E-deklaracje - rozliczenie podatku przez internet

E-deklaracje - rozliczenie podatku przez internet [1]
E-deklaracje - rozliczenie podatku przez internet [2]
E-deklaracje - rozliczenie podatku przez internet [3]
E-deklaracje - rozliczenie podatku przez internet [4]
E-deklaracje - rozliczenie podatku przez internet [5]

Moduły finansowo-księgowe, formularze online czy programy komputerowe to jedne z najszybszych sposobów rozliczania podatku VAT drogą elektroniczną. Coraz więcej osób decyduje się na taką formę realizacji zobowiązań z urzędem skarbowym, ponieważ metoda ta jest szybka i bezpieczna. Te niezwykle intuicyjne narzędzia prowadzą ludzi wręcz za rękę, tak aby każdy miał możliwość szybkiego i bezproblemowego rozliczenia się z urzędem. Dzięki tym rozwiązaniom podatnik powinien więc bez problemu dać sobie radę z rozliczeniem PIT-a online.

PIT bez wychodzenia z domu

System e-Deklaracja dostarcza podstawowych narzędzi, które służą do prawidłowego rozliczania i przesyłania zeznań podatkowych drogą internetową. Dzięki pomocnemu kreatorowi każda osoba bez żadnego problemu będzie mogła wypełnić właściwe zeznanie podatkowe.

Wypełnienie odpowiedniego PIT-a jest możliwe za pomocą strony internetowej bądź zainstalowanej na komputerze aplikacji. Na początku jednak każdy użytkownik musi założyć swój własny profil e-użytkownika na portalu podatkowym.

Dedykowana aplikacja przeprowadzi użytkownika przez kolejne punkty formularza tak, aby wszystko zostało poprawnie wypełnione. Nawet jeżeli w dokumencie wkradnie się jakiś nieoczekiwany błąd, istnieje spora szansa, że zostanie on wychwycony przez funkcję autokorekty. Dzięki temu uniknąć można składania dodatkowych i szczegółowych wyjaśnień, aby wytłumaczyć się z błędu, a jak wiadomo, te zdarzają się każdemu.

Minister Finansów zaproponował dodatkowe udogodnienie dla obywateli. Dotyczy ona PIT-37 i PIT-38. W praktyce oznacza to, że urząd wykona większą część pracy związaną z wypełnianiem deklaracji podatkowej na podstawie materiałów dostarczonych przez pracodawcę. Podatnik musi jedynie określić rodzaj ulg podatkowych, które mu przysługują.

Dodatkową korzyścią jest fakt, że raz wypełniony PIT, jest cały czas dostępny z poziomu aplikacji, dzięki czemu kolejne zeznanie można wypełnić szybciej, wykorzystując część danych, które zostały uprzednio wprowadzone, a nie uległy zmianie.

Zanim zaczniesz wypełniać PIT online

Przed przystąpieniem do wypełniania PIT-u, przygotuj niezbędne dane, których podanie jest konieczne w procesie wypełnienia formularza.

Dane które należy podać przy wypełnianiu zeznania podatkowego to m.in:

  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • data i miejsce urodzenia,
  • wysokość przychodu z poprzedniego roku rozliczeniowego,
  • informacje o wysokości składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

W jaki sposób przebiega identyfikacja podatnika?

Czy kiedykolwiek zdarzyło się, że nie podpisałeś zeznania podatkowego? Przy rozliczeniu online ten problem nie ma znaczenia. Urząd skarbowy nie wymaga absolutnie żadnego elektronicznego podpisu. Wykorzystuje on inne metody identyfikowania.

Zanim nastąpi wysłanie deklaracji, program poprosi cię, abyś podał przychód za zeszły rok. Jeżeli kwota nie będzie prawidłowa, wówczas nie będzie możliwości wysłania formularza do urzędu.

Kiedy tylko urząd skarbowy otrzyma deklarację, poinformuje o tym e-mailem. Odpowiedzią będzie tak zwane UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru). To dowód, że zeznanie podatkowe zostało złożone w terminie i prawidłowy sposób.

Jak więc widać, nie ma konieczności spędzania czasu w długich kolejkach w urzędzie skarbowym. Zamiast tego można zaparzyć sobie ulubionej kawy lub herbaty, zasiąść przed ekranem komputera i przy odrobinie wprawy, załatwić wszystkie formalności dosłownie w 15 minut.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.