Gadżety elektroniczne na prezent - 7 pomysłów na ciekawy upominek

Gadżety elektroniczne na prezent - 7 pomysłów na ciekawy upominek [1]
Gadżety elektroniczne na prezent - 7 pomysłów na ciekawy upominek [2]
Gadżety elektroniczne na prezent - 7 pomysłów na ciekawy upominek [3]
Gadżety elektroniczne na prezent - 7 pomysłów na ciekawy upominek [4]
Gadżety elektroniczne na prezent - 7 pomysłów na ciekawy upominek [5]

Świątecznym zakupom towarzyszy spore zamieszanie. Szczególnie wiele dylematów pojawia się przy wyborze świątecznych prezentów. Ogrom możliwości potrafi być przytłaczający i nierzadko powoduje frustrację. W końcu każdemu zależy, by jego prezent wywarł jak najlepsze wrażenie i sprawił radość obdarowywanej osobie. Jednocześnie nie należy zapominać, że upominek to tylko dodatek, miły, ale z całą pewnością nie najważniejszy, element Świąt.

Sytuacja jest jasna, gdy osoby, które mają otrzymać prezenty, już wcześniej określiły co chciałyby znaleźć pod choinką. Jest to wygodna opcja, ale ma ona swoje minusy. Wprawdzie można mieć pewność, że prezent będzie udany, ale znika element niespodzianki i miłego zaskoczenia, które jest bardzo ważnym aspektem wręczania i otrzymywania prezentów. Z drugiej strony, wybierając prezent bez konsultacji z osobą, która ma go otrzymać, należy poświęcić znacznie więcej wysiłku na znalezienie czegoś, co będzie spełniać definicję idealnego prezentu.

Czym więc jest idealny prezent?

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle ile osób, którym się je zada. Można jednak wymienić kilka przykładów upominków, które mają spore szanse na sprawienie ogromnej radości osobie, która będzie adresatem podarku.

Wybierając prezent dla danej osoby, warto mieć na uwadze jej zainteresowania i pasje. Można też uwzględnić jej styl życia, zwyczaje i preferencje odnośnie codziennych spraw. Łącząc tą wiedzę z praktycznym aspektem prezentu, który w większości przypadków podnosi walory upominku, można wyodrębnić grupę przedmiotów, które są stosunkowo pewnym i zazwyczaj trafionym zakupem.

Lista 7 gadżetów elektronicznych na udany prezent

1. Etui na telefon

To bardzo uniwersalny i pozostawiający niezwykle szerokie pole manewru prezent. Dzięki ogromnej ilości dostępnych modeli, możliwe jest nabycie bardzo spersonalizowanego egzemplarza. Może to być stylowe etui wykonane ze skóry, dedykowane dla osób ceniących elegancję. Z drugiej strony bez problemu nabyć można modele nawiązujące do znanych filmów, seriali lub gier. Co więcej, istnieje też możliwość zamówienia etui z osobiście wybranym i dostarczonym nadrukiem.

Oczywiście w przypadku zakupu etui należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu jakim telefonem dysponuje osoba, do której ma ono trafić. Warto również odpowiednio wcześnie dokonać zamówienia, gdyż na realizację zleceń, szczególnie w okresie przedświątecznym, czeka się zazwyczaj nieco dłużej.

Średnia cena etui do telefonu wynosi około 50 złotych, aczkolwiek jest ona mocno uzależniona od rodzaju materiałów, a także dodatkowych funkcji takich jak np. wbudowana bateria, zmieniająca zwykłe etui w dedykowany powerbank. W takim przypadku cena może znacząco urosnąć, nawet do kwoty kilkuset złotych.

Poszukiwania wymarzonego etui polecamy rozpocząć od lektury artykułu opisującego akcesoria do smartfonów.

