Chcesz skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Nie zwlekaj!

Chcesz skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Nie zwlekaj! [1]
Chcesz skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Nie zwlekaj! [2]
Chcesz skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Nie zwlekaj! [3]
Chcesz skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Nie zwlekaj! [4]
Chcesz skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Nie zwlekaj! [5]

Program Mieszkanie dla Młodych cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Jego beneficjenci mogą otrzymać wsparcie od państwa w wysokości nawet do 35% wartości nieruchomości. Gdy chcesz zdecydować się na skorzystanie z programu, nie czekaj, ponieważ do rozdysponowania zostały środki tylko na ostatni rok!

Program Mieszkanie dla Młodych ma zakończyć się w 2018 roku. W rzeczywistości jednak przyjmowanie wniosków na ten rok zostało już zakończone w styczniu. W celu skorzystania z programu, trzeba spełnić podstawowe wymogi, między innymi trzeba mieć maksymalnie do 35 lat (nie dotyczy osób i rodzin z co najmniej trojgiem dzieci), także nie można być właścicielem nieruchomości i należy wziąć kredyt. Ponadto także samo lokum, które chcemy kupić, musi spełniać limity, między innymi limit cenowy w zależności od lokalizacji.

W ramach programu możemy wnioskować o dotację zarówno na mieszkania deweloperskie w Poznaniu oraz w innych dużych i mniejszych miejscowościach w kraju, jak i również możemy wybrać mieszkania z drugiej ręki. Oczywiście, nie będziemy mieli do dyspozycji tak wielu nieruchomości jak poza programem, ale zachęcającą dopłata powoduje, że to tak popularna droga.

Jak wspomnieliśmy, dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych udzielane są tylko na przyszły rok. Pozostała pula pieniędzy rozdzielana jest na połowę – pierwsza połowa może być zarezerwowana w tym roku, natomiast druga będzie uruchomiona w roku przyszłym. Gdy masz możliwość zarezerwowania mieszkania, które będzie do odbioru od 2018 roku, wniosek możesz złożyć już teraz i tym samym zwiększyć swoją szansę na otrzymanie dofinansowania.

Gdy jednak limit na ten rok się skończy, a z każdym z dniem pieniędzy jest coraz mniej, jedynym rozwiązaniem będzie poczekanie do stycznia 2018 roku. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ze względu na zainteresowanie programem banki w tym roku zakończyły przyjmowanie wniosków już w pierwszej połowie stycznia. To powoduje, że warto jeszcze teraz podjąć decyzję, ponieważ zostawienie sprawy na ostatni moment zmniejsza prawdopodobieństwo otrzymania wsparcia.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.