Folia bąbelkowa i stretch w domu – jak je zastosować?

Folia bąbelkowa i stretch w domu – jak je zastosować? [1]
Folia bąbelkowa i stretch w domu – jak je zastosować? [2]
Folia bąbelkowa i stretch w domu – jak je zastosować? [3]

W domach wykorzystujemy rozmaite akcesoria, które zwiększają funkcjonalność poszczególnych wnętrz. Część z nich jest dedykowana do użycia właśnie jako przedmioty dla gospodarstwa domowego. Inne zostały zaadaptowane z zupełnie innych dziedzin życia.

Ciekawym przykładem tej drugiej kategorii są folie stretch i bąbelkowe, dla których w domu i ogrodzie można znaleźć naprawdę wiele, niezmiernie cennych zastosowań.
Do czego mogą się przydać? O tym napiszemy poniżej.

Folia bąbelkowa i stretch – nie tylko pakowanie paczek

Oba typy folii przede wszystkim kojarzy się z praktycznymi materiałami pakowymi, które wykorzystują firmy kurierskie i przedsiębiorstwa produkcyjne do transportu i magazynowania rozmaitych towarów.

Nadają się do tego wręcz idealnie. Łatwo dopasowują się do powierzchni przedmiotów, szczelnie je okrywają. Zabezpieczają przed kurzem, zabrudzeniem lub uszkodzeniami mechanicznymi. Stanowią także świetną ochronę przed wilgocią i przypadkowym zalaniem wodą, do którego może dojść na przykład podczas przechowywania i składowania produktów. Przy tym wszystkim zaliczają się do stosunkowo tanich sposobów na pakowanie, co zjednuje im szerokie rzesze odbiorców.

To jednak nie jedyne wykorzystanie folii bąbelkowej i stretchu. Oba materiały pakowe przydają się też do zabezpieczania rozmaitych przedmiotów w domu lub ogrodzie.

Jak je zatem wykorzystać?

Zabezpieczanie przedmiotów do składowania i przeprowadzki

Oba typy folii powszechnie wykorzystują osoby prywatne, które potrzebują zabezpieczyć różne produkty przed składowaniem lub podczas przeprowadzki.

Przy pomocy folii zawija się wszelkie elementy wyposażenia lub akcesoria, które pragniemy zachować w optymalnej kondycji, ale nie zamierzamy z nich korzystać w najbliższym czasie. Stretch lub bąbelki ochronią je przed zawilgoceniem lub zakurzeniem, a my możemy ponownie po nie sięgnąć, gdy znów będą potrzebne. Najlepszym rozwiązaniem jest włożenie przedmiotów do pudełek i zafoliowanie ich. Można do tego wykorzystać choćby opakowania z e-Hurtownia-Opakowan.pl, sklepu, pełnego nowoczesnych materiałów pakowych.

Materiały pakowe tego typu przydają się przy przeprowadzkach. Wówczas zależy nam na tym, żeby zabezpieczyć wszystkie przedmioty na czas transportu. Można do tego wykorzystać folię bąbelkową, amortyzującą wstrząsy, lub cienki stretch, który zmniejsza ryzyko zabrudzenia lub porysowania mebli lub innych przedmiotów.

Folia stretch w kuchni

Warto wspomnieć również o tym, że folia stretch przydaje się do przechowywania rozmaitych produktów spożywczych. Dzięki niej dłużej utrzymują one świeżość.

Dokładne owinięcie pojemników folią pozwala uchronić pozostałe artykuły spożywcze, znajdujące się w lodówce, przed szczególnie intensywnymi zapachami, na przykład sosem czosnkowym, sałatką z cebulą lub kiełbasą wiejską.

Bezpieczne wyposażenie ogrodu

Folie mogą być niezmiernie przydatne w ogrodzie. Przydają się zamiast dedykowanych pokrowców na meble ogrodowe z tworzyw sztucznych, które zostawia się w sezonie zimowym na zewnątrz. Jeśli zawiniemy je w folię, nie ulegną zabrudzeniu i na wiosnę będą niemal natychmiast gotowe do użytku.

Oprócz tego folia bąbelkowa przydaje się do ochrony wrażliwych i delikatnych roślin. Tworzy się z niej osłony, zabezpieczające przed szkodliwym działaniem niskich temperatur.

Z kolei stretch bywa wykorzystywany do tworzenia ogrodowych upraw w tunelach. Wbrew pozorom nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, żeby zbudować niewielką szklarnię. Wystarczy lekka konstrukcja metalowa lub z tworzywa sztucznego oraz kilka rolek folii. Tak zabezpieczone uprawy rosną znacznie szybciej niż w warunkach gruntowych, a wiosenne przymrozki nie przynoszą wielkich strat.

Zastosowanie folii – mnogość rozwiązań

Folie w domu przydają się w różnych sytuacjach. W zasadzie każdy jest w stanie znaleźć dla nich nowe zastosowania. W niektórych domach rolka folii bąbelkowej i stretchu staje się niemal tak potrzebna i uniwersalna jak szara taśma. Dzięki niej można zrobić naprawdę wiele.

A jak Wy wykorzystujecie tego typu folie? Macie swoje ulubione sposoby na używanie ich w domu lub ogrodzie?

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.