Tablet czy smartfon

Tablet czy smartfon [1]
Tablet czy smartfon [2]
Tablet czy smartfon [3]
Tablet czy smartfon [4]
Tablet czy smartfon [5]

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez urządzeń mobilnych. Smartfony i tablety towarzyszą nam każdego dnia, umożliwiając komunikację, korzystanie z portali społecznościowych, pomagają w zakupach, są narzędziem pracy oraz dostarczają nam rozrywki.

Generalnie smartfony i tablety spełniają podobne funkcje, a ich podstawową różnicą jest rozmiar ekranu. Duży wyświetlacz tabletu pozwala na wygodne serfowanie po internecie, czytanie e-booków, przeglądanie zdjęć czy oglądanie filmów. Wymiary mogą być jednocześnie wadą, utrudniającą przechowywanie tabletu. Dlatego gdy chcemy mieć nasze urządzenie zawsze przy sobie, lepszym wyborem może okazać się smartfon. Mniejsze gabaryty ułatwiają również wykonywanie zdjęć.
Dodajmy do tego fakt że smartfony posiadają zazwyczaj lepsze aparaty fotograficzne co czyni je trafniejszym wyborem dla wszystkich fanów fotografowania.

Kompromisem pomiędzy smartfonem i tabletem jest phablet, czyli smartfon o przekątnej ekranu powyżej 5 i poniżej 7 cali.

Wybór smartfona

  • Gdy potrzebujemy poręcznego urządzenia do komunikacji głosowej, obsługi poczty itp.
  • Zależy nam na łatwym dostępie do internetu (z sieci komórkowej, przez-WiFi).
  • Chcemy dokonywać płatności płatności metodą zbliżeniową.
  • Szukamy możliwości wygodnego korzystania z mediów społecznościowych.

Wybór tabletu

  • Gdy chcemy urządzenia zbliżonego funkcjonalnością do laptopa, pozwalającego na wygodne korzystanie z przeglądarek internetowych, edytorów tekstu, itp.
  • Zależy nam na komfortowym odtwarzaniu filmów, przeglądaniu zdjęć czy graniu w bardziej zaawansowane gry.
  • Szukamy urządzenia które ułatwi nam pracę, prowadzenie prezentacji czy sporządzanie notatek.

Podsumowując, smartfony to bardziej uniwersalne i poręczne urządzenia podczas gdy tablety pozwalają na wygodniejszą pracę, naukę czy rozrywkę w przypadku gdy znaczenie ma większy ekran. Optymalnym rozwiązaniem jest więc zakup obu tych urządzeń lub ewentualnie wybranie jednego z phabletów, tak by w jak największym stopniu zaspokoić wszystkie swoje potrzeby.

O tym czym kierować się przy wyborze smartfona i tabletu przeczytają państwo w dedykowanych artykułach.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.