Patelnia ceramiczna vs patelnia kamienna

Patelnia ceramiczna vs patelnia kamienna [1]
Patelnia ceramiczna vs patelnia kamienna [2]
Patelnia ceramiczna vs patelnia kamienna [3]
Patelnia ceramiczna vs patelnia kamienna [4]
Patelnia ceramiczna vs patelnia kamienna [5]

Dobra patelnia to podstawa w każdej kuchni. Dania na niej przygotowywane można podać na każdy posiłek, zarówno pyszną jajecznicę na śniadanie, mięso na obiad lub naleśniki na słodko w formie deseru. Patelnia dzięki swej uniwersalności jest niezwykle przydatna, dlatego kupując ją, warto zastanowić się dłużej nad jej wyborem.

Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie co będziemy na niej najczęściej smażyć, czy będziemy stosować tłuszcz, a jeśli tak to jakiego rodzaju. Warto wziąć także pod uwagę ilość i rodzaj powłok, jak również to z czego zostały one wykonane.
Kiedy już odpowiemy sobie na te pytania, kolejnymi istotnymi parametrami do rozważenia będą głębokość patelni oraz jej wygląd, a także jakość jej uchwytu i oczywiście rozmiar.

Po dokładnym sprecyzowaniu naszych oczekiwań warto również określić interesujący nas przedział cenowy. Idealnym rozwiązaniem i alternatywą do chodzenia i poszukiwania patelni jest możliwość jej zakupu w sklepie internetowym, bowiem ten łatwy i szybki sposób umożliwia nam znalezienie konkretnego typu naczynia, idealnie dopasowanego do naszych potrzeb.

Patelnia ceramiczna

Patelnie ceramiczne uznawane są za jedne z najbardziej ekologicznych i trwałych. Można na nich smażyć w bardzo wysokich temperaturach, a także je zamrażać. Jako, że są odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, do uszkodzeń może dojść tylko wtedy, kiedy poddamy je nagłej, dużej zmianie temperatury.

Powłoki ceramiczne są idealnie gładkie, co ma istotne znaczenie podczas smażenia, ponieważ po pierwsze potrawy nie przywierają do patelni i nie przypalają się nawet jeśli użyjemy bardzo małej ilości tłuszczu.

Dodatkowo ten typ naczyń jest bezpieczny dla naszego organizmu. Nie wytwarza bowiem szkodliwych dla organizmu pierwiastków oraz nie wchodzi w żadne reakcje z żywnością.

Kolejną zaletą patelni ceramicznych jest możliwość kupienia ich w różnych rozmiarach, o wszystkich możliwych głębokościach, jak również przeznaczonych do każdego rodzaju kuchenki. Patelni ceramicznych można bowiem używać także podczas smażenia na płycie indukcyjnej.
Idealnie sprawdzają się także do tworzenia grillowanych dań dietetycznych o odpowiednich nutach smakowych.

Patelnia kamienna

Patelnie kamienne określane są przez zawodowych kucharzy jako te najbardziej funkcjonalne. Mogą być stosowane zarówno do grillowania jak również do smażenia mięsa, warzyw czy naleśników, wszystko zależy bowiem od ich powierzchni oraz głębokości.

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są ciężkie i stabilne. Dodatkowo pozwalają na przygotowywanie potraw beztłuszczowych lub z bardzo niską jego zawartością, przez co przygotowywane produkty są dietetyczne i nie przywierają do dna patelni.

Warto również podkreślić, że ten typ patelni równomiernie rozprowadza ciepło, przez co nasze produkty nabierają złocistego koloru i mogą być nie tylko na nich usmażone, ale także uduszone.

Kamienna powłoka patelni cechuje się wyjątkową trwałością oraz odpornością na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia.

Wyróżniamy trzy rodzaje patelni kamiennych: tytanowe, granitowe oraz marmurowe. Patelnie tytanowe zaliczane są często do osobnej grupy, ze względu na swoje właściwości , a także wysoką cenę.

Istotne jest, że żadne z wymienionych rodzajów patelni nie zawiera w sobie metali ciężkich, które mogą wejść w reakcje z jedzeniem.

Ponadto są one odporne na wysokie temperatury oraz przystosowane do każdego rodzaju kuchenek, także tych indukcyjnych.

Co ważne dzięki gładkiej powierzchni, patelnie kamienne bardzo łatwo się myje.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.