Kontrolery gamingowe do symulacji lotniczych

Kontrolery gamingowe do symulacji lotniczych [1]
Kontrolery gamingowe do symulacji lotniczych [2]
Kontrolery gamingowe do symulacji lotniczych [3]
Kontrolery gamingowe do symulacji lotniczych [4]
Kontrolery gamingowe do symulacji lotniczych [5]

Joystick i przepustnica

Joystick jest podstawowym kontrolerem dedykowanym do symulacji lotniczych. Bardziej zaawansowane urządzenia, poza dodatkowymi klawiszami, posiadają bardzo często zintegrowaną przepustnicę która ułatwia sterowanie wirtualnym samolotem. Najbardziej zaawansowane zestawy składają się z osobnego joysticka i przepustnicy . Posiadają one szeroki zakresie ruchu i dużą liczbę dodatkowych klawiszy oraz wyposażenie dodatkowe takie jak wyświetlacze parametrów lotu. Część takich zestawów jest dodatkowo stylizowana na urządzenia występujące w prawdziwych samolotach, co dodatkowo zwiększa pozytywne doznania podczas grania w symulacje lotnicze. W części modeli występuje system wibracji (Vibration Feedback), odwzorowujący siły działające na dłoń pilota ze strony drążka sterowego podczas lotu. Tak jak w przypadku wszystkich kontrolerów komputerowych, joysticki występują w wersji przewodowej lub bezprzewodowej.

Panele uniwersalne do symulatorów lotu

Wierne repliki paneli informacyjnych dedykowane do komputerowych symulacji lotniczych. Urządzenia posiadają szereg funkcji symulujących pracę urządzeń w prawdziwym samolocie (ilość paliwa, pozycja klap, pozycja podwozia, itd). Są to akcesoria o bardzo wąskim zastosowaniu, trudno dostępne i zazwyczaj stosunkowo drogie, lecz pozwalają na budowę wirtualnego kokpitu w warunkach domowych.

Pedały sterujące do symulatorów lotu

Konstrukcja wzorowana na wyposażeniu jakie można spotkać w prawdziwych maszynach lotniczych. Podstawową funkcją kontrolera jest obsługa steru kierunku oraz kontrola wirtualnego samolotu podczas hamowania.

Stery lotnicze

Zaawansowany kontroler dedykowany do symulacji lotniczych. W możliwie najwierniejszy sposób oddaje wrażenie zasiadania za sterami prawdziwej maszyny. Z racji wysokiej specjalizacji są to urządzenia trudno dostępne i zazwyczaj ich zakup wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.