Czyszczenie komputera w trzech prostych krokach

Czyszczenie komputera w trzech prostych krokach [1]
Czyszczenie komputera w trzech prostych krokach [2]
Czyszczenie komputera w trzech prostych krokach [3]
Czyszczenie komputera w trzech prostych krokach [4]
Czyszczenie komputera w trzech prostych krokach [5]

Spowolnienie pracy komputera przekłada się bezpośrednio na jakość wykonywanych zadań. Osłabienie kondycji sprzętu wpływa też na wydłużenie czasu, jaki trzeba spędzić nad realizacją danego projektu. Czy zdarza się, że wtedy puszczają Ci nerwy i masz ochotę na całkowity reset tego urządzenia? Nie jest to jednak sytuacja, która wymaga niepotrzebnego napięcia nerwowego ani rewolucji w postaci formatowania komputera czy też jego wymiany na nowy. Warto zainteresować się natomiast metodami skutecznego uporania się z tego rodzaju problemem, zanim podejmiesz bardziej radykalne działania. Dowiedz się więc, jak może wyglądać czyszczenie komputera w trzech prostych krokach i zastosuj je w praktyce!

Program do czyszczenia komputera

Bez względu na to, jaki rodzaj sprzętu posiadasz - czy jest to laptop, czy PC, dobrze zastosować odpowiedni program do czyszczenie komputera, który pozwoli w bezpieczny sposób pozbyć się spowalniających go danych. Takim przykładem jest CCleaner, czyli darmowy program wspomagający czyszczenie rejestru, listy odwiedzanych stron internetowych, historii komputera, tymczasowych plików czy ciasteczek. Ponadto, aplikacja pozwala na opróżnienie kosza, listy ostatnio otwieranych dokumentów, a także systemowego schowka. Analogiczne możliwości posiadają również takie programy, jak Wise Disk Cleaner, Glary Utilities czy Clean Master, które także są bezpłatne.

Defragmentacja dysku systemowego

Czy wystarczy jednak gruntowne oczyszczanie, między innymi historii komputera czy dysku ze zbędnych plików? Nie zawsze. Głównie dlatego, że na przyspieszenie pracy sprzętu elektronicznego mają też wpływ inne czynniki. Z tego powodu, tak ważna jest również defragmentacja dysku systemowego, która przyczynia się do wzrostu wydajności pracy oraz skrócenia czasu startu systemu. To doskonałe rozwiązanie w przypadku dysków typu Solid State, czyli SSD. Usprawnianie poprzez defragmentację i czyszczenie komputera świetnie sprawdza się podczas zastosowania programów, takich jak PerfectDisk Professional, O&O Defrag Professional czy Smart Defrag.

Aktualizacje sterowników i oprogramowania

Ten niepozorny czynnik, jakim jest aktualizacja sterowników i oprogramowania, ma niebagatelny wpływ na tempo pracy komputera. Jeśli więc chcesz, żeby Twoje zadania były możliwe do wykonania w krótkim czasie, warto zadbać o zastosowanie tego środka w praktyce. Można do tego celu wykorzystać na przykład program DriverEasy, który wspomaga aktualizację sterowników systemu Windows. W bezpieczny sposób pozwala też pobrać i zainstalować sterowniki dla wybranych urządzeń. Ta przydatna aplikacja najpierw skanuje urządzenia zamontowane w komputerze użytkownika, a potem wyświetla listę zainstalowanych w systemie sterowników i za pomocą kolorów wskazuje na te, które wymagają aktualizacji. Używając tego rodzaju aplikacji, masz więc pod kontrolą bieżącą sytuację urządzeń, bez konieczności ręcznego oraz pojedynczego wyszukiwania.

Gdy czyszczenie komputera nie wystarcza

Czasem zdarzają się jednak sytuacje, w których jedynym ratunkiem dla usprawnienia pracy jest formatowanie komputera. Warto jednak w takich przypadkach czynności te powierzyć specjaliście, który ma doświadczenie i wiedzę, która pozwoli ocenić, czy to działanie konieczne. Zdarza się, że potrzebne jest gruntowne czyszczenie rejestru systemu czy działania z poziomu BIOS-u, do których niezbędne są fachowe kompetencje. Dobrze też zadbać o wysokojakościowe łącze, na przykład w ofercie internet bez zobowiązań UPC. To bezprzewodowa sieć, z której można korzystać bez limitu na różnych urządzeniach. Technologia internetu światłowodowego znacznie usprawnia codzienną pracę oraz korzystanie z rozrywki, takiej jak chociażby oglądanie telewizji z pakietem Canal+ UPC bez ryzyka, że łącze będzie utrudniało oglądanie materiałów video.
Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.