Zakup przenośnych odtwarzaczy muzyki

Zakup przenośnych odtwarzaczy muzyki [1]
Zakup przenośnych odtwarzaczy muzyki [2]
Zakup przenośnych odtwarzaczy muzyki [3]
Zakup przenośnych odtwarzaczy muzyki [4]
Zakup przenośnych odtwarzaczy muzyki [5]

ODTWARZACZE

Odtwarzacz mp3 / mp4
, multimedialny - dobry odtwarzacz niezależnie od typu powinien cechować się dużą pojemnością, pozwalającą na przechowywanie nie tylko utworów muzycznych, ale również zdjęć i filmów. Aby nie ograniczać się jedynie do przechowywania materiałów filmowych i zdjęciowych, dobrze gdy odtwarzacz posiada ekran o odpowiednio dużej przekątnej (minimum 2,5 cala) i wysokiej rozdzielczości, zapewniającej dobrej jakości obraz. Gdy wymagamy od naszego urządzenia jedynie odtwarzania muzyki, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jakość dzwięku ale również małe wymiary i wagę oraz prostą obsługę. Wszystkie powyższe cechy należy dopasować do naszych potrzeb. W przypadku gdy wymagamy od sprzętu by towarzyszył nam np. podczas biegania, nawet najlepszy odtwarzacz może okazać się chybionym zakupem w przypadku gdy będzie zbyt duży i zbyt ciężki. W takim przypadku znacznie lepiej sprawdzi sie prosty odtwarzacz mp3 pozbawiony ekranu, za to lekki i łatwy do przymocowania. W przypadku gdy lubimy słuchać stacji radiowych, wybieramy model z wbudowanym radiem, a gdy interesuje nas przede wszystkim sprzęt do słuchania muzyki podczas podróży wybieramy odtwarzacz z pojemną pamięcią i nawet najprostszym ekranem ułatwiającym korzystanie z funkcji urządzenia.

Radioodtwarzacz - obecnie mniej popularne, lecz nadal ogólnodostępne urządzenia wyposażone w odtwarzacze CD, radia i w wielu przypadkach stosunkowo mocne głośniki. Dzięki różnym sposobom zasilania, sieciowym i bateryjnym, urządzenia mogą służyć jako przenośny sprzęt muzyczny, zabierany na plaże czy na piknik.


TELEFON MUZYCZNY

Alternatywą dla przenośnych odtwarzaczy są telefony komórkowe i smartfony. Każdy telefon czy smartfon można wykorzystać do słuchania muzyki, jednak część z nich jest szczególnie predysponowana do zastosowań muzycznych. Telefony i smartfony muzyczne posiadają między innymi pojemną pamięć pozwalającą na przechowywanie muzyki i są przystosowane do odtwarzania muzyki zarówno poprzez słuchawki jak i głośniki w znacznie lepszej jakości niż ich uniwersalne odpowiedniki.


AKCESORIA

Głośniki przenośne
- jako że część odtwarzaczy oferuje jedynie odsłuch za pomocą słuchawek, a głośniki telefonów czy tabletów są zazwyczaj zbyt ciche, powstał specjalny rodzaj głośników dedykowany do urządzeń mobilnych. Pozwala na podłączenie takich urządzeń jak odtwarzacze mp3 / mp4 czy telefony i słuchanie muzyki w plenerze. Głośniki mogą być podłączane do odtwarzacza za pomocą przewodów lub łączyć się bezprzewodowo za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Słuchawki - wybór rodzaju słuchawek powinien być zależny od sytuacji w których mają być one używane. W przypadku urządzeń przenośnych, rozmiar i waga słuchawek mają niebagatelne znaczenie. Ze względu na budowę wyróżniamy kilka podziałów rodzajów słuchawek. Pierwszym z podziałów jest podział na słuchawki douszne i dokanałowe oraz nauszne i wokółuszne. Słuchawki douszne opierają się na małżowinie, a dokanałowe wprowadzane są bezpośrednio do kanału usznego. Oba typy słuchawek są bardzo małe i lekkie, nie przeszkadzają również w przypadku noszenia okularów czy nakryć głowy. W wielu przypadkach oferują jednak dźwięk słabszej jakości i są polecane raczej do zestawów przenośnych (nie jest to jednak regułą gdyż najbardziej zaawansowane modele są w stanie dorównać jakością dźwięku najlepszym słuchawkom wokółusznym). Słuchawki nauszne i wokółuszne są przede wszystkim duże i wyposażone w pałąk który zapewnia stabilne mocowanie słuchawek na głowie. Słuchawki nauszne opierają się bezpośrednio na małżowinie usznej, zakrywając ją. Natomiast słuchawki wokółuszne posiadają duże obudowy pozwalające zmieścić wewnątrz nich całe ucho tak, że słuchawki opierają się na głowie, nie naciskając bezpośrednio na ucho. Z tego względu słuchawki wokółuszne cechują się najbardziej zbliżonym do naturalnego odbiorem dźwięku i zapewniają jego wysoką jakość a także komfort użytkowania.
Innym podziałem słuchawek jest podział na modele otwarte, półotwarte i zamknięte. Słuchawki zamknięte mają szczelną obudowę zapobiegającą wydostawaniu się dźwięku na zewnątrz, a także izolującą przed dźwiękami otoczenia. Słuchawki otwarte wręcz przeciwnie, pozwalają na wydostawanie się dźwięku na zewnątrz jak i na dopływ dźwięków z otoczenia, a jednocześnie zapewniają lepszą wentylację i zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się uszu.

Parametry na które należy zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek:
- SPL [dB] - poziom ciśnienia akustycznego - mówi nam o tym jak głośno mogą zagrać dane słuchawki.
- impedancja [Ohm] - im mniejsza impedancja tym mniejsza moc potrzebna do uzyskania maksymalnej głośności, ale tym większe zniekształcenia.
- czułość [dB/mW] - pozwala określić z jaką sprawnością słuchawki przekształcają prąd elektryczny na dźwięk.
- moc [mW] - mówi nam o tym jaką moc maksymalną mogą wykorzystać słuchawki.

Zbyt duża moc odtwarzacza w stosunku do słuchawek może spowodować ich uszkodzenia natomiast słuchawki o mocy większej niż odtwarzacz będą grały bardzo cicho.

Produkty

brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 
brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.