Kredyt hipoteczny, dodatkowe ubezpieczenia - co warto mieć?

Kredyt hipoteczny, dodatkowe ubezpieczenia - co warto mieć? [1]
Kredyt hipoteczny, dodatkowe ubezpieczenia - co warto mieć? [2]
Kredyt hipoteczny, dodatkowe ubezpieczenia - co warto mieć? [3]
Kredyt hipoteczny, dodatkowe ubezpieczenia - co warto mieć? [4]
Kredyt hipoteczny, dodatkowe ubezpieczenia - co warto mieć? [5]

Kredyt hipoteczny to wieloletnie zobowiązanie, które wymaga od kredytobiorcy stabilnej sytuacji finansowej i wypłacalności, niezależnie od sytuacji i okoliczności. Bank nie będzie czekał na spłatę zobowiązania, skoro decyzję podejmuje osoba dorosła i świadoma konsekwencji. Dlatego konieczne jest dokupienie ubezpieczenia, a najlepiej z przydatnymi rozszerzeniami.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie a polisa

W życiu zdarzają się bardzo różne sytuacje. Kredytobiorca może stracić pracę, zachorować lub ulec wypadkowi. Każda z tych sytuacji powoduje, że jego płynność i płynność finansowa znacznie się zmienia. Może nawet dojść do takiej sytuacji, w której dłużnik będzie miał poważne problemy z regularnym opłacaniem kredytu.

Właśnie na takie okoliczności banki zawsze oczekują od kredytobiorców odpowiednich zabezpieczeń. Z założenia, takim zabezpieczeniem jest właśnie kredytowana nieruchomość. Jednakże i z nią może się coś zdarzyć. Nieszczęścia nie sposób przewidzieć ani zaplanować i właśnie dlatego należy się przed nim zabezpieczyć. W kupionym na kredyt mieszkaniu może dojść do pożaru. W sytuacji gdy całe mieszkanie spłonie, nie nadaje się ono już do tego, by być zabezpieczeniem zobowiązania finansowego. Jego wartość spada, nie da się go sprzedać, gdyby dłużnik przestał płacić, a to powoduje, że bank znajduje się na straconej pozycji.

W razie szkody całkowitej, towarzystwo ubezpieczeniowe, które objęło swoją odpowiedzialnością daną nieruchomość wypłaca odszkodowanie w wysokości wartości mieszkania. Oczywiście, polisa ubezpieczeniowa powinna być przygotowana z cesją na bank. Dzięki temu, odszkodowanie wpłynie do banku na konto zobowiązanego i pokryje koszty kredytu. Fakt, że nie będzie już mieszkania, ale również nie będzie zobowiązania zaciągniętego na jego zakup.

Przy tej okazji warto się dobrze zastanowić, jaka polisa będzie stanowiła w tej sytuacji najlepsze zabezpieczenie. Warto więc sprawdzić, jakie ubezpieczenie domu (www.ubezpieczeniemieszkania.pl) plasuje się najwyżej w rankingach i jakie są na jego temat opinie klientów.

Ubezpieczenie dodatkowe

Czy powinno się poprzestać na wykupieniu ubezpieczenia podstawowego, które w razie nieszczęścia będzie wykorzystane przez bank, czy warto jednak zainwestować w dodatkowe rozwiązania, które będą chroniły również samego kredytobiorcę? Warto rozszerzyć kupowaną przez siebie polisę, chociażby o ubezpieczenie ruchomości domowych oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Polisa ubezpieczeniowa, która chroni ruchomości domowe, to doskonałe zabezpieczenie mebli, sprzętów domowych, agd, rtv, czy też innych wartościowych elementów wyposażenia mieszkania (biżuteria, dzieła sztuki) przed nieszczęśliwymi zdarzeniami, które mogą być spowodowane przez siły natury (pożar, wichura, piorun) lub osoby trzecie (kradzież).

Dzięki dodatkowej ochronie ruchomości domowych można w razie zdarzenia odzyskać utracone lub zniszczone przedmioty, bez ponoszenia własnych wydatków.

Jeżeli zaś chodzi o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, to dzięki niemu nie trzeba finansować naprawy z własnej kieszeni w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim. Jeżeli przypadkiem zdarzy się zalać mieszkanie sąsiadowi lub wybić szybę w jego oknie, to koszty tych napraw pokryje posiadana polisa ubezpieczeniowa.

Ciekawą ofertą w tym zakresie jest ubezpieczenie domu i mieszkania w Banku Millenium z www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Doskonale chroni majątek ubezpieczonego i jest bardzo elastyczne, jeżeli chodzi o zakres objętych odpowiedzialnością zdarzeń.

Jak to się ma do zaciągniętego kredytu? Jeżeli w razie nieszczęśliwego zdarzenia firma ubezpieczeniowa przejmie na siebie odpowiedzialność finansową za naprawienie powstałych szkód, ubezpieczony nie ponosi żadnych kosztów, a tym samym nadal zachowuje płynność finansową, która pozwala mu na sprawne spłacanie kredytu.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.