Zabawki dla chłopców

Zabawki dla chłopców [1]
Zabawki dla chłopców [2]
Zabawki dla chłopców [3]
Zabawki dla chłopców [4]
Zabawki dla chłopców [5]

Wybierając zabawkę dla chłopca nie idźmy na łatwiznę. Zamiast konsoli do gier czy komputera zafundujmy mu coś, co rozwinie jego kreatywność, inteligencję i zdolności manualne. Poniżej kilka propozycji, które zachwycą każdego syna.

Zabawy na czterech kółkach

Samochodzikami lubią się bawić chłopcy w każdym wieku. Dają one niezwykle szerokie pole do manewru - korzystać można z nich bowiem zarówno na dywanie (hitem są te imitujące ulicę), w dmuchanym basenie ustawionym w przydomowym ogrodzie, jak i na zjeżdżalni w parku. Podczas tego typu zabaw dzieci uczą się zasad ruchu drogowego i kształtują swoją wyobraźnię.

U najmłodszych chłopców najlepiej sprawdzą się samochodu proste, solidne i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Zaopatrzyć można się zarówno w średniej wielkości pojazdy osobowe, jak i małe, z możliwością doczepiania przyczep, które świetnie sprawdzą się podczas budowania z klocków czy zabaw w piaskownicy.

Chłopcom powyżej 5 roku życia podarować możemy natomiast nieco bardziej skomplikowany, zdalnie sterowany pojazd z napędem elektrycznym. Większość z nich ma w tym wieku ulubione marki, w związku z czym, przed zakupem warto się zorientować, która z nich jest aktualnym faworytem malucha.

Klocki konstrukcyjne

Dlaczego chłopcy (i nie tylko) tak bardzo lubią klocki konstrukcyjne? Związane jest to z faktem, że przy ich pomocy mogą tworzyć swój własny świat, dowolnie go modyfikując i wcielając się w rozmaite role. Bardzo atrakcyjnym dla wielu dzieci zawodem jest budowlaniec, a to głównie ze względu na niesamowite maszyny, jakimi się posługuje - od wywrotki, przez koparkę, po spychacz i budowle, jakie tworzy przy ich pomocy. Chętnie obserwują one pracę tego typu specjalistów, a następnie przekładają to, co zobaczyły na tworzone przez siebie historie.

Zabawa klockami konstrukcyjnymi zwiększa kreatywność synka, pobudza jego wyobraźnię, a także stymuluje koordynację ruchową i wzrokową oraz ogólny rozwój.

Konkretne konstrukcje można tu tworzyć zarówno na podstawie dołączonej do kompletu konstrukcji, jak i zupełnie samodzielnie - wówczas ogranicza nas jedynie pomysłowość.

Mały modelarz

Zabawy w sklejanie modeli najlepiej rozpocząć od prostych, małych kompletów i z czasem wybierać coraz trudniejsze i bardziej czasochłonne zestawy. To świetny pomysł na wspólne spędzanie wolnego czasu z tatą, który pomoże podczas sklejania czy malowania i doradzi przy wyborze kolejnej konstrukcji. Zanim przejdziemy do pracy, warto poszukać w książkach czy Internecie informacji na temat modelu, nad którym będziemy wspólnie pracować. Opisy oraz zdjęcia nie tylko pomogą w czasie tworzenia maszyny, lecz ułatwią także przyswajanie wiedzy z historii czy wojskowości.

Dzięki modelarstwu, chłopcy uczą się również dbałości o szczegóły, cierpliwości i precyzji. Tego typu zabawy mogą się okazać świetnym treningiem dla dzieci mających problemy z koncentracją. Jest to również doskonała okazja do rozwijania umiejętności pracy w grupie i zacieśniania więzi rodzinnych - we wspólne sklejanie modeli zaangażować może się także dziadek, starszy brat, a nawet mama.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.