Cukiernica i mlecznik: podstawowy zestaw kawosza

Cukiernica i mlecznik: podstawowy zestaw kawosza [1]
Cukiernica i mlecznik: podstawowy zestaw kawosza [2]
Cukiernica i mlecznik: podstawowy zestaw kawosza [3]
Cukiernica i mlecznik: podstawowy zestaw kawosza [4]
Cukiernica i mlecznik: podstawowy zestaw kawosza [5]

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Zgodnie z zasadą, że "jemy oczami", liczy się jednak nie tylko smak kofeinowego napoju, lecz również to, w jaki sposób został on zaserwowany. Akcesoria, bez których nie może się obyć żaden prawdziwy kawosz to między innymi cukiernica oraz mlecznik.

Cukiernica

Mimo, że każda dostępna na rynku cukiernica służy temu samemu, czyli przechowywaniu cukru, to poszczególne jej modele mogą różnić się od siebie zarówno sposobem wykonania, jak i dodatkami. Bez względu na to, czy wyprodukowano ją z kryształu, porcelany czy metalu, każda z nich wyposażona może być w uszko lub uszka ułatwiajace jej podnoszenie i przenoszenie z miejsca na miejsce oraz pokrywkę chroniącą znajdujący się w środku cukier przed wilgocią i rzeczami, które mogłyby do niej wpaść. Często do zestawu dołączona jest także praktyczna łyżeczka do nakładania cukru, dzięki czemu całość prezentować będzie się bardzo spójnie.

Jeżeli chodzi o materiały, z jakich produkuje się cukierniczki, to kryształ uznaje się za najbardziej elegancki - idealnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu. Niestety, jest on także najbardziej podatny na uszkodzenia. Nieco bardziej wytrzymała jest porcelana lub szkło, a najbardziej solidne - metal oraz drewno. Przed zakupem zastanówmy się jakiego rodzaju cukiernica będzie pasować do pomieszczenia, w którym będzie się znajdować i czy bardziej zależy nam na jej oryginalnym wyglądzie czy solidności wykonania.

Mlecznik

Mleko wlane do filiżanki z tego naczynia smakuje zupełnie inaczej niż z wyjętego z lodówki kartonu lub butelki. Jest ono jednak nie tylko funkcjonalne - świetnie sprawdzi się również w roli stylowej dekoracji stołu. Największą popularnością cieszą się mleczniki przypominające swoim kształtem miniaturowe dzbanki z poręcznym uchem. Bardzo oryginalne prezentują się także te w kształcie kartonu na mleko, krowy lub kota. Mogą być one białe, kolorowe lub posiadać ozdobne malunki, na przykład z motywem roślinnym.

Do produkcji mleczników, podobnie jak cukiernic, wykorzystuje się szkło, porcelanę oraz ceramikę. Oprócz tego, spotkać można się z modelami ze stali nierdzewnej, która jest odporna na wysokie i niskie temperatury oraz zarysowania czy szkła charakteryzującego się dużą wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu w czystości.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.