Akcesoria do wózka dziecięcego dla komfortu dziecka i mamy

Akcesoria do wózka dziecięcego dla komfortu dziecka i mamy [1]
Akcesoria do wózka dziecięcego dla komfortu dziecka i mamy [2]
Akcesoria do wózka dziecięcego dla komfortu dziecka i mamy [3]
Akcesoria do wózka dziecięcego dla komfortu dziecka i mamy [4]
Akcesoria do wózka dziecięcego dla komfortu dziecka i mamy [5]
Akcesoria do wózka dziecięcego dla komfortu dziecka i mamy [6]
Akcesoria do wózka dziecięcego dla komfortu dziecka i mamy [7]

Nie zawsze kupujemy taki model wózka, który jest bogato wyposażony w potrzebne akcesoria. Najczęściej w trakcie użytkowania sami dochodzimy do wniosku, że mogłoby przydać się coś jeszcze, co zapewniłoby większy komfort spaceru z dzieckiem. Niejednokrotnie są to dosłownie drobiazgi, gadżety, które jednak znacznie ułatwiają codzienność z maluchem na spacerze.

Poniżej przedstawiamy akcesoria do wózków, które mogą być przydatne w wyjściach na spacery.

Parasolka do wózka - to przydatny dodatek do wózka spacerowego lub głębokiego. Pozwoli ochronić dziecko przed niesprzyjającymi warunkami (słońce, deszcz). Najczęściej posiada uchwyt mocujący, który umożliwia ustawienie jej pod dowolnym kątem. Bogata kolorystyka pozwoli na wybór tego odpowiedniego. Należy zwrócić uwagę na typ mocowania, czy jest on uniwersalny czy dedykowany do określonego modelu wózka.

Adapter do montowania fotelika na ramie wózka - dla osób zmotoryzowanych, przewożących dzieci w foteliku możliwość zamontowania go na ramie wózka może być przydatna. Np. gdy dziecko zasypia w foteliku, to nie ma konieczności przekładania dziecka do wózka, a jedynie fotelik ze śpiącym dzieckiem przenieść i zamontować na stelażu wózka. Należy zwrócić uwagę, aby adapter był dostosowany do konkretnego modelu wózka.

Osłona przeciwdeszczowa na wózek - z przystosowaniem na wózek głęboki albo na wózek spacerowy. Niezbędna na jesienno-zimową aurę. Skutecznie zabezpieczy wózek i dziecko przed nagłym deszczem czy śniegiem.

Moskitiera do wózka - uszyta z przewiewnej, drobnej siateczki obszytej elastyczną tkaniną. Pozwoli zabezpieczyć dziecko przed wszelkimi latającymi owadami czy to podczas spaceru, czy drzemki na tarasie lub w ogrodzie.

Okrycie na nóżki do wózka - zabezpieczy nóżki dziecka przed chłodem w wózku spacerowym.

Mufka / ocieplacz rąk do wózka - spacer z wózkiem w czasie jesienno-zimowych chłodów sprawia, że dłonie narażone są na działanie niekorzystnych warunków. Tradycyjne rękawiczki nie są wygodne, gdy opieka nad dzieckiem wymaga naprzemiennego ich zdejmowania i zakładania. Dlatego mufka do wózka będzie optymalnym wyborem, skutecznie ochroni przed chłodem.

Śpiworki do wózka - miękkie i ciepłe ochronią malucha przed chłodem i deszczem. Niezbędne na jesienno-zimowe spacery z dzieckiem. Ogromny wybór wzorów, kolorów ułatwi odpowiedni wybór do koloru wózka.

Torby i organizery do wózków - w tej kategorii można znaleźć: torbę dla mamy, torbę dla taty, plecak na akcesoria dziecięce, torbę na akcesoria dla bliźniąt, torbę na rzeczy suche i mokre czy organizery do wózka. Torby są bardzo praktyczne, posiadają wiele kieszonek np. na materacyk do przewijania, na pieluchy, kosmetyki, wkłady termiczne na butelkę z jedzeniem. Natomiast organizery do wózków pomogą utrzymać w porządku wszystkie potrzebne rzeczy w wózku na czas spaceru z dzieckiem. Dostępne w różnych wzorach i fasonach. Można je przypiąć do wózka lub wykorzystać, jako organizer na drobiazgi do swojej torby. Może także posłużyć w domu, jako organizer na podręczne akcesoria przydatne przy opiece nad dzieckiem. Ciekawym pomysłem jest np. organizer do wózka na butelki i kubki połączony z siatką, do której można włożyć większe rzeczy np. zabawki, ubranka, jedzenie. Dzięki temu maluch w czasie spaceru ma stały dostęp do swoich rzeczy, a opiekun nie musi się martwić, że ciągle coś wypada z wózka.