2. Głośnik przenośny

Głośnik przenośny

Świetny prezent dla osób, które same lubią się dzielić, w tym przypadku muzyką. Sprawdzą się one idealnie podczas wyprawy na plażę, spotkania przy grillu czy wypadu ze znajomymi w plener. Głośniki takie są zasilane za pomocą baterii lub akumulatorów, a ich niewielkie rozmiary i waga pozwolą na komfortowy transport w torbie lub plecaku. Same urządzenia można podłączyć do np. smartfona za pomocą kabla lub skorzystać z komunikacji bezprzewodowej. Zależnie od modelu może to być bluetooth lub wi-fi.

Duża wygoda w transporcie i użytkowaniu jest okupiona możliwościami, gdyż małe głośniki przenośne nie będą w stanie dorównać możliwościami pełnowymiarowym odpowiednikom. Nie takie jest jednak ich przeznaczenie. Ostatecznie kto będzie w stanie zabrać ze sobą klasyczne głośniki i używać ich np. w trakcie pikniku? Oczywiście jest to wykonalne, ale zdecydowanie niepraktyczne.

Wybierając głośniki, warto zapoznać się nie tylko z ich możliwościami. Dobrze jest zwrócić uwagę na wygląd, szczególnie gdy ma to być prezent. Spory wybór modeli sprawia, że można nabyć urządzenia utrzymane w odmiennej stylistyce, od klasycznych, przez sportowe, aż po niezwykle futurystyczne egzemplarze.

Ceny głośników przenośnych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Równocześnie zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym przenośny sprzęt muzyczny.

3. Kamera sportowa

Kamera sportowa

Nagrywanie filmów to obok robienia zdjęć i wrzucania ich na portale społecznościowe, bardzo popularne i uzależniające zajęcie. Wiele osób lubi dzielić się swymi przeżyciami, a podstawowym narzędziem które im to umożliwia jest smartfon. O ile klasyczny telefon sprawdzi się w codziennych sytuacjach, o tyle bardziej wymagające okoliczności wymagają dedykowanych rozwiązań.

Jazda na rowerze, rolkach czy np. spływ kajakowy obfitują w zdarzenia stanowiące okazję do uszkodzenia lub zniszczenia smartfona. Mimo to pokusa nagrania emocjonującego filmu, pełnego dynamicznych ujęć jest bardzo silna. W tym miejscu do akcji wkraczają dedykowane kamery sportowe. Są małe i lekkie, posiadają wytrzymałe obudowy i możliwość zamocowania do np. kasku lub kierownicy roweru. Niewielkie wymiary kontrastują z ogromnymi możliwościami.

Ceny flagowych modeli kamer są stosunkowo wysokie i oscylują w granicach 1-2 tysięcy złotych, jednak podstawowe urządzenia można nabyć w cenie nawet poniżej 200 złotych. To nadal całkiem sporo, dlatego warto wspomnieć o ciekawej alternatywie.

Pewnym kompromisem i rozwiązaniem zwiększającym funkcjonalność smartfona jest popularny selfie-stick, czyli kij do popularnych selfie. Dzięki niemu możliwe jest wygodne trzymanie telefonu i wykonywanie ciekawych ujęć bez ryzyka upuszczenia urządzenia. Cena selfie-sticka zamyka się zazwyczaj w kwocie kilkudziesięciu złotych, jest więc to bardzo atrakcyjna opcja.

Zakup kamery nie jest prostą sprawą, dlatego zawsze korzystnie jest pogłębić wiedzę na temat kluczowych parametrów, istotnych przy wyborze sprzętu.

4. Ładowarka bezprzewodowa

Ładowarka bezprzewodowa

Te urządzenia z całą pewnością zasługują na miano gadżetu, a przy tym bardzo użytecznego urządzenia. Zarówno smartfony jak i tablety zużywają ogromne ilości energii. Pojemne baterie i power banki to bardzo dobre rozwiązania, przedłużające czas działania urządzeń mobilnych, prędzej czy później jednak zajdzie konieczność ich ponownego naładowania. Sprawa wydaje się prosta, gdyż wystarczy wyciągnąć ładowarkę i poszukać najbliższego gniazdka. Oczywiście niejednokrotnie odwleka się ten moment, a potem o tym zapomina, co w konsekwencji prowadzi do sytuacji, gdy urządzenie przestaje działać.

