Zestaw PlayStation 3

Zestaw PlayStation 3 [1]
Zestaw PlayStation 3 [2]
Zestaw PlayStation 3 [3]
Zestaw PlayStation 3 [4]
Zestaw PlayStation 3 [5]

Konsola PlayStation 3

Konsola miała swoją premierę w Europie w 2007 roku. Od tego czasu na konsolę powstało wiele legendarnych serii gier jak np. Final Fantasy, Street Fighter, czy Uncharted. Obecnie konsola sprzedawana jest w wersji Super Slim z 12 GB pamięci flash, 250 lub 500 GB dyskiem twardym. Każda wersja wyposażona jest w napęd Blu-ray i złącza HDMI oraz Ethernet i Bluetooth 2.0. Konsola posiada rozbudowane funkcje obsługi internetu, pozwala zarówno na przeglądanie stron www jak i granie w trybie online czy pobieranie gier z PlayStation Store.

Akcesoria do PlayStation 3

Dysk twardy - dedykowany do konsoli PS3 dysk twardy występuje w kilku odmianach o różnych pojemnościach. Wraz z dyskiem dostarczany może być wspornik montażowy umożliwiający prawidłową instalacje dysku w obudowie konsoli.

Gamepad i akcesoria - Sony DualShock 3 - bezprzewodowy kontroler dedykowany dla konsoli PlayStation 3, wykorzystujący technologię Bluetooth. Pad ładowany jest bezpośrednio po podłączeniu do konsoli za pomocą kabla USB. Dodatkowym akcesorium są stacje dokujące do padów pozwalające ładować pad z gniazdka sieciowego lub z dowolnego gniazda USB.

Kable - kabel AV, kabel do ładowania pada PS3, kabel HDMI służący do podłączenia konsoli do telewizora, kabel sieciowy, konwerter służący do podłączania myszy i klawiatury do PS3, przejściówka USB do podłączania padów z PS2 do PS3.

Kierownica - podstawowy kontroler dedykowany do gier symulujących jazdę samochodem. Najprostsze modele wykonane są z tworzyw sztucznych i posiadają niewielką ilość dodatkowych klawiszy. W części modeli, z różnych przedziałów cenowych, kierownica wyposażona jest dodatkowo w manetkę zmiany biegów o funkcjonalności i wyglądzie zbliżonym do łopatkowej dźwigni zmiany biegów w prawdziwym aucie. Droższe modele kierownic wykonane są materiałów takich jak dewno, metal i skóra co podnosi komfort użytkowania.

PlayStation Move - bezprzewodowy kotroler ruchu dedykowany PlayStation 3 i kompatybilny z nowym PlayStation 4 i nową kamerą PlayStation Eye. W skład zestawu wchodzą:

  • Playstation Eye - kamera dedykowana konsoli Playstation 3, dzięki której możliwe jest rejestrowanie ruchu kontrolera Motion Controller. Kamerę można również wykorzystać w klasyczny sposób, w tym do uczestnictwa w wideokonferencjach za pośrednictwem PlayStation Network czy do nagrywania własnych filmów.
  • PlayStation Move Motion Controller - czyli tak zwana różdżka, której ruchy rejestruje kamera a następnie ruch ten jest odwzorowywany na ekranie telewizora. Kontroler potrafi wykrywać zarówno delikatne jak i szybkie ruchy gracza co pozwala na jego zastosowanie w różnego rodzaju grach takich jak gry sportowe czy strzelanki.
  • PlayStation Move Navigation - kontroler pomocniczy, współpracujący z kontrolerem ruchu. Jest wyposażony w drążek analogowy oraz przyciski kierunkowe i ma za zadanie rozszerzać opcje rozgrywki przy wykorzystaniu zestawu PlayStation Move.
  • Przystawki do kontrolera ruchu - przystawki strzelnicze w kształcie pistoletu lub karabinu pozwalające zamontować "różdzkę" w ergonomicznej obudowie kształtem przypominającym broń i pozwalające zachować wszystkie funkcje podstawowego kontrolera. Innym rodzajem przystawki jest nakładka w kształcie kierownicy samochodowej / motocyklowej, dająca lepszą kontrolę w grach wyścigowych.


Akcesoria dodatkowe
- uchwyt do kamery Playstation Eye pozwalający na pewne zamocowanie kamery do krawędzi telewizora, kabel przedłużający do kamery.