Popularne i bardzo praktyczne są siatki czy torby do wózka, które pomieszczą zarówno dziecięce drobiazgi, jak i zakupy zrobione w trakcie spaceru.

Dostawki do wózków - inaczej platformy do wózków, to znakomite rozwiązanie na spacerze z dwójką dzieci, których różnica wieku jest na tyle mała, że to starsze też chętnie skorzystałoby z podwózki. Wówczas młodsze dziecko leży w wózku lub siedzi, a starsze może zająć miejsce na dostawce. Teoretycznie powinno stać, jednak z praktyki wynika, że różnie z tym bywa. Urządzenie to sprawdzi się podczas długich spacerów, gdy starsze dziecko jest już zmęczone lub gdy nie chcemy być zdani na tempo marszu narzucane nam przez dziecko.

Pałąki do wózków - lub barierki do wózków spacerowych, zabezpieczą dziecko przed wypadnięciem z wózka. Podobną funkcję spełnia praktyczna tacka do wózka z przegródkami, na której można umieścić kubek z piciem, czy ulubione przysmaki dziecka.

Automatyczne kołyski do wózków - poprzez rytmiczne poruszanie wózkiem naśladują bujanie, które uspokoi dziecko, pomoże mu w zasypianiu. Przy pomocy tego urządzenia rodzic może zaoszczędzić swój czas, a jednocześnie potrzeby dziecka zostają zaspokojone.

Daszki do wózków - mogą służyć jako osłona zabezpieczająca dziecko w czasie spaceru przed słońcem lub przed deszczem.

Torby transportowe do wózków - czy pokrowce doskonale sprawdzą się w czasie podróży samolotem lub samochodem. Wózek możemy schować i mamy pewność, że nie zostanie zniszczony albo nie zabrudzi tapicerki samochodu. Gdy wózek nie jest używany mogą okazać się przydatne do jego przechowywania. Skutecznie ochronią przed kurzem. A przecież łatwiej jest wyprać pokrowiec aniżeli czyścić poszczególne elementy wózka z kurzu. W przyszłości, torby transportowe mogą być wykorzystane do przechowywania zabawek, sprzętu sportowego itp.

Pokrowce na koła wózka - wykonane z nieprzemakalnego materiału założone po spacerze na brudne koła wózka, pomogą zachować czystość zarówno w domu, jak i w samochodzie.

Uchwyty do wózków na akcesoria

  • Uchwyt na kubek - przymocowany do wózka zapewnia bezpieczne miejsce na kubek czy butelkę z napojem. Zawsze w zasięgu, z dogodnym dostępem. Zapewnia zawsze wolne ręce. Jak najbardziej odpowiednie miejsce na kubek z gorącą kawą czy herbatą dla mamy, szczególnie w chłodne dni.
  • Uchwyt typu trzecia ręka - można przymocować do wózka na spacerze, jak również do wózka zakupowego w sklepie, do własnej torebki czy siatki z zakupami. Trzecia ręka pozwala utrzymać dziecko w bliskim zasięgu, bez konieczności trzymania go za rękę. Dziecko czuje się bezpiecznie a równocześnie ma większą swobodę w poruszaniu.
  • Uchwyt na torbę - np. z karabińczykiem, pozwoli przyczepić do wózka torbę z zakupami, torebkę czy inne akcesoria. Zawsze będą pod ręką.
  • Klipsy do kocyka - zapewnią, że okrycie malucha zawsze pozostanie na swoim miejscu. Paski z klipsem przyczepia się po obu stronach wózka, najczęściej za pomocą rzepów, a następnie klipsem należy przypiąć kocyk. Sprawdzą się też do umocowania pieluszki, która ochroni dziecko przed słońcem.
  • Zawieszki wielofunkcyjne do wózka - czyli pasek, którego obydwa końce zakończone są klipsem. Ten pomysłowy gadżet ułatwi spacery z dzieckiem. Posłuży do podtrzymania zabawki, pieluszki, do przypięcia rękawiczek czy innych przedmiotów, które dziecko upodoba sobie wyrzucać z wózka.

Jak zauważamy jest wiele akcesoriów, które mogą ułatwiać spacer z maluchem, podnosić komfort i bezpieczeństwo. Dlatego warto przed zakupem zastanowić się, czy rzeczywiście w naszym przypadku dany gadżet będzie przydatny. Kupujmy te, które spełnią nasze oczekiwania, będą praktyczne.

Torby i organizery do wózków

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.