Zestaw Xbox One

Zestaw Xbox One [1]
Zestaw Xbox One [2]
Zestaw Xbox One [3]
Zestaw Xbox One [4]
Zestaw Xbox One [5]

Konsola Xbox One

Konsola trzeciej generacji Xbox One od Microsoftu miała swoją premierę w 2013 roku i jest następcą konsoli Xbox 360. Nie posiada ona jak na razie wstecznej kompatybilności z oprogramowaniem na Xboxa 360 jednak może się w przyszłości pojawić takie rozwiązanie. Urządzenie wyposażone jest w 8-rdzeniowy procesor AMD taktowany zegarem o częstotliwości 1,75 GHz, 8 GB pamięci RAM, wejście USB 3.0 oraz wbudowane Wi-fi. Podstawowa wersja wyposażona została w dysk twardy 500 GB, wejście HDMI oraz napęd Blu-ray. Konsola nie wymaga ciągłego podłączenia do sieci. Xbox One umożliwia poza graniem, korzystanie z komunikatora Skype, oglądanie telewizji, nagrywanie i dzielenie się filmami, udostępnia również obsługę urządzenia za pomocą głosu obecnie ma jest dostępna obsługa w języku polskim).

Akcesoria do konsoli Xbox One

Gamepad i akcesoria - gamepad do Xboxa One jest urządzeniem bezprzewodowym. W porównaniu z poprzednikiem poprawiono ergonomię i wygląd zewnętrzny. Gamepad posiada wbudowany system wibracji, w tym funkcję wibracji w przyciskach. Dodatkowym akcesorium są stacje ładujące do padów pozwalające ładować pad z gniazdka sieciowego lub z dowolnego gniazda USB. Występują w wersji klasycznej lub jako ładowarki indukcyjne.

Kable i adaptery - kabel HDMI służący do podłączenia konsoli do telewizora, kabel sieciowy, kabel USB do przesyłania danych na dysk konsoli, przedłużacz kabla do sensora Kinect.

Kinect 2.0 - czujnik ruchu dedykowany konsoli Xbox One i sprzedawany z nią w zestawie, będący rozwinięciem kontrolera znanego z poprzedniej konsoli. Kontroler pozwala na interakcję gracza z konsolą bez użycia dodatkowych urządzeń, wykorzystując gesty wykonywane przez kończyny i całe ciało użytkownika. Nowa wersja kontrolera Kinect cechuje się szerszym polem widzenia i lepszym wyczuciem głębokości. Jest on w stanie rozpoznać bardziej subtelne ruchy co umożliwia lepszą kontrolę w trakcie rozgrywki.

Podstawki i uchwyty - podstawka do kontrolera Kinect pozwala na bezpieczne zamocowanie kamery Kinect na obudowie telewizora.

Telewizor do Xbox One

Wśród dostępnych na rynku rodzajów telewizorów wyróżniamy najbardziej popularne LCD i ich nowszą odmianę LED, coraz trudniej dostępne telewizory plazmowe i ciągle jeszcze stanowiące nowość telewizory OLED. Każda z technologii posiada swoje mocne strony a wybór między nimi może nie być oczywisty.

Telewizory LCD są obecnie najbardziej rozpowszechnionym typem telewizorów. Nowszą odmianą telewizorów LCD są telewizory LED, w których w odróżnieniu od klasycznych ekranów LCD podświetlanych za pomocą świetlówek, wykorzystuje się diody LED. Ponadto wyróżniamy dwa typy podświetlenia LED: podświetlenie krawędziowe tzw. Edge LED oraz z równomiernie rozmieszczonymi diodami tzw. Full LED. W przypadku podświetlenia Edge LED zyskujemy ekrany o bardzo małej grubości. W porównaniu z ekranami Full LED są one również tańsze w produkcji lecz charakteryzują się gorszym odwzorowaniem barw i niższym kontrastem. Ponadto ekrany Full LED cechują się znacznie bardziej równomiernym podświetleniem co dodatkowo polepsza jakość obrazu. Niezależnie od tego czy rozpatrujemy klasyczne telewizory LCD czy nowsze LED, wszystkie one, w porównaniu z telewizorami plazmowymi, cechują się mniejszą grubością, wagą oraz znacznie mniejszym zużyciem energii. Należy też wspomnieć że telewizory LCD lepiej radzą sobie z wyświetlaniem bieli niż telewizory plazmowe.

Telewizory plazmowe są obecnie w odwrocie choć nadal są dostępne na rynku. Rozpatrując je pod kontem wykorzystania do współpracy z konsolą pojawia się szereg zalet, których nie posiadają telewizory LCD. Należą do nich bardzo duże kąty widzenia, bardzo niski czas reakcji i znakomite odwzorowanie barw. Kolory są żywe i naturalne, a ich gamut (przestrzeń określająca zakres możliwych do wyświetlania kolorów) jest zazwyczaj bogatszy niż w ekranach LCD. Kolejną przewagą ekranów plazmowych jest możliwość wyświetlania idealnej czerni, gdy w przypadku ekranów LCD będą to zawsze odcienie szarości.

Telewizory OLED
to najnowszy trend wśród producentów telewizorów. Są one wykonane z organicznych diod i w odróżnieniu od ekranów LCD nie wymagają podświetlenia. Charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami obrazu i jednocześnie bardzo niskim zużyciem energii. Niestety wykazują niską żywotność a ich cena w porównaniu z telewizorami LCD jest nadal bardzo wysoka.

