Jaki power bank kupić?

Jaki power bank kupić? [1]
Jaki power bank kupić? [2]
Jaki power bank kupić? [3]
Jaki power bank kupić? [4]
Jaki power bank kupić? [5]

Co to jest power bank?

To przenośny akumulator pozwalający naładować nasz smartfon czy tablet, a także każde inne urządzenie o ile tylko dysponujemy odpowiednio dużą pojemnością power banku.
Jakie parametry powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze optymalnego dla nas urządzenia?

Power bank - liczy się pojemność...

Nie jest to do końca prawda, gdyż wszystko zależy od tego, jak wydajne jest nasze urządzenie. Stosunkowo duża pojemność power banku, przy jednocześnie niskiej cenie, powinna wzbudzić naszą czujność. W praktyce może okazać się że urządzenie posiada tak naprawdę 2, a nawet 3-krotnie mniejszą pojemność niż deklarowana, a my będziemy zmuszeni zakupić nowy power bank do ładowania naszego felernego banku energii :).

No więc jaką pojemność wybrać?

Jeśli potrzebujemy awaryjnej ładowarki która zapewni działanie naszego telefonu przez jedną czy dwie godziny, wybierzmy power bank o pojemności około 2000 mAh.

Gdy chcemy regularnie ładować nasz smartfon wybierzmy model o pojemności co najmniej 6000 mAh.

Dla użytkowników tabletów, bądź osób pragnących ładować jednocześnie kilka urządzeń odpowiednie będą modele cechujące się pojemnością na poziomie 8000 - 10000 mAh.
A co jeśli chcemy podładować laptopa lub zapewnić działanie naszego smartfona przez kilka dni? Do wyboru mamy power banki o pojemnościach 16, 20 a nawet 50 tysięcy mAh.

A ogranicza nas waga i... cena

Wraz z pojemnością power banków rośnie ich waga, zarówno dla kieszeni jak i portfela. Mały poręczny power bank o pojemności 2000 mAh będzie ważył około 150 g i spokojnie zmieści się w kieszeni. Z drugiej strony power banki o największej pojemności będą wymagać noszenia ich w torbie lub plecaku.

Liczba portów i czas ładowania

Mniejsze modele power banków posiadają często tylko jeden port USB. Pozwala on na ładowanie urządzeń takich jak smartfon czy odtwarzacz mp3 prądem o natężeniu 1 A. W przypadku gdy chcemy podładować tablet bądź zależy nam na szybszym naładowaniu naszego smartfona, przydatnym będzie drugi port ładujący prądem o natężeniu 2 A. Jeśli to tylko możliwe wybierzmy bardziej uniwersalne power banki z dwoma portami USB.

Przydatne funkcje power banków

Niektóre modele power banków posiadają wbudowany wskaźnik naładowania. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy jeden rzut oka by wiedzieć, czy posiadamy wystarczający zapas energii.

A co jeśli chcemy naładować telefon energią słoneczną? Wybierzmy power bank wyposażony w baterię słoneczną. Funkcja przydatna szczególnie dla fanów spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale bez utraty kontaktu z facebookiem.

Chcemy by nasz power bank nie bał się kurzu, wilgoci ani upadku ze sporej wysokości? Jeśli przewidujemy korzystanie z urządzenia w warunkach odbiegających od standardowych lub po prostu cenimy sobie trwałość, wybierzmy model o wzmocnionej obudowie. Zwiększona odporność na czynniki zewnętrzne pociąga jednak za sobą wzrost ceny power banku.

A może etui do smartfonów

Jeśli interesuje nas przede wszystkim zapewnienie dodatkowe zasilania naszemu smartfonowi, alternatywą dla power banku będzie etui z baterią. Wybierając tego typu etui, tracimy na uniwersalności, gdyż wiele z nich jest dedykowanych do konkretnego modelu smartfona, ale jednocześnie zyskujemy poręczną dodatkową baterię wraz z obudową chroniąca nasz telefon.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.