Akcesoria ochronne do tabletów

Akcesoria ochronne do tabletów [1]
Akcesoria ochronne do tabletów [2]
Akcesoria ochronne do tabletów [3]
Akcesoria ochronne do tabletów [4]
Akcesoria ochronne do tabletów [5]

W obecnych czasach większość ludzi zdaje sobie sprawę, że tablety nie należą do tanich urządzeń. Wyjątek stanowi oczywiście popularna "chińszczyzna". Wydajne tablety przeważnie kosztują ponad 1000 złotych, są jednak modele, których cena wynosi nawet dwukrotność tej kwoty. Dlatego też niezmiernie ważne jest należyte zabezpieczenie urządzenia, dzięki czemu na długo zachowana ono swój pierwotny wygląd i w razie potrzeby będzie mogło być odsprzedane po korzystnej cenie.

Tablety ze względu na przeznaczenie, a także rozmiar bardzo często są przenoszone. Warto również dodać, że obudowa tych urządzeń jest bardzo delikatna, z kolei ekran jest bywa często wystawiony na działanie czynników zewnętrznych. Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć tablet przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Zagrożenia czyhające na tablety...

Na początku należy zadać sobie pytanie, na jakie uszkodzenia najbardziej narażony jest tablet?
Najczęściej spotykanym uszkodzeniem jest bez wątpienia upadek na podłoże. Tablety w odróżnieniu od laptopów w trakcie obsługi trzymane są w rękach, co zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo ich ewentualnego upuszczenia.
Kolejnym możliwym zagrożeniem jest zarysowanie lub obtarcie obudowy w trakcie najzwyklejszego odkładania tabletu na parapet czy stół, a także podczas transportu w plecaku lub torebce, gdzie znajdują się twarde przedmioty.

Jak zabezpieczyć tablet?

Osoby posiadające tablet użytkują go praktycznie codziennie w pracy lub w domu. Każdy stara się w jakiś sposób chronić swój sprzęt przed ewentualnym uszkodzeniem.

Etui książkowe

Pierwszym z akcesoriów, które może uchronić tablet przed uszkodzeniem jest etui typu książkowego. Rozwiązanie jest niezwykle uniwersalne, ponieważ chroni nie tylko ekran tabletu, ale również jego tył, umożliwiając jednocześnie złożenie całości w bardzo wygodną podstawkę dzięki której można np. oglądać filmy. Zabezpieczenie to jest tak trwale połączone z urządzeniem, że nie trzeba go nawet wyciągać. W dowolnej chwili można rozpocząć pracę na tym urządzeniu. Do wad etui książkowego można zaliczyć zmniejszoną wygodę korzystania z urządzenia, a także cenę, która może przekroczyć 200 złotych. Oczywiście na różnych portalach aukcyjnych można znaleźć produkt w zdecydowanie niższej cenie.

Etui silikonowe

Kolejnym z akcesoriów chroniących tablet przed uszkodzeniem jest etui silikonowe zwane potocznie plecakiem. Rozwiązanie to jest nie tylko mało inwazyjne, ale także umożliwia na wygodne trzymanie przedmiotu. Do wad zaliczyć możemy jednak niepełną ochronę tabletu, ponieważ tafla ekranu pozostaje nie osłonięta.

Torebka

Zaletą torby są zazwyczaj występujące dodatkowe kieszenie, w których mieszczą się np. ściereczka czyszcząca i przejściówka USB. Z kolei niezwykle wygodne uszy zachęcają użytkownika do transportu torby na kierownicy roweru lub w ręku. Zdecydowanie mniej poręcznie wygląda wkładanie torebki do plecaka, ponieważ zajmuje ona zdecydowanie więcej miejsca niż etui książkowe.

Podsumowanie

Świetnym rozwiązaniem jest używanie zestawu silikonowe etui + torebka do transportu. tablet jest wtedy świetnie zabezpieczony nie tylko przed zarysowaniami, ale także przed znacznie poważniejszymi upadkami. Oczywiście można tablet nosić jedynie w samej osłonie z silikonu, warto jednak wcześniej upewnić się, czy nic nie porysuje ekranu.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.