Kto powinien korzystać z kantorów internetowych?

Kto powinien korzystać z kantorów internetowych? [1]
Kto powinien korzystać z kantorów internetowych? [2]
Kto powinien korzystać z kantorów internetowych? [3]
Kto powinien korzystać z kantorów internetowych? [4]
Kto powinien korzystać z kantorów internetowych? [5]

Kantory internetowe to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie branż wirtualnych w naszym kraju. Chociaż jeszcze przed kilkoma laty niewiele osób o nich słyszało, magazyn Forbes szacuje obecnie ilość polskich klientów kantorów online na 400 000, a obroty na ponad 20 000 000 000 złotych. Duża część tej sumy przypada na na portal wymiany walut Amronet, który otrzymał laur „Odkrycie Roku 2016". Swoją część tortu mają także rynkowi weterani i spora ilość mniejszych podmiotów. Kim jest te blisko pół miliona osób, które korzysta z ich usług?

Kredytobiorcy

Wielką falę napływu osób do kantorów online wywołała zmiana prawa bankowego, która zmusiła banki do przyjmowania rat kredytów udzielonych w obcej walucie w naturze, czyli w walucie kredytu. Oznaczało to, że klient mógł kupić franki czy euro w dowolnym miejscu i zapłacić bankowi wymienioną walutą. Unikał w ten sposób spreadu, czyli wysokich kosztów wymiany walut w banku. Warto jest korzystać z tej opcji, ponieważ rata płacona w złotych polskich jest co najmniej o kilka procent wyższa niż rata płacona w walucie kupionej w kantorze online.

W podróży

Wyjazd do kraju, gdzie korzysta się z innej waluty, to konieczność zaopatrzenia się w miejscowe pieniądze. Można tego uniknąć płacąc kartą kredytową, co jednak jest bardzo drogie, chociaż bez wątpienia szalenie wygodne. Alternatywa to wizyta w kantorze. Klasyczny kantor zmusza nas do odwiedzenia go, podróży z dużą gotówką w kieszeni i dostosowania się do jego godzin otwarcia. Koszt wymiany walut w klasycznym kantorze to także około kilku procent wartości pieniędzy. Kantor online otwarty jest całą dobę, dostępny jest w telefonie, a obecnie wiele serwisów kantorowych ma już swoje aplikacje internetowe. Koszt wymiany walut jest niski, a wymogiem jest jedynie posiadanie konta walutowego w swoim banku. Potem wystarczy tylko wypłacić walutę i znikomym kosztem podróż jest zabezpieczona.

Płatności w walucie

Konieczność dokonania płatności w walucie obcej nie jest już niczym nadzwyczajnym. Czasami takiej płatności wymagają biura podróży, w innych przypadkach kupuje się coś w Internecie za granicą i cena wyrażona jest w walucie obcej. We wszystkich takich przypadkach można zlecić bankowi płatność z konta złotówkowego. Spowoduje to jednak naliczenie wysokich opłat za samą transakcję oraz dokonane zostanie przeliczenie walut po niekorzystnym dla klienta kursie (kurs walut online). Szereg opłat wyraźnie podniesie cenę rzeczy, za którą się płaci. Kantor online pozwala tego uniknąć.

Przekazywanie pieniędzy

Trzeba przesłać do kraju pieniądze zarabiane za granicą? Jest to bardzo droga usługa. Wiele banków życzy sobie co najmniej 100 złotych za jej wykonanie plus doliczana jest prowizja za zmianę waluty z wpłacanej na złotówki. W tym samym czasie zamiana waluty w kantorze online i wpłacenie złotówek bezpośrednio na konto w kraju nie będzie się wiązało praktycznie z żadnymi kontami, jeśli tylko dany kantor online działa na obu rynkach. Nawet jeśli nie działa, transfer pieniędzy z zagranicy w tej samej walucie jest znacznie tańszy od przelewu gdzie wymagana jest wymiana walut.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.