Zakup zestawu komputerowego do biura

Zakup zestawu komputerowego do biura [1]
Zakup zestawu komputerowego do biura [2]
Zakup zestawu komputerowego do biura [3]
Zakup zestawu komputerowego do biura [4]
Zakup zestawu komputerowego do biura [5]

Prowadzenie nawet najmniejszej firmy związane jest przynajmniej z koniecznością prowadzenia odpowiedniej dokumentacji. I chociażby tylko z tego powodu, obowiązkowym wyposażeniem każdego biura jest sprzęt komputerowy.

Komputer do biura

Do zastosowań biurowych preferowane są komputery dedykowane, zawierające w zestawie monitor z głośnikami, mysz i klawiaturę. Zestawy takie cechują się niskim zużyciem energii, podzespołami dobrej jakości, gwarantującymi długą i bezawaryjną pracę. Bardzo często zestawy takie są oferowane wraz z rozszerzoną gwarancją obejmującą serwis i wymianę uszkodzonego urządzenia w maksymalnie krótkim czasie.

Alternatywą dla komputerów PC są komputery All-in-One. Jest to rodzaj komputerów stacjonarnych, scalonych z monitorem, będących swoistym kompromisem pomiędzy standardowym PC i laptopem. Dużą zaletą jest ich elegancki wygląd, podnoszący prestiż biura czy np. stanowisku obsługi klienta. Dzięki kompaktowej obudowie komputery All-in-One zajmują również mniej miejsca i znacznie ograniczają ilość potrzebnych kabli. Wybierając komputer All-in-One musimy pamiętać, że w tego przypadku urządzeniach nie istnieje możliwość późniejszej rozbudowy sprzętu więc trzeba dokładnie przemyśleć wybór konfiguracji. Do pracy biurowej nie jest wymagana zazwyczaj bardzo wydajna maszyna, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na pojemność dysku twardego, ilość i rodzaj dostępnych portów czy dobrej klasy wyświetlacz o dużej rozdzielczości, podnoszący komfort długotrwałej pracy.

Peryferia do komputera biurowego

Klawiatura - standardowy model w zupełności wystarczy do podstawowych zastosowań. Zwracamy uwagę na klasyczny rozkład klawiszy, ergonomiczny kształt i solidne wykonanie.

Monitor - matryca IPS w odróżnieniu od starszych TN zapewnia większe kąty widzenia i lepsze odwzorowanie kolorów. Poza rodzajem matrycy, ważną cechą monitora biurowego jest ergonomia. Z tego względu bardzo pożądaną cechą będzie stopka o szerokim kącie regulacji zarówno w pionie jak i w poziomie. Pozwoli to na ustawienie ekranu tak by pracownik mógł zająć wygodną pozycję przed monitorem. Przy wyborze monitora należy również mieć na uwadze jego rozmiar. Monitor o dużej przekątnej gwarantuje wygodną pracę z kilkoma dokumentami jednocześnie bez konieczności minimalizowania okien. Przydatną jest również funkcja obracania ekranu z pozycji poziomej do pionowej.

Mysz - do zastosowań biurowych wykorzystuje się zazwyczaj podstawowe modele myszy komputerowych. Alternatywą dla zwykłych myszy są modele wykonane z naciskiem na ergonomię. Urządzenia takie mają na celu umożliwienie wielogodzinnej pracy bez narażania dłoni i nadgarstka użytkownika na nadmierne obciążenia. Wadą takich rozwiązań jest wysoka cena i ograniczona dostępność.

Trackball - pozwala na sterowanie kursorem za pośrednictwem kulki poruszanej palcami. Pozwala to na odciążenie nadgarstka, który wykorzystujemy do obsługi standardowej myszy komputerowej.

Urządzenia wielofunkcyjne - niezbędne w każdym biurze, łączą w sobie funkcje drukarki, faksu kopiarki i skanera, jednocześnie pozwalają zaoszczędzić miejsce, skupiając wszystkie urządzenia w jednej obudowie.

Oprogramowanie biurowe

Profesjonalne zabezpieczenie danych - każda firma, niezależnie od rozmiarów i skali prowadzonej działalności, jest narażona na utratę, ujawnienie lub zniszczenie danych. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich niekorzystnych okoliczności stosuje się różnego rodzaju oprogramowanie, do którego zaliczamy programy antymalwere'owe, zabezpieczające przed wszelkiego rodzaju szkodliwymi aplikacjami (wirusy komputerowe, robaki, trojany, programy szpiegujące itp.), kompleksowe systemy zabezpieczeń nośników danych, urządzeń mobilnych, serwerów i sieci, a także oprogramowanie do szyfrowania rozmów telefonicznych.

Systemy kontroli pracy użytkowników - umożliwiają rejestrowanie aktywności poszczególnych użytkowników sieci, pozwalają kontrolować czas pracy i mogą zostać użyte w celu poprawy wydajności.

Pakiety biurowe - zestaw aplikacji ułatwiających pracę z dokumentami, obsługę poczty elektronicznej, przygotowanie prezentacji multimedialnych i zarządzanie bazami danych.

Profesjonalne oprogramowanie dla firm i instytucji - obejmuje swym zakresem systemy finansowo-księgowe, kadrowe i płacowe, oprogramowanie dla magazynów i sklepów a także dedykowane oprogramowanie dla firm budowlanych, produkcyjnych, jednostek administracyjnych itp.

Obsługa i serwis komputerów biurowych

Montaż podzespołów komputerowych - w przypadku gdy samodzielny montaż komputera przekracza nasze możliwości możemy skorzystać z usług profesjonalnych serwisów komputerowych.

Instalacja i konfiguracja oprogramowania - podobnie jak w przypadku montażu komputera, również w przypadku instalacji oprogramowania, możemy skorzystać z usług profesjonalnych serwisów. Standardowo instalowane są: system operacyjny, pakiet antywirusowy, lecz w zależności od naszych potrzeb możemy uzyskać pomoc w instalacji i konfiguracji każdego dostarczonego przez nas oprogramowania.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.