocą klipsa.

Lampy biurkowe ledowe ich oświetlenie nie jest intensywne, a rozproszone. Biały kolor światła jest namiastką naturalnego światła dziennego, dzięki czemu nasz wzrok się wolniej męczy. Są także energooszczędne, a sama żarówka cechuje się bardzo dużą żywotnością.

Lampy biurkowe artystyczne posiadają różne oprawy, zarówno te bardziej klasyczne, jak również te wymyślne, przypominające między innymi świeczniki, kwiaty, wazony, wiatraki a nawet brylanty. Mówiąc potocznie, do wyboru, do koloru.

Lampy biurkowe tradycyjne charakteryzują się stałą nóżką z podstawą i abażurem. Pomimo tego nie muszą być one nudne. Je również można dostać w różnych kształtach i kolorach.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.