Telewizor na Euro 2016 - na co zwrócić uwagę?

Telewizor na Euro 2016 - na co zwrócić uwagę? [1]
Telewizor na Euro 2016 - na co zwrócić uwagę? [2]
Telewizor na Euro 2016 - na co zwrócić uwagę? [3]
Telewizor na Euro 2016 - na co zwrócić uwagę? [4]
Telewizor na Euro 2016 - na co zwrócić uwagę? [5]

Euro 2016 rozgrzewa emocje sportowe i zakupowe. Coraz więcej osób w tym okresie decyduje się na zakup nowego odbiornika telewizyjnego. Jaki telewizor będzie najlepszy dla miłośników piłki nożnej? Na co zwrócić uwagę?

Oglądanie sportu na domowym ekranie ma wiele zalet. To sposób na przyjemne spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. By seanse były prawdziwą frajdą, warto mieć do dyspozycji dobry telewizor. Istotną kwestią jest nie tylko wielkość ekranu, ale również zastosowane technologie i parametry techniczne urządzenia.

Telewizor musi być duży, ale nie za duży. To częsty błąd popełniany przez kupujących. Wydaje się, że im większy ekran, tym lepsze wrażenia wizualne, ale to nie zawsze się sprawdza. Wielkość ekranu należy dobrać do metrażu pomieszczenia i do odległości, którą można zastosować pomiędzy siedzeniami dla widzów a ekranem. Przykładowo: telewizor z ekranem o 42 calach można ustawić w minimalnej odległości od widza – 1,60 m. Maksymalna odległość w tym wypadku to około 3 metrów. To parametry, które należy zachować, by oglądanie telewizji było komfortowe.

Kluczowe znaczenie przy wyborze telewizora może mieć również rodzaj zastosowanego ekranu. Odbiorniki plazmowe zostały wyparte przez rozwijającą się technologię LED. Telewizory LED oferują bardzo dobre parametry obrazu, są dostępne w wielu wariantach na każdą kieszeń. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze telewizora na Euro 2016 są zastosowane technologie, opcje dodatkowe i wygoda użytkowania. Dobrym rozwiązaniem są telewizory smart TV, które pozwalają na integrację ze smartfonem i licznymi aplikacjami. Kluczową kwestią jest także rozdzielczość obrazu. Coraz więcej osób sięga po telewizory LED o rozdzielczości 4K. To znakomity wybór do kina domowego, szczególnie do przestronnych salonów. Tańszym wariantem są telewizory Full HD, które wciąż cieszą się dużą popularnością, oferują obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, co jest również dobrą opcją dla miłośników oglądania rozgrywek sportowych. Warto zwrócić uwagę na kąty widzenia w wybranym odbiorniku. Ciekawą opcją są telewizory panoramiczne o zakrzywionym ekranie, dzięki którym zyskujemy dodatkowe wrażenie realistycznej głębi obrazu.

Wybór nowego telewizora nie jest łatwy, ale nie warto wybierać kota w worku. Przy okazji Euro 2016 można spodziewać się licznych promocji i ofert specjalnych na szczególnie ciekawe odbiorniki. Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż jest to szansa na zakup dobrego telewizora LED lub OLED w niższej cenie.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.