Czy warto zainwestować w telewizor 4K od LG?

Czy warto zainwestować w telewizor 4K od LG? [1]
Czy warto zainwestować w telewizor 4K od LG? [2]
Czy warto zainwestować w telewizor 4K od LG? [3]
Czy warto zainwestować w telewizor 4K od LG? [4]
Czy warto zainwestować w telewizor 4K od LG? [5]

Oferta telewizorów dostępna na rynku stale się powiększa, w obecnym momencie rozdzielczość 4K staje się powoli standardem wśród rynkowych konkurentów. Dlatego warto wiedzieć co w ogóle oznacza 4K?

Odnosi się to bezpośrednio do rozdzielczości ekranu, najprościej tłumacząc jest to czterokrotnie większa rozdzielczość niż jeszcze niedawny standard FULL HD. W liczbach to 3840x2160 do 1920x1080. Co to oznacza dla konsumenta? Podstawową zaletą tej technologii jest szczegółowość, materiały przygotowane pod telewizory 4K są bogate w szczegóły co widać gołym okiem, obraz jest wyraźniejszy i ostrzejszy. Obecnie coraz więcej pojawia się opcji na rynku, udostępniających treści w rozdzielczości 4K, najpopularniejszymi serwisami są wszelkiej maści treści na żądanie, czyli VOD. W momencie pisania tego artykułu na polskim rynku mamy dostęp do Netflix, HBO GO, AMAZON TV i właśnie mającego premierę SHOWMAX. Zagraniczne stacje satelitarne też powoli wprowadzają do swej oferty programy z rozdzielczością 4K. Wszystkie te powyższe czynniki plus ten, że technologii ta potaniała już na tyle, że jest w zasięgu przeciętnego Kowalskiego, zachęciły mnie do przedstawienia jednej z ciekawszych ofert telewizora 4K od LG.

Rynkowy lider LG UHD55 UH661V

Obecnie telewizor to nie tylko rzecz użytkowa, to często główny przedmiot w salonie, dlatego też musi on się dobrze prezentować. Smukła obudowa, nieduża ramka, wizjonerska nóżka, taki właśnie jest LG UHD 55" UH661V. 55 calowy telewizor 4K od LG, który powinien zadowolić większość klientów, wyposażony jest w matryce IPS Edge, z funkcją HDR. HDR jest dość nową technologią dzięki, której konsument dostaje szerszy zakres tonalny, czyli ciemne części kompozycji staja się szczegółowe tak jak zarejestrowało by to ludzkie oko, nie są już plamami czerni. W połączeniu z bogatą paletą barw i bardzo szerokimi kontami widzenia telewizor ten plasuje się w czołówce pod względem doznań wizualnych. To właśnie dzięki nowoczesnej technologii opracowanej przez LG, Color Prime PRO, wszystkie barwy są soczyste i nasycone, a dzięki funkcji ULTRA Luminance kontrast stoi na najwyższym poziomie. Do obsługi telewizora dostajemy na nowo zaprojektowanego pilota z bardzo ciekawym i intuicyjnym rozwiązaniem. Pilot ma wbudowany żyroskop, dzięki któremu możemy wskazywać pilotem miejsce w którym ma znaleźć się kursor. W ten sposób obsługiwanie bogatego menu w telewizorze jest banalnie proste i co najważniejsze intuicyjne. Menu jest bogate ponieważ jest to smart TV wyposażony w system operacyjny webOS 3.0 a dzięki temu dostajemy dostęp do ogromnej liczby aplikacji. Obecnie telewizory wyposażone w systemy operacyjne zapewniają szeroką gamę doznań, od dostępu do kontentu filmowego, poprzez portale społecznościowe z YouTubem na czele, po aplikacje stricte muzyczne typu Spotify. Ten konkretny model jest dostępny w trzech rozmiarach matryc, omawianej tu 55 calowej, 49 i 65 calowej wersji. Rozmiar polecam dobierać w zależności od wielkości salonu, ale w przypadku telewizorów 4K, większy znaczy lepszy. Przedstawiony tu telewizor 4K od LG jest naprawdę rozsądnym kandydatem do salonu dla większości z nas, ale co jeśli szukamy czegoś naprawdę premium?

Coś dla koneserów LG OLED65E6V

To wtedy polecam inny telewizor od LG, którego matryca jest wykonana w technologii OLED, model OLED65E6V. Telewizor ten otrzymał tytuł „Króla Telewizji 2016" podczas konkursu Value Electronics TV Shootout. Zupełnie nowa technologia, która zapewnia zupełnie nowe doznania. Największą zaleta nowych matryc tworzonych w technologii OLED jest brak konieczności podświetlania matrycy, dlatego piksele same emitują światło, każdy z tysięcy pikseli może być zapalany i gaszony osobno, dzięki temu telewizor jest bardzo cienki, grubości tafli szkła na której zresztą została umieszczona sama matryca. Jest jeszcze jedna ogromna zaleta technologii OLED i tego, że nie wymaga podświetlenia, najlepsza na rynku czerń. Ta matryca oddaje czerń idealną, bez żadnych zniekształceń spowodowanych podświetleniem koniecznym w starszych technologiach. Oczywiście na czerni nie kończy się wymienianie zalet tego telewizora 4K, technologia OLED HDR jeszcze dalej przesuwa granicę dostrzegania szczegółów w czarnych miejscach, nigdzie indziej gwiaździste niebo nie będzie wyglądać tak pięknie a przede wszystkim ostro jak na tym telewizorze. Technologia OLED HDR obsługuje standard Dolby Vision, który w obecnym momencie zapewnia najwyższą półkę jeśli chodzi o jakość obrazu, a certyfikat ULTRA HD PREMIUM przyznany LG dla tego telewizora 4K tylko utwierdza w przekonaniu, że technologia OLED i ten telewizor to przyszłość, która już jest na wyciągnięcie naszej dłoni. System operacyjny na którym pracuje ten smart TV to webOS 3.0, dobrze już znany użytkownikom telewizorów 4K od LG. Zapewnia on bardzo intuicyjną i szybka obsługę wszelkich funkcji i aplikacji, do kontrolowania wykorzystujemy pilota z żyroskopem, który pozwala sterować za pomocą gestów i mowy. Poza świetną matryca i doskonałym systemem operacyjnym telewizor OLED65E6V oferuję świetne doznania w strefie audio. System dźwiękowy został zaprojektowany przez firmę harman/kardon, lidera w branży audio, który idealnie współgra z krystalicznie czystym obrazem.

Warto więc korzystać z technologii 4K!

Podsumowując jest to technologia jutra, ale na wyciągnięcia naszej dłoni, jeżeli jednak nie mamy aż tak wygórowanych oczekiwań, myślę, że nasze potrzeby spokojnie zostaną zaspokojone przez pierwszy model omawiany w tym artykule. Omawiane telewizory od LG są dostępne na rynku Polskim a szczegóły technologiczne można znaleźć pod linkiem: http://www.lg.com/pl/telewizory-4K-ultra-hd.

Produkty

Zmień produkt
 
Zmień produkt
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.