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się ładowarka bezprzewodowa. Wystarczy umieścić ją w miejscu gdzie spędza się dużo czasu np. przy biurku i podłączyć do gniazdka. Od tego momentu urządzenie będzie w stanie naładować telefon lub smartfon, który zostanie umieszczony na nim lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie.
To bardzo wygodne rozwiązanie, przydatne szczególnie osobom, które niejednokrotnie cierpiały z powodu rozładowania ich telefonu w najmniej odpowiednim momencie.

Kupując ładowarkę bezprzewodową na prezent należy szczególną uwagę zwrócić na to, czy urządzenie obdarowywanej osoby obsługuje technologię bezprzewodowego ładowania akumulatora oraz czy wybrana ładowarka jest kompatybilna z posiadanym smartfonem lub tabletem. Istnieje wprawdzie możliwość przystosowania danego urządzenia do takiego sposobu ładowania, nie jest ona jednak zawsze dostępna.

Ceny ładowarek bezprzewodowych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, natomiast urządzenia wykonane z większą dbałością o szczegóły i z dużym naciskiem położonym na design, jak również umożliwiające jednoczesne ładowanie kilku urządzeń, będą odpowiednio droższe.

5. Power bank

Power bank

Przenośny akumulator to kolejne rozwiązanie, które przyda się praktycznie każdemu, kto w miarę aktywnie korzysta z urządzeń przenośnych, a w szczególności ze smartfona.

Możliwość natychmiastowego naładowania urządzenia daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Zalety power banków docenią szczególnie osoby korzystające z dobrodziejstw jakie niesie rzeczywistość rozszerzona.
Jeżeli więc smartfon jest dla kogoś niezbędnym urządzeniem, bez którego czuje się jak bez ręki, prezent w postaci power banku będzie z całą pewnością trafiony. Będzie tak nawet jeśli osoba taka posiada już podobne urządzenie, gdyż dodatkowych źródeł energii nigdy za wiele.

Ceny power banków kształtują się na bardzo różnym poziomie. Wpływ na nie ma przede wszystkim marka oraz pojemność urządzenia. Zaznaczyć należy jednocześnie, że bardziej sensownym jest zakup power banku o mniejszej pojemności, ale uznanego producenta, niż kupno pojemniejszego na papierze urządzenia, ale o niepewnych parametrach. Dobrze jest też zapoznać się z opiniami użytkowników na temat danego power banku, gdyż oficjalne parametry mogą się znacznie różnić od rzeczywistych możliwości.

Koszt zakupu power banku to przynajmniej kilkadziesiąt złotych, a urządzenia z tej półki cenowej są w stanie 1-2 krotnie naładować baterię typowego smartfona. Wraz z ceną rosną możliwości, a najbardziej pojemne power banki oferują kilkukrotne ładowanie kilku urządzeń w tym samym czasie, a nawet pozwalają na zasilanie laptopa.

O tym jaki power bank kupić i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia przeczytać można w osobnym artykule.

6. Smartwatch / smartband

Smartwatch / smartband

Jeszcze nie tak dawno na rękach chętnie noszono zegarki. Potem, gdy nastał czas telefonów i smartfonów, zegarki w sporej części utraciły swoją pozycję, broniąc się jako element biżuterii lub akcesorium dla sportowców lub podróżników. Obecnie można zaobserwować można powrót naręcznych czasomierzy w zupełnie odmienionej, "inteligentnej" formie.