Słuchawki, headset, mikrofon - zestawy stworzone z myślą o współpracy z konsolami. Dzięki specjalnym adapterom możliwe jest również podłączenie słuchawek i headsetów dedykowanych do PC.

Telewizor do PlayStation 3

Wśród dostępnych na rynku rodzajów telewizorów wyróżniamy najbardziej popularne LCD i ich nowszą odmianę LED, coraz trudniej dostępne telewizory plazmowe i ciągle jeszcze stanowiące nowość telewizory OLED. Każda z technologii posiada swoje mocne strony a wybór między nimi może nie być oczywisty.

Telewizory LCD są obecnie najbardziej rozpowszechnionym typem telewizorów. Nowszą odmianą telewizorów LCD są telewizory LED, w których w odróżnieniu od klasycznych ekranów LCD podświetlanych za pomocą świetlówek, wykorzystuje się diody LED. Ponadto wyróżniamy dwa typy podświetlenia LED: podświetlenie krawędziowe tzw. Edge LED oraz z równomiernie rozmieszczonymi diodami tzw. Full LED. W przypadku podświetlenia Edge LED zyskujemy ekrany o bardzo małej grubości. W porównaniu z ekranami Full LED są one również tańsze w produkcji lecz charakteryzują się gorszym odwzorowaniem barw i niższym kontrastem. Ponadto ekrany Full LED cechują się znacznie bardziej równomiernym podświetleniem co dodatkowo polepsza jakość obrazu. Niezależnie od tego czy rozpatrujemy klasyczne telewizory LCD czy nowsze LED, wszystkie one, w porównaniu z telewizorami plazmowymi, cechują się mniejszą grubością, wagą oraz znacznie mniejszym zużyciem energii. Należy też wspomnieć że telewizory LCD lepiej radzą sobie z wyświetlaniem bieli niż telewizory plazmowe.

Telewizory plazmowe są obecnie w odwrocie choć nadal są dostępne na rynku. Rozpatrując je pod kontem wykorzystania do współpracy z konsolą pojawia się szereg zalet których nie posiadają telewizory LCD. Należą do nich bardzo duże kąty widzenia, bardzo niski czas reakcji i znakomite odwzorowanie barw. Kolory są żywe i naturalne, a ich gamut (przestrzeń określająca zakres możliwych do wyświetlania kolorów) jest zazwyczaj bogatszy niż w ekranach LCD. Kolejną przewagą ekranów plazmowych jest możliwość wyświetlania idealnej czerni, gdy w przypadku ekranów LCD będą to zawsze odcienie szarości.

Telewizory OLED to najnowszy trend wśród producentów telewizorów. Są one wykonane z organicznych diod i w dróżnieniu od ekranów LCD nie wymagają podświetlenia. Charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami obrazu i jednocześnie bardzo niskim zużyciem energii. Niestety wykazują niską żywotność a ich cena w porównaniu z telewizorami LCD jest nadal bardzo wysoka.

Parametry na które należy zwracać uwagę przy wyborze telewizora do konsoli:

  • Czas reakcji - dotyczy wyłącznie ekranów LCD, gdyż zarówno ekrany plazmowe jak i OLED cechują się bardzo niskimi czasami reakcji na poziomie 0,001 ms i mniej. W przypadku LCD większość producentów deklaruje czas reakcji matrycy na poziomie 2-5 ms. Ze względu na różne sposoby pomiaru może okazać się że ekran z deklarowanym czasem reakcji na poziomie 2 ms jest wolniejszy niż ekran z czasem reakcji 5 ms.
  • Input lag - kolejny parametr dotyczący jedynie telewizorów LCD. Jest to opóźnienie wyświetlania obrazu w stosunku do czasu, w którym sygnał został wysłany. Zbyt wysoka wartość tego opóźnienia może znacząco obniżać komfort rozgrywki lub nawet ją uniemożliwiać dlatego należy wybierać modele telewizorów z jak najniższą wartością tego parametru (niestety informacje na ten temat są rzadko umieszczane w specyfikacji technicznej i należy posiłkować się testami i opiniami innych użytkowników).
  • Kąty widzenia - jest to również parametr ważny jedynie z punktu widzenia telewizorów LCD , gdyż telewizory plazmowe i OLED pozwalają na oglądanie niezmienionego obrazu praktycznie pod każdym kątem. W przypadku telewizorów LCD kupowanych z myślą o wykorzystaniu w zestawie z konsolą należy się upewnić że urządzenie oferuje dostatecznie szerokie kąty widzenia. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku rozgrywki w kilka osób gdy nie znajdujemy się bezpośrednio przed centrum ekranu.
  • Przekątna ekranu - w dużym stopniu zależy od osobistych preferencji użytkownika. Orientacyjnie można przyjąć, że minimalna odległość w jakiej powinien być ustawiony ekran to w przybliżeniu 2 m w przypadku przekątnej 40 cali. Do grania na konsoli polecane są telewizory o przekątnej ok 42 cale.
  • Rodzaj powłoki matrycy - dostępne na rynku telewizory mogą posiadać powłokę błyszczącą lub matową. Ekrany z powłoką błyszczącą charakteryzują się bardziej żywymi kolorami i większym kontrastem, ale jednocześnie bardzo wyraźnie obijają otoczenie, co może być uciążliwe, szczególnie w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Ekrany z powłoką matową znacznie słabiej obijają obrazy otoczenia, lecz wyświetlane kolory są przygaszone w porównaniu z matrycami błyszczącymi.

