Blender kielichowy – pomocnik w domu

Blender kielichowy – pomocnik w domu [1]
Blender kielichowy – pomocnik w domu [2]
Blender kielichowy – pomocnik w domu [3]
Blender kielichowy – pomocnik w domu [4]
Blender kielichowy – pomocnik w domu [5]

W życiu codziennym nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że coś jest nam potrzebne, a właściwie niezbędne do wygodnego życia. Zapominamy o tym, że zmywarka umyje za nas naczynia i zabieramy się za sprzątanie zaraz po zjedzonym posiłku. Taka sama sytuacja jest w przypadku małego AGD w domu. Niekiedy do zagotowania wody, wystarczy nam garnek i kuchenka, ale chcąc zapewnić sobie wygodę i komfort, możemy zaopatrzyć się w różne przedmioty, wspomagające i upraszczające życie. Jednym z takich gadgetów jest blender kielichowy, którego zastosowanie, tworzy długą listę, niczym książka kucharska. Jak o książce mowa, to właśnie z niej można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zastosowania blendera kielichowego do przygotowania różnych potraw.
Z tego artykułu dowiesz się jaki blender kielichowy wybrać i na co zwrócić uwagę.

Jaka jest najlepsza pojemność kielicha?

Blendery stojące mają zazwyczaj pojemność do 2 litrów. Kielich może być wykonany z plastiku lub ze szkła, dlatego nie należy kierować się zasadą: „większy oznacza, lepszy”, bo w praktyce może się okazać, że dzban jest zbyt ciężki i nieporęczny, żeby z łatwością nalewać z niego koktajl. Wiele ciekawych rozwiązań znajdziesz na stronie (http://neo24.pl/maleagd/dokuchni/blendery-kielichowe.html).Utrudnienie też może pojawić się podczas wkładania go do zmywarki, gdyż jego wysokość może zaburzyć pracę śmigła zmywarki. Po wybraniu odpowiedniej pojemności kielicha należy wziąć pod uwagę, że od każdej objętości należy odjąć ok. 0,5 l litrażu, ze względu na to, że miksowanie np. zupy powoduje, podnosi się jej poziom i kielich nie może okazać się zbyt mały. W praktyce najlepiej sprawdza się kielich o pojemności 2 litrów – o czym wspominaliśmy na początku akapitu.

Moc blendera

Kupując nowe urządzenie elektryczne do swojego domu, za każdym razem spotkasz się z informacją o mocy danego sprzętu. Warto w tym miejscu zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć się obietnicom producentów. W przypadku blenderów kielichowych wysoka moc jest bardzo istotna, gdyż daje gwarancję, że podczas intensywnej pracy sprzętu nie spali się jego silnik. Większa moc silnika, będzie przydatna podczas przygotowywania np. domowego masła orzechowego. W tym momencie noże na dnie kielicha będą pracowały z dużą intensywnością, ale silnik nie zacznie pracować gorzej i głośniej. Wystarczająca moc silnika blendera to 800/900 W. Jeśli jednak nie zamierzasz eksploatować urządzenia do rozdrabniania twardych półproduktów spożywczych, nie musisz zastanawiać się nad zakupem urządzenia o wyższej mocy.

Regulacja obrotów w blenderze kielichowym

Na rynku można znaleźć blendery z 14-stopniową regulacją obrotów. W praktyce korzysta się jednak jedynie z kilku stopni obrotów silnika. Większość sprzętów ma jednak mniejsze możliwości, jeżeli chodzi o wybór programów, ale w zamian, w blendery wbudowany jest tryb „pulse”, który umożliwia pracę silnika na najwyższych obrotach. Używając tego guzika/pokrętła, należy pamiętać, że jest on przystosowany do pracy przez krótszy czas i nie powinno się przesadzać, wykorzystując moc silnika przez kilka minut. W innym razie może się to skończyć przegrzaniem sprzętu AGD i zatrzymaniem pracy.

Wybierając blender kielichowy, warto zastanowić się nad ceną tego urządzenia. W tym przypadku nie warto przepłacać, gdyż niska moc i mniejsza skala regulacji obrotów noży, może wystarczyć w codziennym użytkowaniu.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.