Tablica kredowa – jak wybrać najlepszą?

Tablica kredowa – jak wybrać najlepszą? [1]
Tablica kredowa – jak wybrać najlepszą? [2]
Tablica kredowa – jak wybrać najlepszą? [3]
Tablica kredowa – jak wybrać najlepszą? [4]
Tablica kredowa – jak wybrać najlepszą? [5]

Konieczność wyboru tablicy szkolnej to duże wyzwanie, które jedynie z pozoru ogranicza się do poszukiwania najkorzystniejszej cenowo oferty. Jakimi kryteriami kierować się kupując tablice szkolne?

Nowoczesne tablice kredowe oraz suchościeralne dostępne są na rynku w wielu rodzajach, jednak zanim zainwestowane zostaną pieniądze szkoły w podstawowe wyposażenia klasy, należy zwrócić uwagę na rozmiar tablicy, jej jakość wykonania oraz elementy decydujące o dodatkowej funkcjonalności.

Funkcjonalne tablice kredowe

Tablice kredowe mogą różnić się między sobą kolorystyką. Tablice szkolne zielone i czarne odznaczają się podobną funkcjonalnością i są często „lubiane" przez uczniów i nauczycieli. Co ważne tradycyjna tablica kredowa to doskonały wybór nie tylko do mniej zamożnych placówek samorządowych, ale także dysponujących większymi funduszami szkół prywatnych czy uczelni wyższych.

Jakie zalety posiada tablica kredowa?

Przede wszystkim tablice kredowe odznaczają się naprawdę atrakcyjną ceną i nawet te w rozmiarze XXL, które doskonale sprawdzają się, jako część wyposażenia dużych klas lekcyjnych czy wykładowych zbytnio nie nadwyrężą budżetu szkoły. Ważną zaletą tradycyjnych tablic kredowych, którą warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza w przypadku uczniów klas I-III jest bezpieczeństwo ich użytkowania – oczywiście wiele osób będzie zwracało uwagę na kontakt dzieci z pyłem kredowym, który może powodować alergie, jednak jest on o wiele mniej szkodliwy niż chemiczne substancje z pisaków przeznaczonych do tablic suchościeralnych, których nauczyciele muszą bacznie pilnować podczas przerw przed najmłodszymi uczniami.

Tablica kredowa mimo swojej prostoty daje uczniom możliwość swobodnego rozwoju umiejętności pisania i rysowania – kreda, choć brudzi, jest znacznie łatwiejsza do usuwania ze skóry czy ubrania niż markery, co na pewno doceniają rodzice. Wielu nauczycieli wręcz wzbrania się przed zastępowaniem tablic kredowych nowoczesnymi tablicami ceramicznymi czy białymi suchościeralnymi w obawie o ich zniszczenie np. gdy któryś z uczniów zechce pisać na nich zwykłymi mazakami.

Tak naprawdę czasami nie warto odchodzić od tradycyjnych rozwiązań. Tablica kredowa, która została odpowiednio przymocowana do ściany, w niczym nie zagraża zdrowiu dzieci i w doskonały sposób wspomaga ich edukację. Ważne, jednak aby była ona dopasowana wielkością do potrzeb uczniów oraz nie tylko w przypadku najmłodszych dzieci posiadła bezpieczne wykończenie ram i półeczki na kredę – brak ostrych krawędzi chroni dzieci przed urazami głowy i innych części ciała.

Doskonałej jakości, trwałe i dopasowane do wieku uczniów tablice szkolne zielone, tablice czarne, tablice białe i nie tylko oferuje sklep internetowy tablice-magnetyczne.com, gdzie można kupić także tablice idealne pasujące do pokoju dziecka, biura czy restauracji. Jeżeli interesuje Cię zakup najlepszych produktów w niskiej cenie, już dziś odwieź stronę sklepu i wybierz coś dla siebie! Znajdziesz tam tablice do szkoły, każdego biura, domu oraz wszelkiego rodzaju obiektów użyteczności publicznej, które wykorzystasz zgodnie z indywidualnymi potrzebami!


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.