Akcesoria do telewizora

Klawiatura do telewizora - specjalna grupa urządzeń stanowiących rozwinięcie funkcjonalności pilota, ułatwiająca obsługę nowoczesnych telewizorów Smart TV. Pełnowymiarowa klawiatura może ułatwić przeglądanie stron internetowych, obsługę chatu czy dodawanie wpisu na blogu czy portalu społecznościowym. Klawiatury takie są bardzo często wyposażone w panel dotykowy, który w pewnym stopniu pozwala na zastąpienie klasycznej myszy komputerowej.

Uchwyt do telewizora - możemy wybierać wśród wielu rodzajów uchwytów, zaczynając od prostych uchwytów płaskich, pozbawionych regulacji, pozwalających na zawieszenie telewizora na ścianie w jednej pozycji, uchwytów uchylnych, dających możliwość zawieszenia telewizora na większej wysokości i nachylenie go pod kątem, uchwytów ruchomych pozwalających na regulację nie tylko w pionie ale i w poziomie, uchwytów sufitowych, na regulowanym ramieniu, stosowanych tam gdzie nie ma możliwości instalacji telewizora na ścianie, uchwytów narożnych, do mocowania telewizorów między ścianami, aż po uchwyty wbudowane w ścianę i zdalnie sterowane uchwyty automatyczne.

Gry na PlayStation 3

Od czasu premiery PlayStation 3 powstało wiele gier przeznaczonych na tę konsole. Wśród dostępnych tytułów wybierać można z gier cRPG, FPS, MMO, muzycznych, przygodowych, sportowych, strategicznych, symulacyjnych, zręcznościowych.

Gry cRPG pozwalają graczowi na rozwój bohatera (lub bohaterów), który wraz z postępami w grze zyskuje poziomy doświadczenia, nowe umiejętności.

Gry FPS czyli First-person shooter to gatunek gier w których gracz obserwuje świat z pierwszej osoby, a jego zadanie sprowadza się do eliminacji za pomocą dostępnego arsenału przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Wiele gier poza trybem jednoosobowym oferuje również rozgrywkę wieloosobową, a gry FPS potrafią zyskać wiele na atrakcyjności gdy przeciwników sterowanych przez komputer zastąpią żywi gracze.

Innym przykładem gier dedykowanych rozgrywkom online są gry MMO czyli online'owa wersja gier cRPG. Podobnie jak w grach cRPG gracz w czasie rozgrywki zdobywa doświadczenie wykonując kolejne misje. W odróżnieniu jednak od gier cRPG, w grach MMO gracz doświadcza interakcji z innymi graczami.

Poza tytułami czysto rozrywkowymi dostępne są również gry edukacyjne skierowane do młodszego odbiorcy. Jest to atrakcyjna forma zdobywania wiedzy, a gry edukacyjne są dostosowane do odbiorców z danego przedziału wiekowego, od najmłodszych, aż po starsze dzieci w wieku szkolnym. Przy wyborze gry dla dziecka poniżej 18 roku życia należy w każdym przypadku zapoznać się z przedziałem wiekowym odbiorców do których adresowana jest aplikacja, gdyż wiele produkcji zawiera treści nieodpowiednie dla młodego użytkownika.

Produkty

397.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 
brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.