Jak ograniczyć straty ciepła w domu? Technika ocieplania poddaszy pianką PUR

Jak ograniczyć straty ciepła w domu? Technika ocieplania poddaszy pianką…
Jak ograniczyć straty ciepła w domu? Technika ocieplania poddaszy pianką…
Jak ograniczyć straty ciepła w domu? Technika ocieplania poddaszy pianką…
Jak ograniczyć straty ciepła w domu? Technika ocieplania poddaszy pianką…
Jak ograniczyć straty ciepła w domu? Technika ocieplania poddaszy pianką…

Stosowane od wielu lat metody ociepleń domów jednorodzinnych oraz dociepleń poddaszy, strychów, a także różnego rodzaju innych części pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, zaczynają powoli ustępować nowym, alternatywnym metodom, wykorzystującym najnowsze zdobycze nauki o materiałach oraz patenty i koncepcje stosowane przez wiodących producentów materiałów i rozwiązań z zakresu budownictwa.

Obok znanych wszystkim i powszechnie stosowanych materiałów ociepleniowych takich jak wełna mineralna (ociepleniowa) czy styropian, coraz częściej poszczególni wykonawcy robót budowlanych polecają swoim klientom sięgnięcie po nowe techniki docieplania poddaszy, bazujące na takich materiałach jak na przykład – pianka poliuretanowa PUR, wykorzystywana coraz częściej do wykonywania ociepleń budynków o różnym przeznaczeniu.

Dlaczego warto ocieplić poddasze pianką PUR?

Co jest powodem rosnącej popularności usług ocieplania pianką? Przede wszystkim jest to związane ze stosunkowo niewysokimi kosztami wykonania ocieplenia, które bynajmniej nie wiążą się ze słabszymi parametrami izolacyjnymi wykonanego przy jej pomocy docieplenia. Jak dowodzą bowiem wyniki przeprowadzanych w ostatnich latach porównań i zestawień, pianka poliuretanowa PUR charakteryzuje się zbliżonymi, a nawet lepszymi współczynnikami izolacji od takich materiałów jak styropian czy wełna ociepleniowa. Na tym jednak nie kończą się zalety ocieplania pianką. Nie sposób bowiem nie dostrzec o wiele prostszej metody jej aplikacji, co umożliwia pracownikom budowlanym wykonanie w ciągu jednego dnia ocieplenia na kilkukrotnie większej powierzchni, aniżeli w przypadku alternatywnych metod ocieplania budynków.

Pianka poliuretanowa PUR aplikowana przez przy pomocy specjalistycznego sprzętu – pistoletów ciśnieniowych – bezpośrednio na izolowaną powierzchnię. Wystrzelona pod wysokim ciśnieniem momentalnie zwiększa kilkukrotnie swoją objętość, tworząc jednolitą warstwę izolacji, która wypełnia wszystkie zakamarki i zagłębienia, nie pozwalając na powstawanie miejsc, na których łączą się poszczególne elementy izolacji oraz tworzenia się tak zwanych mostków termicznych. Wszystko to wpływa na o wiele wyższą jakość ocieplenia pianką w stosunku do pozostałych metod termoizolacji budynków i pomieszczeń.

Pianka PUR a warunki środowiskowe

Decydując się na wykonanie docieplenia poddaszy warto też pamiętać o tym, że ocieplenia pianką pozostają w pełni bezpieczne dla środowiska, nie naruszając w żaden sposób jego równowagi. Jest to materiał w całości obojętny dla otoczenia, dlatego też stosowany może być także w tych pomieszczeniach, w których kontakt z nim będą mieć alergicy oraz zwierzęta domowe. Z biegiem czasu pianka poliuretanowa nie traci też swoich właściwości izolacyjnych, co jest możliwe dzięki temu, że nie wchodzi w reakcje z jakimikolwiek substancjami występującymi naturalnie w przyrodzie, co mogłoby wpływać na jej zużycie lub zatracenie pożądanych cech i parametrów.

Wśród znanych technik docieplania poddaszy, wykorzystanie pianki poliuretanowej wydaje się w chwili obecnej najlepszą alternatywą wobec tradycyjnych metod poprawy właściwości termoizolacyjnych budynków.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.