Odwieczny dylemat graczy - komputer czy konsola?

Odwieczny dylemat graczy - komputer czy konsola? [1]
Odwieczny dylemat graczy - komputer czy konsola? [2]
Odwieczny dylemat graczy - komputer czy konsola? [3]

Grać ale na czym? Komputer czy konsola? Porównajmy razem i sprawdźmy na czym najlepiej korzystać z elektronicznej rozrywki w 2019 roku.

Komu polecić kupno konsoli? Na pewno nie jest to rozwiązanie dla osób lubiących strategie i RPG, bo pady nie są przystosowane do sterowania w takich grach. Ostatnio pojawiły się informacje że kultowe, zremasterowane przez Beamdog RPG takie jak Baldur's Gate, Planescape:Torment, i Neverwinter Nights pojawią się na konsolach. Jednak wcześniejsze, klasyczne pozycje tego gatunku (jak choćby Pillars of Eternity czy Wasteland) pokazały że konsola nie jest stworzona do tego typu rozrywki. Dlatego jeśli twoim ulubionym gatunkiem są izometryczne RPG oraz symulatory ekonomiczne, to wybór konsoli nie wydaje się najlepszym wyjściem. Podobnie jeśli lubisz gry strategiczne, wtedy lepszym wyjściem będzie kupno laptopa.

Konsola zapewnia dostęp do najnowszych gier, bez konieczności ciągłych inwestycji w nowy sprzęt. W tym roku mija 6 lat od premiery PlayStation 4, bez najmniejszego problemu możemy ciągle zagrać na niej w grę AAA, która wyszła kilka dni temu. W przypadku komputera z 2013, jeśli w momencie zakupu nie był prawdziwym maszyną gamingową za kilkanaście tysięcy złotych, to obecnie może mieć on problemy nawet ze starszymi grami, nie mówiąc o nowościach. Więc jeśli lubisz grać w nowe gry (szczególnie strzelanki i platformówki), to poważnie powinieneś pomyśleć o kupnie konsoli, szczególne jeśli już posiadasz telewizor.

Kwestia ceny przy zakupie sprzętu do gier

Dwie główne konsole, czyli PS4 PRO i Xbox One X kosztują obecnie około 1500 zł. Nie jest to mało, ale też jeśli porównamy to do ceny komputera, to ciężko będzie nam znaleźć z tą kwotę sprzęt, na którym zrobimy coś więcej niż przyjrzymy Internet i obejrzymy film na Netflixie. Nawet jeśli dodamy do tego cenę telewizora, to przy dzisiejszych cenach rozsądne 55 cali możemy mieć za 2000 zł - razem daje to 3 500 zł. Nie jest to cena za jaką kupimy komputer na którym zagramy w najnowsze Far Cry: New Dawn czy inne wymagające gry. Zdecydowanie warto to wziąć pod uwagę podejmując decyzję o zakupie.

-Ceny sprzętu w ostatnich latach mocno poprawiły się w stosunku do zarobków, więc najlepiej posiadać zarówno laptop, którego używamy do pracy, jak i konsolę do grania. Co jest obecnie standardem wśród osób grających w gry - wyjaśnia nam konsultant techniczny z Gigam.pl internetowego sklepu komputerowego. -Nawet jeśli porównamy ceny, to kupno laptopa do pracy i konsoli do grania, wychodzi taniej niż sam komputer gamingowy, mogący kosztować nawet kilkanaście tys złotych. Oczywiście rozwój e-sportu będzie powodował coraz większą popularność tego segmentu komputerów, ale jak w każdym sporcie nie będzie on potrzebny każdemu zawodnikowi - mówi dowiadujemy się od Gigam.pl.

Komputer i jego możliwości względem konsoli do gier

Oczywiście komputer daje nam wiele możliwości (np. praca lub możliwość zabrania go na urlop), których nie ma konsola. Z drugiej strony podłączony do telewizora xBox czy PS4, to domowe centrum rozrywki, które umożliwia również oglądanie filmów i korzystanie z aplikacji.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.