Czym różni się ekspres automatyczny od ekspresu przelewowego?

Czym różni się ekspres automatyczny od ekspresu przelewowego? [1]
Czym różni się ekspres automatyczny od ekspresu przelewowego? [2]
Czym różni się ekspres automatyczny od ekspresu przelewowego? [3]
Czym różni się ekspres automatyczny od ekspresu przelewowego? [4]
Czym różni się ekspres automatyczny od ekspresu przelewowego? [5]

Nowoczesne ekspresy do kawy to urządzenia, które pojawiają się w coraz większej liczbie polskich domów. Za ich pomocą możemy samodzielnie przygotować domową kawę, która smakiem i aromatem nie będzie się wiele różniła od tej kupionej w najlepszej kawiarni w mieście. Aktualnie w sprzedaży dostępne są zarówno ekspresy automatyczne, jak i ich przelewowe odpowiedniki. Czym różnią się oba te rodzaje ekspresów i który z nich warto dziś kupić?

Automatyczny ekspres do kawy i jego zalety

Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez kawy i są jej prawdziwymi smakoszami w pierwszej kolejności powinny zainteresować się zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, do których należy w pełni automatyczny ekspres do kawy.

Automatyczny ekspres do kawy to profesjonalne i w pełni zautomatyzowane urządzenie, które spełni oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających miłośników domowej kawy. Zaletą takiego sprzętu, którą zdecydowanie góruje nad tradycyjnymi ekspresami przelewowymi, jest przede wszystkim wygoda użytkowania oraz znakomite rezultaty, jakie za jego pomocą możemy osiągnąć we własnym domu. Automatyczny ekspres do kawy pozwala nam bowiem jednym naciśnięciem przycisku przygotować klasyczne espresso, cappuccino, caffé latte oraz wiele innych smakowitych i dodających energii napojów na bazie kawy oraz mleka.

Ekspres do kawy ciśnieniowy automatyczny to urządzenie wyposażone w zintegrowany młynek do mielenia kawy ziarnistej. Wystarczy wsypać do niego odpowiednią ilość kawy w ziarnach, a bezpośrednio przed przygotowaniem napoju ekspres do kawy automatyczny z młynkiem samodzielnie zmieli ziarna. Przygotowany w ten sposób napój będzie jeszcze bardziej aromatyczny i smaczniejszy niż zaparzony na bazie kawy mielonej.

Tradycyjny przelewowy ekspres do kawy

Ekspres do kawy przelewowy to tradycyjny rodzaj urządzenia do przygotowywania napojów kawowych. Idealnie nadaje się do robienia w domowym zaciszu klasycznej czarnej kawy, czyli tzw. americano. Będzie dobrym wyborem dla użytkowników, którzy na co dzień piją wyłącznie ten rodzaj kawy.

Dla osób, które natomiast potrzebują wielofunkcyjnego urządzenia i uwielbiają kosztować różne rodzaje napojów na bazie kawy i mleka, zdecydowanie lepszym wyborem okażą się ekspresy automatyczne, których znakomitych przedstawicieli znaleźć można w ofercie marki Siemens.

Automatyczny ekspres do kawy Siemens z serii EQ – czym wyróżnia się spośród innych urządzeń?

Ekspres automatyczny Siemens to sprzęt przygotowany specjalnie z myślą o osobach poszukujących wielofunkcyjnego i nowoczesnego urządzenia do przygotowywania wielu rodzajów kaw mlecznych. Ekspresy Siemens z serii EQ pozwalają także na dostosowanie ilości mleka do osobistych preferencji każdego użytkownika, co czyni z nich sprzęt wprost stworzony dla wszystkich smakoszy napojów kawowych.

Atutem ekspresów automatycznych Siemens jest także ceramiczny młynek do mielenia kawy. Jego specjalna konstrukcja oraz materiał wykonania pozwalają na wydobycie z kawy jeszcze lepszego aromatu oraz podnoszą jej walory smakowe. Precyzyjna technologia wydobywania aromatu obecna wyłącznie w urządzeniach z serii EQ pozwala każdego dnia cieszyć się wyjątkowym smakiem i zapachem kawy. Zastosowany w ekspresach system sensoFlow gwarantuje z kolei idealną temperaturę parzenia espresso, a technologia superSilence sprawia, że urządzenie w trakcie pracy generuje niski hałas.

Niezwykle istotne przy korzystaniu z ekspresu automatycznego jest także dbanie o jego czystość. Marka Siemens wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników zastosowała w urządzeniach z serii EQ specjalny system czyszczenia parą autoMilk Clean, który gwarantuje najwyższą higienę oraz zwalnia z konieczności codziennego czyszczenia układu podawania mleka.

Automatyczny ekspres do kawy Siemens z serii EQ to także świetny wybór dla dwojga – funkcja oneTouch DoubleCup pozwala bowiem jednym naciśnięciem przycisku przygotować jednocześnie dwie filiżanki aromatycznej kawy jednocześnie.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.