Rzeczywistość rozszerzona - przykłady zastosowania i perspektywy rozwoju

Rzeczywistość rozszerzona - przykłady zastosowania i perspektywy rozwoju…
Rzeczywistość rozszerzona - przykłady zastosowania i perspektywy rozwoju…
Rzeczywistość rozszerzona - przykłady zastosowania i perspektywy rozwoju…
Rzeczywistosc rozszerzona przyklady zastosowania 4
Rzeczywistosc rozszerzona przyklady zastosowania 5

Rzeczywistość rozszerzona to temat, który obecnie pojawia się na wielu płaszczyznach naszego życia. Niegdyś czynności wykonywane na co dzień zdecydowanie zaliczały się do żmudnych i nudnych - podchodziło się do nich z niechęcią, wiedząc, że na pewno spędzi się na wykonywaniu ich mnóstwo czasu. Teraz jednak to nie problem - wystarczy tylko trochę wyobraźni i nowoczesnych technologii, aby szybko uporać się z codziennymi obowiązkami.

Rozszerzona rzeczywistość to nie tylko bardziej rozwinięte gry interaktywne - choć te biją rekordy popularności na wszystkich serwisach, jakie są związane z technologicznymi nowinkami. Zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości znajduje się również w marketingu, treningach, czy też edukacji. Wszystkie te dziedziny mają szansę wkroczyć na wyższy poziom, a to tylko dzięki paru udogodnieniom, jakie możemy znaleźć chociażby w prostym tablecie, czy telefonie.

Ogromne postępy dzięki elektronicznym rozwiązaniom robi przede wszystkim turystyka - urządzenie elektroniczne z zainstalowaną nawigacją, czy też papierowymi przewodnikami w formacie PDF to od teraz niesamowite udogodnienie dla każdego, kto chce podróżować, a jednocześnie nie tracić niepotrzebnie czasu na błądzenie i szukanie przypadkowych turystów, by ci wskazali im odpowiednią drogę. Szukanie restauracji, czy obiektów godnych zobaczenia to kwestia kilku sekund. Resztę czasu można zagospodarować na inne przyjemności.

Kolejnym obszarem, który zdecydowanie rozwija się, dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości, jest wspomniana już wcześniej rozrywka. Kiedyś, by zacząć uprawiać upragnioną dyscyplinę sportu, należało zakupić odpowiedni sprzęt, poczytać o regułach, jakie obowiązują podczas ćwiczenia danych dyscyplin, a dodatkowo poświęcić sporo czasu na przygotowania i treningi. Teraz to kwestia zaledwie paru minut i zakupu dowolnej konsoli. Wraz z odpowiednim sprzętem możemy przenieść się na arenę trenowania określonych dyscyplin sportowych i to w dodatku bez wychodzenia z domu.

Gry również zyskują nowy wymiar. Przede wszystkim od teraz możemy grać na różnych płaszczyznach, również tych 3D, tak że w zasadzie jesteśmy w stanie przeniknąć w głąb elektronicznego świata pełnego kolorowych pikseli dostępnych na wyciągnięcie naszej ręki.

Dobrze jest też wspomnieć o perspektywach rozwoju. Przede wszystkim to ogromna szansa na ulepszenie edukacji i poprawienie wyników w nauce wszystkich obecnych i przyszłych uczniów. Już teraz pojawiają się podręczniki w wersji elektronicznej. Kto wie, co w przyszłości może przynieść nam technologia. Mogą to być np. wirtualne klasy, gdzie nauczyciel będzie w stanie omawiać dane zagadnienia z jednoczesnym prezentowaniem szczegółowych, pełnowymiarowych modeli.
Istnieje również spora szansę na zmianę obrazu medycyny. Już teraz testuje się nowoczesne urządzenia, które pozwalają na obrazowanie wnętrza organizmy i ułatwiają diagnozę, czy też ułatwiają wykrywać niepokojące objawy rozwijającej się choroby. To wszystko jednak są dopiero początki. Pełny potencjał jaki niesie rozwój rzeczywistości rozszerzonej będziemy w stanie dostrzec dopiero w przyszłości.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.