Kalkulator kredytu jednym z najpopularniejszych pomocniczych narzędzi

Kalkulator kredytu jednym z najpopularniejszych pomocniczych narzędzi [1]
Kalkulator kredytu jednym z najpopularniejszych pomocniczych narzędzi [2]
Kalkulator kredytu jednym z najpopularniejszych pomocniczych narzędzi [3]

XXI wiek przyniósł światu wiele innowacji i kluczowych zmian w naszym życiu. Człowiek zyskał możliwość realizacji swoich celów, uzyskując przy tym nieograniczone wręcz możliwości. Jak się jednak okazuje, nie wszystko jesteśmy w stanie osiągnąć jedynie o własnych siłach. Dlatego też tak popularne są wszelkiego rodzaju kredyty. Co istotne, istnieją narzędzia, które w prosty i przejrzysty sposób pomogą nam rozwiać wszelkie nasze wątpliwości i zwiększyć kredytową wiedzę.

  1. Kalkulator kredytowy – charakterystyka.
  2. Pomoc z hipoteką.
  3. Najpopularniejszy kredyt gotówkowy.
  4. A może kupno samochodu?

Nie dziwi nikogo sytuacja, w której kalkulator kredytu staje się być kluczową pomocą w szeroko pojętym planowaniu kredytu. Warto pamiętać, że prawdopodobnie najlepszy kalkulator znajdziemy na serwisie Direct Money. To właśnie dzięki temu narzędziu jesteśmy w stanie dokładnie się przygotować na nasze zobowiązania, a także z wyprzedzeniem określić, jaki kredy będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Kalkulator kredytowy – charakterystyka

Jak jednak działa kalkulator kredytu? Jego głównym zadaniem jest pokazanie użytkownikowi, jak wysoką będzie płacić ratę, a także, co na tę konkretną kwotę wpłynęło. Co więcej, profesjonalny kalkulator przedstawi nam również całościowy koszt kredytu, czyli ile bank na całej transakcji zarobi. Należy jednak pamiętać, że narzędzie to sprawdza się w przypadku stałej raty kredytu, czyli takiej, która przez cały okres spłat będzie taka sama. Oczywiście, jeśli przyjrzelibyśmy się jej dokładnie, zauważylibyśmy, że zmienia się w niej wartość spłaty odsetek, jak i samego kapitału. Suma jednak pozostanie stała. Z kolei by uzyskać raty malejące, należy posiadać bardzo dobrą zdolność kredytową, co w praktyce wystąpi rzadziej.

Pomoc z hipoteką

Z kalkulatora kredytu tak chętnie korzystamy zwłaszcza w przypadku kredytu hipotecznego. Jest to bardzo proste, a niezwykle przydatne działanie. Użytkownik podaje jedynie wysokość kredytu, okres kredytowania, a także oprocentowanie, by po kilku chwilach otrzymać pożądany wynik. Na podstawie podanego sugerowanego harmonogramu spłat możemy dokładnie przeanalizować kolejne lata spłat, dowiadując się o wspomnianych wartościach odsetkowych oraz kapitałowych. Poznamy również wartość naszego kredytu hipotecznego.

Najpopularniejszy kredyt gotówkowy

Kalkulator kredytu sprawdzi się również przy kredycie gotówkowym, który jest bez wątpienia najpopularniejszym kredytem wśród Polaków. Posiada on wiele atrakcyjnych cech, z których prawdopodobnie najważniejszym jest ograniczenie niezbędnych formalności do minimum. Kalkulator kredytów gotówkowych działa bardzo podobnie, jak w przypadku hipotecznych. Praktycznie jedyną różnicą jest kwota, jaką podajemy – musi się ona mieścić w przedziale od 500 zł do 150 000 zł, a okres kredytowania nie może przekroczyć 10 lat.

A może kupno samochodu?

Warto pamiętać, że z kalkulatora kredytowego możemy korzystać również w innych przypadkach, jak np. podczas zaciągania kredytu na kupno samochodu. Jest to szczególnie ważne, gdyż zwłaszcza pojazdy często bierzemy na kredyt, zdając sobie sprawę, jak ważna jest ich rola w naszym życiu, jednocześnie nie chcąc (lub nie mogąc) w danej chwili wykładać tak pokaźnej gotówki. Dzięki kalkulatorowi kredytu samochodowego będziemy w stanie przeanalizować dokładnie nasze możliwości, co pomoże nam ukierunkować się na konkretny model samochodu. Działa to wręcz identycznie jak w przypadkach opisanych powyżej.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.