Pokrowiec na fotelik samochodowy, czyli higiena i wygoda w jednym!

Pokrowiec na fotelik samochodowy, czyli higiena i wygoda w jednym! [1]
Pokrowiec na fotelik samochodowy, czyli higiena i wygoda w jednym! [2]
Pokrowiec na fotelik samochodowy, czyli higiena i wygoda w jednym! [3]
Pokrowiec na fotelik samochodowy, czyli higiena i wygoda w jednym! [4]
Pokrowiec na fotelik samochodowy, czyli higiena i wygoda w jednym! [5]

Dziecko podczas podróży samochodem musi znajdować się w foteliku samochodowym. Dzięki temu jest bezpieczne i spędza przejażdżkę w komfortowych warunkach. Foteliki dziecięce są odpowiednio wyprofilowane i przystosowane do kształtu ciała maluszka, jednak nie są odporne na zabrudzenia. W związku z tym warto zainwestować w pokrowiec, który nie tylko będzie elegancko wyglądał, ale też znacząco ułatwi utrzymanie fotelika w czystości.

Jak zadbać o czystość fotelika samochodowego?

W dzisiejszych czasach większość osób przemieszcza się ze swoim maluchem samochodem, ponieważ jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie. Nawet jeśli nie korzystasz zbyt często z tej opcji, z pewnością posiadasz fotelik samochodowy, ponieważ tylko on zapewnia dziecku odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy. Przy sporadycznych podróżach pewnie nie martwisz się o zniszczenie tapicerki fotelika, a wypranie jej raz na jakiś czas, gdy maluszek postanowi wytrzeć o nią ręce lub zachlapie sokiem, nie jest dla Ciebie dużym problemem.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy praktycznie codziennie jeździsz z dzieckiem. Zakupy, odwożenie starszego dziecka do szkoły, odwiedziny u rodziny, wycieczki – każda okazja jest dobra, aby szybciej przemieścić się z jednego miejsca do drugiego. Ale im dłuższa trasa, tym częściej maluch je w samochodzie i tym częściej obrywa się tapicerce fotelika.

Rozwiązanie jest proste – kup pokrowiec na fotelik samochodowy. W ten sposób ochronisz tapicerkę przed zniszczeniem oraz plamami. Przede wszystkim nie będziesz się już użerać z ciągłym zdejmowaniem i zakładaniem zabrudzonej tapicerki, a co za tym idzie – zmniejszysz ryzyko podarcia. Poza tym ciągłe pranie niszczy materiał i sprawia, że staje się on cieńszy i szybciej się przeciera. Niewątpliwie sam widok czystej i zadbanej tapicerki jest godny uwagi.

Ostatnim, chociaż bynajmniej nie najsłabszym, argumentem jest fakt, że regularne pranie pokrowca pozwala na utrzymanie higieny w obszarze funkcjonowania dziecka w samochodzie. Nie musisz się martwić, że maluch dotknął dłońmi pokrowca, więc nie może teraz zjeść przygotowanej przekąski.

Dlaczego warto zainwestować w pokrowiec na fotelik samochodowy?

Częściowo znasz już odpowiedź na to pytanie. Pokrowiec pomaga w zachowaniu higieny i czystości fotelika samochodowego. Jest bardzo wygodny, ponieważ w bardzo prosty sposób się go zakłada i zdejmuje. Niejednokrotnie wystarczy jeden ruch ręką. Cały proces nie zajmuje tyle czasu i nie wymaga takiej sprawności jak zdejmowanie tapicerki fotelika.

Równie istotne jest to, że pokrowiec przedłuża „czas życia" fotelika. Tapicerka się nie przeciera, nie niszczy i nie brudzi, więc dłużej zachowuje swoje właściwości. Jeśli pokrowiec ulegnie zniszczeniu, wystarczy kupić nowy.

Dodatkowo pokrowiec jest wygodny dla samego dziecka. Naturalny materiał jest miły w dotyku i sprawia, że podróż jest przyjemnością. Poza tym pokrowiec chroni fotelik przed nagrzaniem się pod wpływem promieni słonecznych.

No i równie istotne jest to, że pranie pokrowca nie wyklucza możliwości korzystania z fotelika samochodowego. Podczas prania tapicerki fotelik jest całkowicie bezużyteczny.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.