Jaki powerbank wybrać? Przegląd propozycji

Jaki powerbank wybrać? Przegląd propozycji [1]
Jaki powerbank wybrać? Przegląd propozycji [2]
Jaki powerbank wybrać? Przegląd propozycji [3]

Wyposażone w liczne funkcje i aplikacje urządzenia elektroniczne działają intensywnie, ale krótko. Sprawia to, że niejednokrotnie możesz stracić kontakt ze światem np. będąc w podróży lub w miejscu, gdzie dostęp do gniazdka jest niemożliwy. Rozwiązaniem tych problemów jest powerbank, czyli przenośne źródło energii. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze urządzenie.

Tablet, smartfon, aparat fotograficzny. Nawet pełne ich naładowanie może okazać się niewystarczające, gdy ruszasz w dalszą drogę lub podróż na łono natury. Wszędzie tam, gdzie klasyczna ładowarka się nie sprawdzi z pomocą przychodzi powerbank. To urządzenie w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność, ponieważ działa jak mobilne źródło energii. W aucie, w lesie, nad wodą, na biwaku pod namiotem — zostaniesz w łączności z bliskimi, odpiszesz na ważnego maila z pracy, zrobisz pamiątkowe zdjęcia. Zaopatrując się w niewielki gadżet możesz znacznie podnieść komfort swojego życia i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Powerbank — jak to działa?

Działanie powerbanka jest proste i intuicyjne, co stanowi spore ułatwienie dla osób, nie obcujących na co dzień z elektroniką. Nie musisz obawiać się, że kolejny gadżet elektroniczny przysporzy Ci trudności w obsłudze. Powerbank wyposażony jest w baterię litowo-polimerową lub litowo-jonową, która jest podobna do tej, jaką znajdziesz w smartfonie. Różnicą jest jednak jej pojemność, która przeciętnie wynosi 2000 do 20 000 mAh. To zarazem najważniejszy parametr, na który powinieneś zwrócić uwagę kupując powerbank. Ma bezpośredni wpływ na funkcjonalność urządzenia oraz jego cenę.

Powerbank

Baterię ładujesz tradycyjnie za pomocą ładowarki podpiętej do gniazdka elektrycznego. Następnie zabierasz ze sobą i korzystasz wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba podładowania telefonu czy tabletu. Połączenie między dwoma urządzeniami jest możliwe za pomocą kabla USB, dlatego pamiętaj, aby jego także mieć przy sobie.

Zalety i wady

Choć lista zalet powerbanków jest naprawdę długa, to jednak pojawiają się też wady dotyczące korzystania z tego urządzenia. Najpoważniejszym zarzutem może być koszt eksploatacji (sam zakup nie jest drogi, ponieważ dobry powerbank można kupić już za 50 — 80 zł). W przeliczeniu trwa on znacznie dłużej niż ładowanie smartfona czy tabletu (nawet 10 godzin), a więc pobiera więcej energii elektrycznej. Jednak pełne naładowanie urządzenia o pojemności 10 000 mAh pozwoli Ci aż trzykrotnie naładować telefon! Jeżeli zatem korzystasz z powerbanka rozsądnie i wykorzystujesz energię w nim zgromadzoną, na pewno nie odczujesz strat w domowym budżecie.

Do zalet powerbanków należy przede wszystkim:

  • kompaktowy rozmiar, zazwyczaj porównywalny do wielkości i kształtu smartfona,
  • pełna mobilność urządzenia,
  • wydajność po pełnym naładowaniu powerbanka,
  • możliwość ładowania najczęściej użytkowanych akcesoriów mobilnych i elektroniki użytkowej, w tym: smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, gamepadów, baterii do dronów, nawigacji i kamer samochodowych,
  • wskaźnik LCD lub LED, który jednoznacznie informuje o zakończonym lub trwającym procesie ładowania.

Urządzenia, które zamiast jednego mają dwa porty USB są jeszcze bardziej funkcjonalne. Umożliwiają jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń mobilnych.

Powerbank możesz kupić w sklepie internetowym z elektroniką, np. na stronie https://www.sferis.pl/powerbank-2137. W ofercie Sferis znajdziesz urządzenia najpopularniejszych marek, w tym Esperanza, Adata, Blow czy Intenso.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.