Parametry na które należy zwracać uwagę przy wyborze telewizora do konsoli:

  • Czas reakcji - dotyczy wyłącznie ekranów LCD, gdyż zarówno ekrany plazmowe jak i OLED cechują się bardzo niskimi czasami reakcji na poziomie 0,001 ms i mniej. W przypadku LCD większość producentów deklaruje czas reakcji matrycy na poziomie 2-5 ms. Ze względu na różne sposoby pomiaru może okazać się że ekran z deklarowanym czasem reakcji na poziomie 2 ms jest wolniejszy niż ekran z czasem reakcji 5 ms.
  • Input lag - kolejny parametr dotyczący jedynie telewizorów LCD. Jest to opóźnienie wyświetlania obrazu w stosunku do czasu, w którym sygnał został wysłany. Zbyt wysoka wartość tego opóźnienia może znacząco obniżać komfort rozgrywki lub nawet ją uniemożliwiać dlatego należy wybierać modele telewizorów z jak najniższą wartością tego parametru (niestety informacje na ten temat są rzadko umieszczane w specyfikacji technicznej i należy posiłkować się testami i opiniami innych użytkowników).
  • Kąty widzenia - jest to również parametr ważny jedynie z punktu widzenia telewizorów LCD , gdyż telewizory plazmowe i OLED pozwalają na oglądanie niezmienionego obrazu praktycznie pod każdym kątem. W przypadku telewizorów LCD kupowanych z myślą o wykorzystaniu w zestawie z konsolą należy się upewnić że urządzenie oferuje dostatecznie szerokie kąty widzenia. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku rozgrywki w kilka osób gdy nie znajdujemy się bezpośrednio przed centrum ekranu.
  • Przekątna ekranu - w dużym stopniu zależy od osobistych preferencji użytkownika. Orientacyjnie można przyjąć, że minimalna odległość w jakiej powinien być ustawiony ekran to w przybliżeniu 2 m w przypadku przekątnej 40 cali. Do grania na konsoli polecane są telewizory o przekątnej ok 42 cale.
  • Rodzaj powłoki matrycy - dostępne na rynku telewizory mogą posiadać powłokę błyszczącą lub matową. Ekrany z powłoką błyszczącą charakteryzują się bardziej żywymi kolorami i większym kontrastem, ale jednocześnie bardzo wyraźnie obijają otoczenie, co może być uciążliwe, szczególnie w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Ekrany z powłoką matową znacznie słabiej obijają obrazy otoczenia, lecz wyświetlane kolory są przygaszone w porównaniu z matrycami błyszczącymi.

Akcesoria do telewizora

Klawiatura do telewizora - specjalna grupa urządzeń stanowiących rozwinięcie funkcjonalności pilota, ułatwiająca obsługę nowoczesnych telewizorów Smart TV. Pełnowymiarowa klawiatura może ułatwić przeglądanie stron internetowych, obsługę chatu czy dodawanie wpisu na blogu czy portalu społecznościowym. Klawiatury takie są bardzo często wyposażone w panel dotykowy, który w pewnym stopniu pozwala na zastąpienie klasycznej myszy komputerowej.

Uchwyt do telewizora - możemy wybierać wśród wielu rodzajów uchwytów, zaczynając od prostych uchwytów płaskich, pozbawionych regulacji, pozwalających na zawieszenie telewizora na ścianie w jednej pozycji, uchwytów uchylnych, dających możliwość zawieszenia telewizora na większej wysokości i nachylenie go pod kątem, uchwytów ruchomych pozwalających na regulację nie tylko w pionie ale i w poziomie, uchwytów sufitowych, na regulowanym ramieniu, stosowanych tam gdzie nie ma możliwości instalacji telewizora na ścianie, uchwytów narożnych, do mocowania telewizorów między ścianami, aż po uchwyty wbudowane w ścianę i zdalnie sterowane uchwyty automatyczne.

Gry na Xbox One

Wśród dostępnych tytułów wybierać można z gier cRPG, FPS, MMO, muzycznych, przygodowych, sportowych, strategicznych, symulacyjnych, zręcznościowych.

Gry cRPG pozwalają graczowi na rozwój bohatera (lub bohaterów), który wraz z postępami w grze zyskuje poziomy doświadczenia, nowe umiejętności.

Gry FPS czyli First-person shooter to gatunek gier w których gracz obserwuje świat z pierwszej osoby, a jego zadanie sprowadza się do eliminacji za pomocą dostępnego arsenału przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Wiele gier poza trybem jednoosobowym oferuje również rozgrywkę wieloosobową, a gry FPS potrafią zyskać wiele na atrakcyjności gdy przeciwników sterowanych przez komputer zastąpią żywi gracze.

Innym przykładem gier dedykowanych rozgrywkom online są gry MMO czyli online'owa wersja gier cRPG. Podobnie jak w grach cRPG gracz w czasie rozgrywki zdobywa doświadczenie wykonując kolejne misje. W odróżnieniu jednak od gier cRPG, w grach MMO gracz doświadcza interakcji z innymi graczami.

Poza tytułami czysto rozrywkowymi dostępne są również gry edukacyjne skierowane do młodszego odbiorcy. Jest to atrakcyjna forma zdobywania wiedzy, a gry edukacyjne są dostosowane do odbiorców z danego przedziału wiekowego, od najmłodszych, aż po starsze dzieci w wieku szkolnym. Przy wyborze gry dla dziecka poniżej 18 roku życia należy w każdym przypadku zapoznać się z przedziałem wiekowym odbiorców do których adresowana jest aplikacja, gdyż wiele produkcji zawiera treści nieodpowiednie dla młodego użytkownika.

Produkty

499.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
1,059.00
Zmień produkt
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.