Jakiej wielkości telewizor do salonu i sypialni kupić?

Jakiej wielkości telewizor do salonu i sypialni kupić? [1]
Jakiej wielkości telewizor do salonu i sypialni kupić? [2]
Jakiej wielkości telewizor do salonu i sypialni kupić? [3]
Jakiej wielkości telewizor do salonu i sypialni kupić? [4]
Jakiej wielkości telewizor do salonu i sypialni kupić? [5]

To pytanie zadaje sobie praktycznie każdy, kto stoi przed wyborem nowego telewizora do swojego pokoju dziennego i drugiego urządzenia do sypialni. Zadania tego nie ułatwia duże zróżnicowanie przekątnych ekranu w telewizorach dostępnych na rynku. Przy wyborze odpowiedniego TV pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim wielkość pokoju oraz nasz budżet. Wiadomo bowiem, że im większy telewizor, tym z większym wydatkiem musimy się liczyć.

Telewizor LG do salonu 32, 42, 50 czy może 60 cali?

Na pewno do salonu nie opłaca się kupować telewizora mniejszego niż 32 cale. TV o mniejszej przekątnej nadają się bowiem raczej do sypialni lub kuchni, do pokoju dziennego więc będą zwyczajnie za małe. Telewizor 32 cale dobrze sprawdzi się w przypadku niewielkich salonów, np. w mieszkaniach w bloku. Producenci telewizorów zalecają bowiem, aby minimalna odległość sofy od telewizora o przekątnej 32 cale wynosiła 1,25 m, a maksymalna 2,45 m. Warto więc zmierzyć tę odległość i na tej podstawie zdecydować, jaki telewizor będzie odpowiedni do naszego pokoju dziennego. Kiedy odległość ta jest natomiast większa niż 1,25 m, warto zdecydować się na telewizor o większej przekątnej. I tak TV o przekątnej 42 cali sprawdzi się w przypadku pokoju o odległości minimalnej od sofy 1,6 m a maksymalnej 3,2 m.

Największe TV do największych pokojów

Osoby, które posiadają duże pokoje dzienne mogą postawić natomiast na największe modele telewizorów dostępne na rynku. Jako ciekawostkę można podać, że największy telewizor LG posiada przekątną ekranu aż 86 cali i sprawdzi się tylko w przypadku ogromnych salonów. Oczywiście taki telewizor LG to duży wydatek, na który mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Jeśli natomiast szukamy zwykłego telewizora do salonu warto ograniczyć się do przekątnych od 32 do 60 cali. Taki zakres rozmiarów będzie optymalnym wyborem zarówno do małych, jak i dużych pokojów dziennych.

Kupić mniejszy telewizor dziś czy większy za jakiś czas?

Wybór odpowiedniego telewizora zależy także od naszego budżetu. Specjaliści zwracają uwagę, że najlepiej jest wybierać jak największy telewizor, na jaki w danym momencie możemy sobie pozwolić. Większość użytkowników już po zakupie narzeka bowiem, że pragnąć oszczędzić kupiło mniejszy telewizor i rozmiar jego ekranu zwyczajnie okazał się dla nich zbyt mały. Jeśli więc mamy bardzo ograniczony budżet, warto więc nieco odłożyć w czasie zakup nowego TV, dozbierać potrzebą kwotę pieniędzy i kupić model o nieco większej przekątnej ekranu. Dobrym rozwiązaniem jest także zapoznanie się z ofertą sklepów internetowych i stacjonarnych obecnych w naszej okolicy, często możemy bowiem znaleźć interesujący nas telewizor w atrakcyjnej promocji. Dobrym wyborem jest zakup markowego TV, którym jest telewizor LG w Neonet.pl. Z jego ofertą możemy zapoznać się bowiem online, a następnie udać się do sklepu stacjonarnego by na żywo obejrzeć wybrany model.

Drugi telewizor do sypialni

Telewizor w sypialni to zwykle drugie urządzenie tego typu obecne w naszym mieszkaniu. Jako, że zwykle używamy go tylko podczas wypoczynku, jego rozmiar nie ma już tak dużego znaczenia, jak „głównego” telewizora znajdującego się w pokoju dziennym. Do sypialni dobrze sprawdzą się więc mniejsze telewizory o przekątnej ekranu od 18 do 32 cali. To, który z nich ostatecznie wybierzemy, zależy także od rozmiarów naszej sypialni, miejsca dostępnego na telewizor oraz wielkości naszego budżetu.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.