Dzbanek czy karafka: jakie naczynie wybrać?

Dzbanek czy karafka: jakie naczynie wybrać? [1]
Dzbanek czy karafka: jakie naczynie wybrać? [2]
Dzbanek czy karafka: jakie naczynie wybrać? [3]
Dzbanek czy karafka: jakie naczynie wybrać? [4]
Dzbanek czy karafka: jakie naczynie wybrać? [5]

Organizując mniejsze lub większe spotkanie w gronie najbliższych, zadbać powinniśmy nie tylko o odpowiednie zaserwowanie przyrządzonych przez nas posiłków. Równie ważne jest to, jak na stole prezentować będą się napoje, takie jak woda mineralna czy sok. Do tego celu wykorzystać możemy kilka odmiennych naczyń.

Dzbanek

To właśnie w nim najczęściej podawane są bezalkoholowe trunki. By uchronić płyn przed rozlaniem podczas nalewania, należy wybrać model o wygodnym do trzymania uchwytem i wyprofilowanym dziubku. Dobrym rozwiązaniem będzie przezroczysty dzbanek, dzięki któremu będziemy widzieć, jak duża ilość napoju jeszcze w nim została i kiedy należy uzupełnić jego poziom. W tego typu naczyniach świetnie prezentować będzie się na przykład woda wzbogacona o plasterki cytryny, limonki albo listki mięty. Lepiej zdecydować się na dzbanek nieco większy, co najmniej litrowy, dzięki czemu znajdujący się w nim płyn wystarczy gościom na dłuższy czas. Jeżeli planujemy umieścić w nim napój gazowany, zdecydujmy się na model zamykany - sprawi to, że bąbelki zostaną w środku i nie uciekną tak szybko. Na imprezy plenerowe, zamiast szklanego, lepiej sprawdzi się dzbanek wykonany z twardego plastiku. Ceny tego typu akcesoriów wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Karafka

Karafka to naczynie, które większości z nas kojarzy się z winem czy whisky. W rzeczywistości, z powodzeniem sprawdzi się ono także do serwowania napojów pozbawionych procentów. Karafka najlepiej prezentować będzie się wraz z dopasowanym kompletem tradycyjnych lub kryształowych szklanek. Jej specyficzna budowa pozwala na umieszczenie w niej dodatków takich, jak plasterki cytryny czy liście mięty. Na rynku spotkać można się także z karafkami z zamknięciem posiadającym zintegrowany wyciskacz cytrusów, dzięki któremu będziemy mogli przygotowywać różnego rodzaju orzeźwiające napoje. Gdy w karafce ma się znaleźć napój gazowany, zdecydujmy się na zakup modelu wyposażonego w korek, który zabezpieczy przed dostaniem się brudu czy owadów do jego wnętrza.

Za wysokiej jakości karafkę zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Szklane butelki

Woda i inne napoje dostępne są niekiedy w ozdobnych, wykonanych ze szkła butelkach o różnych kształtach i objętości. Stanowią one doskonałą alternatywę dla ich klasycznych, plastikowych wersji. Ich cena jest wyższa o zaledwie kilka złotych, a wygląd - o wiele bardziej estetyczny. Po zakończonej imprezie, zamiast je wyrzucać, zachowajmy na kolejną okazję - wówczas wystarczy, że przelejemy do niej wybrany napój i umieścimy na stole.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.