Zakup laptopa gamingowego z zestawem akcesoriów

Zakup laptopa gamingowego z zestawem akcesoriów [1]
Zakup laptopa gamingowego z zestawem akcesoriów [2]
Zakup laptopa gamingowego z zestawem akcesoriów [3]
Zakup laptopa gamingowego z zestawem akcesoriów [4]
Zakup laptopa gamingowego z zestawem akcesoriów [5]

Chociaż wśród graczy komputerowych niesłabnącą popularnością cieszą się komputery stacjonarne, to producenci laptopów nieustannie prowadzą walkę o serca i portfele graczy.

Laptop gamingowy dla graczy

W przypadku komputerów przeznaczonych do gier na pierwszym miejscu stawiamy wydajność. Decydując się na wybór laptopa zyskujemy dodatkowo mobilność w stosunku do komputerów stacjonarnych. Dlatego przy wyborze laptopa gamingowe należy mieć na uwadze jego wymiary i wagę. Zbyt duże i zbyt ciężkie urządzenie mocno ograniczy pożądaną w przypadku komputerów przenośnych mobilność. Optymalnym rozwiązaniem wydają się laptopy gamingowe wyposażone w matrycę o przekątnej ekranu w granicach 15,6 cala.

W przypadku laptopów gamingowych najważniejszym podzespołem decydującym o wydajności sprzętu jest karta graficzna. Oczywiście tak jak w przypadku komputerów stacjonarnych, pozostałe podzespoły (procesor, pamięć operacyjna, dysk twardy) również mają duży wpływ na wydajność laptopa, lecz wiele urządzeń z szybkimi procesorami i duża ilością pamięci RAM jest dyskwalifikowana jako urządzenia gamingowe ze względu na słabą kartę graficzną. Z drugiej strony laptopy wyposażone w odpowiednio szybką kartę graficzną posiadają odpowiednio szybki procesor i wystarczającą ilość RAM'u. Podobnie jak w przypadku stacjonarnych komputerów gamingowych wybieramy procesor wielordzeniowy (4 rdzenie lub więcej) i minimum 8 GB pamięci RAM (zazwyczaj producenci laptopów gamingowych oferują 12 GB lub więcej). Kolejnym istotnym podzespołem w przypadku laptopów gamingowych jest dysk SSD. Tak jak w przypadku komputerów stacjonarnych wybieramy go ze względu na znacznie większą szybkość w porównaniu z tradycyjnymi dyskami HDD.

Niezbędne oprogramowanie

Pakiet ochronny

Pprogramowanie zapewniające ochronę przed złośliwym oprogramowaniem (malware, spyware, wirusami komputerowymi).

System operacyjny

Najpopularniejszym rozwiązaniem dla graczy są systemy operacyjne Windows 7 w wersji 64 bit lub nowszy Windows 8.

Akcesoria gamingowe dla graczy

Mysz gamingowa

Opisana w schemacie pt. "Uniwersalne kontrolery gamingowe". Tak jak zostało to wyjaśnione, wygodna, dobrze dobrana do dłoni użytkownika mysz z duża możliwością konfiguracji jest ważnym uzupełnieniem każdego gamingowego zestawu.

Podkładka chłodząca

Laptopy gamingowe ze względu na swe przeznaczenie muszą być wyposażone w bardzo wydajne podzespoły. W połączeniu z kompaktową obudową laptopa, powoduje to konieczność wydajnego odprowadzania ciepła. Laptopy gamingowe mają tendencję do zbytniego nagrzewania się dlatego odpowiednio dobrana podkładka chłodząca może się okazać niezbędnym dodatkiem. Przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na wzajemne rozmieszczenie wentylatorów na podkładce chłodzącej i otworów wentylacyjnych w obudowie laptopa i dobrać podkładkę tak by wentylatory znajdowały się bezpośrednio pod otworami w obudowie komputera.

Podkładka gamingowa pod mysz

Specjalna podkładka o powierzchni ułatwiającej płynne przesuwanie myszy. Myszy gamingowe z górnej półki posiadają czasem rekomendowaną przez producenta podkładkę.

Przydatne usługi

W przypadku instalacji oprogramowania, możemy skorzystać z usług profesjonalnych serwisów. Standardowo instalowane są: system operacyjny, pakiet antywirusowy, lecz w zależności od naszych potrzeb możemy uzyskać pomoc w instalacji i konfiguracji każdego dostarczonego przez nas oprogramowania.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.