Smartwatche to urządzenia noszone jak standardowy zegarek, ale zsynchronizowane ze smartfonem. Otwiera to przed użytkownikiem wiele możliwości. Smartwatch pozwala na kontrolowanie funkcji smartfona, odbierania informacji o połączeniach, smsach, aktywności na portalach społecznościowych, a bardzo często również na prowadzenie rozmowy. To oczywiście tylko część jego możliwości. Wypada wspomnieć również o tym, że wiele urządzeń umożliwia bardzo zaawansowaną obsługę smartfona, bez konieczności jego wyciągania z kieszeni czy torebki. Korzystanie z nawigacji, monitorowanie aktywności fizycznej czy sterowanie aparatami fotograficznymi umieszczonymi w smartfonie to chleb powszedni dla smartwatchy.

Niektóre inteligentne zegarki są autonomicznymi urządzeniami, posiadającymi możliwość obsługi karty SIM, inne natomiast działają tylko w połączeniu ze smartfonem. Kupując smartwatch na prezent warto pamiętać, że niektóre modele współpracują jedynie ze smartfonami tego samego producenta, jednak zdecydowana większość jest bardziej uniwersalna. Niektóre ze smartwatchy mogą bez problemu współpracować z telefonami wyposażonymi zarówno w Androida jak i iOS'a.

Smartbandy to mniejsi kuzyni smartwatchy, wybierani często przez osoby uprawiające sport. Są lżejsze i mają bardziej zwartą budowę niż inteligentne zegarki - brak rozróżnienia na kopertę i pasek. Ich podstawowa funkcja to monitorowanie aktywności, dobrze radzą sobie jednak również z informowaniem o funkcjach i zdarzeniach związanych z zsynchronizowanymi z nimi smartfonami.

Ceny smartwatchy i smartbandów zaczynają się od kilkuset złotych. Najprostsze modele można nabyć w cenie nawet poniżej 200 złotych, podczas gdy najbardziej zaawansowane urządzenia kosztują znacznie powyżej tysiąca złotych.

7. Torba / plecak na laptopa

Torba / plecak na laptopa

Ostatnia propozycja na prezent może wydać się nieco dziwna, zapewniamy jednak, że jest bardzo sensowna. Znaczna liczba osób korzysta dziś z komputerów mobilnych. To niezbędne narzędzia pracy w wielu branżach, a także urządzenia zapewniające rozrywkę. Jedną z podstawowych zalet laptopów jest łatwość ich transportu. Aby jednak było to bezpieczne i wygodne, konieczne jest posiadanie odpowiedniej torby lub plecaka. O ile osoba korzystająca na co dzień z laptopa zazwyczaj posiada możliwość jego bezpiecznego przenoszenia, o tyle akcesoria transportowe bardzo szybko ulegają zużyciu. Dlatego też poszukując pomysłu na prezent, warto rozważyć tę opcję. Szczególnie, że wybór dedykowanych toreb i plecaków jest ogromny. Na wyjątkową uwagę zasługują modele wykonane ze skóry lub wysokiej jakości tkanin. Pięknie uszyte, klasyczne i eleganckie, będą z pewnością świetnym prezentem.

Przy wyborze torby lub plecaka należy upewnić się, że laptop osoby, która ma być obdarowana, zmieści się do wybranego akcesorium transportowego. Wiele modeli posiada kilka wersji, przeznaczonych do komputerów o różnych rozmiarach, dlatego warto mieć ten fakt na uwadze.

Koszt zakupu torby lub plecaka jest zależny od wielu czynników. Jednym z podstawowych będzie oczywiście rodzaj i jakość materiału, jednak bardzo często można się spotkać z licznymi, bardzo atrakcyjnymi ofertami. Niemniej przy zakupie klasycznej, skórzanej torby, trzeba się liczyć z wydatkiem przynajmniej kilkuset złotych.

Znacznie korzystniej wygląda sprawa w przypadku akcesoriów wykonanych z tkaniny. W kwocie z przedziału 100-200 złotych można trafić na bardzo ciekawe oferty.

Akcesoria transportowe do laptopów wraz z poradami dla kupujących zostały opisane w dedykowanym artykule.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.