Podkładka pod mysz dla graczy

Podkładka pod mysz dla graczy [1]
Podkładka pod mysz dla graczy [2]
Podkładka pod mysz dla graczy [3]
Podkładka pod mysz dla graczy [4]
Podkładka pod mysz dla graczy [5]

Niejednokrotnie mamy do czynienia z sytuacjami gdy mały, pozornie niewiele znaczący element, ma kluczowy wpływ na działanie znacznie większego układu. Nie inaczej jest w przypadku podkładek pod myszy komputerowe. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z wpływu, jaki ma podkładka na działanie myszy komputerowej. Jest to szczególnie widoczne w przypadku osób, które mniej lub więcej czasu spędzają na graniu w gry komputerowe. Nawet najlepsza i najdroższa mysz gamingowa nie pozwoli na wykorzystanie w pełni jej potencjału, jeśli nie będzie ona się poruszać po odpowiednio dobranej powierzchni.

Rodzaje podkładek - materiał

To z jakiego materiału wykonana jest podkładka, wpływa na szereg istotnych właściwości cechujących daną podkładkę. I tak kolejno wyróżniamy:

  • podkładki materiałowe - najpopularniejszy rodzaj podkładek, wśród których poza tanimi prostymi modelami, znajdują się również bardziej zaawansowane produkty, skierowane do graczy. Wolniejszy ślizg rekompensowany jest przez zapewnienie bardzo dobrej kontroli nad myszką. Ponadto podkładki te są bardzo ciche i nie powodują zużywania się ślizgaczy myszki. Poważną wadą takich podkładek jest stosunkowo niska trwałość oraz podatność na zbieranie kurzu i chłonięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń,
  • podkładki metalowe - podobnie jak podkładki szklane, są one rekomendowane dla myszek laserowych. Zapewniają bardzo dobry ślizg, są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Przy korzystaniu z tego rodzaju podkładek, może towarzyszyć nam, przynajmniej na początku każdej sesji, nieprzyjemne uczucie chłodu. Same podkładki powodują również szybkie, nawet bardziej niż w przypadku podkładek plastikowych, zużywanie ślizgaczy. Nie należą również do zbyt cichych,
  • podkładki plastikowe - cechują się wysoką sztywnością, zapewniają również bardzo dobry ślizg. Są stosunkowo trwałe i łatwe w czyszczeniu. Pewną niedogodnością może być stosunkowo głośna praca myszki, a także większe zużycie ślizgaczy. Jest to dobry wybór dra graczy, szczególnie jako pierwsza podkładka gamingowa,
  • podkładki szklane - specyficzny rodzaj podkładek, dedykowany pod myszki laserowe i, co należy bardzo wyraźnie podkreślić, dysponujące dobrymi sensorami. Ograniczone zastosowanie oraz stosunkowo głośną pracę rekompensują, niezwykle dobry poślizg oraz bardzo wysoka trwałość.

Wybierając podkładkę, należy uwzględnić pod jakiego rodzaju mysz będzie ona używana. Myszki optyczne, ze względu na sporą tolerancję w stosunku do wszelkich nierówności i zabrudzeń, sprawdzać się będą dobrze na podkładkach materiałowych i plastikowych. Natomiast myszki laserowe, jako że mniej podatne na rodzaj powierzchni, sprawdzą się dobrze nie tylko na podkładkach plastikowych, ale również na podkładkach szklanych czy metalowych.

Rozmiar - w tym przypadku ma znaczenie

Podkładka, aby spełniała swoją rolę, musi mieć wymiary dopasowane do stylu gry użytkownika. Czasami, dochodzi do sytuacji gdy musimy pogodzić ograniczoną ilość miejsca, którą dysponujemy, z potrzebami jakie narzucają nam nasze nawyki i przyzwyczajenia oraz same wymagania związane z grami, w które gramy.

I tak, gracze grający z niskimi ustawieniami czułości myszy będą, przy pomocy swoich gryzoni, wykonywać bardzo obszerne ruchy. Wymaga to zaopatrzenia się w jak największą podkładkę, o szerokości najlepiej 30 lub 40 cm. Natomiast gracze preferujący rozgrywkę z wysokimi ustawieniami czułości, mogą zadowolić się podkładkami o szerokości już około 25 cm.

Poza odpowiednim rozmiarem, ważne by podkładka pewnie trzymała się podłoża i nie przesuwała się nawet pod wpływem bardzo gwałtownych ruchów.

Jak widać wybór podkładki nie jest rzeczą prostą, warto jednak poświęcić temu zagadnieniu troszkę więcej uwagi. Odpowiednio dobrana podkładka uwypukli zalety naszej myszki i uczyni z niej perfekcyjne narzędzie, niezbędne podczas sieciowych potyczek.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.