Awarie hydrauliczne. Z jakimi usterkami zwykle zmagamy się w domach?

Awarie hydrauliczne. Z jakimi usterkami zwykle zmagamy się w domach? [1]
Awarie hydrauliczne. Z jakimi usterkami zwykle zmagamy się w domach? [2]
Awarie hydrauliczne. Z jakimi usterkami zwykle zmagamy się w domach? [3]
Awarie hydrauliczne. Z jakimi usterkami zwykle zmagamy się w domach? [4]
Awarie hydrauliczne. Z jakimi usterkami zwykle zmagamy się w domach? [5]

Każda, nawet najlepiej wykonana instalacja hydrauliczna w domu i mieszkaniu z czasem może ulec awarii. Najczęściej problemy dotyczą cieknącego kranu, zapchanego odpływu czy przeciekającej spłuczki podtynkowej.

Zanim zdecydujemy się zatrudnić jakiegokolwiek fachowca, powinniśmy porównać jego ofertę z innymi propozycjami. Cennik usług hydraulicznych różni się zależnie od doświadczenia i kwalifikacji fachowca. Istotnymi kwestiami, które wpływają na stawki usług hydraulicznych, są zakres wykonywanej pracy oraz lokalizacja oferowanych usług.

Awarie instalacji hydraulicznej - dlaczego warto wezwać pomoc fachowców?

Problemy z instalacją hydrauliczną mogą pojawić się bez względu na to, czy mieszkamy w nowym czy wieloletnim budynku. Z niektórymi, drobnymi usterkami jestesmy w stanie poradzić sobie samodzielnie, jednak większość awarii wymaga wsparcia fachowca. Zatrudniony przez nas hydraulik doświadczonym okiem oceni stan uszkodzenia i zastosuje najlepsze w danej chwili rozwiązanie. Własnoręczne naprawy nie tylko nie dają nam pewności, że interwencja zakończy się pozytywnie, ale przede wszystkim mogą okazać się przyczyną innych, często poważniejszych awarii.

Nieszczelna spłuczka podtynkowa

Jednym z ciekawszych rozwiązań hydraulicznych, które szczególnie często wykorzystuje się w nowym budownictwie, są spłuczki schowane w stelażach podtynkowych. Naprawa spłuczki podtynkowej, z której wycieka woda, wymaga interwencji fachowca. Awaria może być bowiem spowodowana osadem z kostki toaletowej gromadzącym się wokół zaworu spłukującego lub poważniejszymi przyczynami, jak chociażby sfatygowane uszczelki lub inne elementy obudowy spłuczki.

Cieknący kran

Jedną z najpowszechniejszych awarii systemu hydraulicznego w domach i mieszkaniach jest cieknący kran. Utrudnieniem jest nie tylko hałas bezustannie kapiących kropel wody, ale też wyższe rachunki za wodę - w ciągu doby z nieszczelnego kranu może wyciec nawet 36 litrów wody. Przyczyną takiej usterki mogą być np. zużyte uszczelki wewnątrz mechanizmu kranu lub pęknięta bateria. W takiej sytuacji najlepiej wezwać na pomoc doświadczonego hydraulika, który szybko oceni i usunie przyczynę wyciekania wody.

Zator w odpływie wody

Zapchane odpływy wody pod prysznicem, w umywalce lub w sedesie to kolejny popularny problem związany z instalacją wodno-kanalizacyjną. Przyczyną zatorów są zwykle kawałki papieru, resztki jedzenia lub włosy, które gromadzą się w rurach odpływowych. Oznaką tego typu awarii jest wolno spływająca lub niespływająca woda. Taką awarię możemy usunąć samodzielnie, o ile element blokujący odpływ nie znajduje się zbyt głęboko. W każdym innym przypadku niezbędna będzie interwencja hydraulika, który usunie zator przy użyciu specjalnej ostro zakończonej spirali.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.