Fotografia podwodna

Fotografia podwodna [1]
Fotografia podwodna [2]
Fotografia podwodna [3]
Fotografia podwodna [4]
Fotografia podwodna [5]

Aparat do fotografii podwodnej

Fotografia podwodna niesie ze sobą wiele zmian, które należy brać pod uwagę chcąc wykonywać podwodne zdjęcia. Przede wszystkim woda wykazuje znacznie mniejszą przeźroczystość niż powietrze, co znacznie wpływa na odległość z jakiej może być wykonywane zdjęcie, a także wymusza konieczność stosowania lamp błyskowych i sztucznego oświetlenia w postaci lamp wideo. Aby podwodne zdjęcia, które wykonujemy z małej odległości, zachowały porządaną przez nas kompozycję stosuje się konwertery szerokokątne, pozwalające na objęcie całości fotografowanego obiektu. Dostępne są równierz konwertery makro pozwalające na fotografowanie detali w powiększeniu.

Aparaty dedykowane do fotografii podwodnej charakteryzują się wzmocnioną obudową i są przewidziane do pracy w środowisku wodnym, a także do użytku na plaży, w deszczu i w warunkach gdzie łatwo może dojść do zamoczenia lub zabrudzenia urządzenia. Dobre aparaty do zdjęć podwodnych cechują się wodoodpornością do ok. 30 m. Aby wykonywać zdjęcia na jeszcze większej głębokości, lub przystosować do wykorzystania pod wodą standardowy aparat, konieczne jest zastosowanie obudowy podwodnej. Do wyboru mamy modele uniwersalne przeznaczone do danego rodzaju aparatów, jak i obudowy dedykowane konkretnemu modelowi. Podstawową cechą obudowy podwodnej jest maksymalna głębokość do której gwarantowana jest szczelność obudowy.

Poza obudowami do aparatów dostępne są również obudowy do lamp błyskowych. Aby wykonać stabilne zdjęcie lub nakręcić film, potrzebne okazać mogą się specjalne systemy mocowania. W skład takich systemów wchodzą podstawy do mocowania obudowy z aparatem i ramiona pozwalające na instalowanie lamp błyskowych i lamp wideo.

Akcesoria użytkowe do fotografii podwodnej

Pochłaniacze wilgoci i wody do fotografii podwodnej - zapobiegają skraplaniu się wody wewnątrz obudów oraz pochłaniają wodę w wyniku przecieku obudowy. Dzięki umieszczeniu przed nurkowaniem jednej lub dwóch saszetek w obudowie zyskasz cenny czas, potrzebny na to, by wydostać się na powierzchnię i ocalić aparat od zalania. Przeciwdziałają skraplaniu się wody wewnątrz obudowy.

Produkty

brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 
3,643.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 
brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.