Golarka do ubrań: mały pomocnik w renowacji odzieży

Golarka do ubrań: mały pomocnik w renowacji odzieży [1]
Golarka do ubrań: mały pomocnik w renowacji odzieży [2]
Golarka do ubrań: mały pomocnik w renowacji odzieży [3]
Golarka do ubrań: mały pomocnik w renowacji odzieży [4]
Golarka do ubrań: mały pomocnik w renowacji odzieży [5]

Każda kobieta ma swoje ulubione ubrania, z którymi niechętnie się rozstaje. Pierze je w delikatnych środkach chemicznych, stosuje płyny zmiękczające, prasuje, ubiera na specjalne okazje. Tak, aby posłużyły jej one jak najdłużej. Mimo to przychodzi taki dzień, kiedy widzimy, że materiał, z którego zostały uszyte zmechacił się i nie wygląda już tak atrakcyjnie, szpecą go bowiem wystające kłaczki i supełki.

Dawniej chcąc przywrócić taką zmechaconą odzież do stanu używalności, kobiety korzystały z jednorazowych, męskich maszynek do golenia lub pożyczały od swoich mężów te elektryczne. Goliły nimi wtedy swoje bluzki, swetry czy spódnice. Niestety, często dochodziło w ten sposób do dużych i niespodziewanych uszkodzeń odzieży i powstających przez te narzędzia, dziur.

Chcąc wyjść kobietom naprzeciw i ułatwić im renowację odzieży, producenci małego sprzętu gospodarstwa domowego postanowili stworzyć małe golarki do ubrań, które nie tylko przywrócą świetność ubraniom, ale także nie pozwolą ich uszkodzić.

Jak wygląda golarka?

Golarka do ubrań to małe narzędzie napędzane silniczkiem, który zasilany jest sieciowo, akumulatorkami lub przy pomocy dwóch baterii R6. Posiadają one zazwyczaj trzy ostrza, wyglądające jak wiatraczek, zabezpieczone metalową „siateczką". Przez nią przedostają się zmechacone kuleczki, które zostają usunięte przez nożyki. „Siateczka" jest jednak tak gęsta, że tkanina nie ma styczności z nożykami, przez co się nie uszkadza. Usunięte supełki trafiają do specjalnego pojemniczka, który łatwo się wyjmuje do czyszczenia. Zazwyczaj jest on przezroczysty, co sprzyja kontrolowaniu jego zapełnienia.

Dlaczego warto kupić golarkę?

Golarka do ubrań pozwala w łatwy i szybki sposób przywrócić im nienaganny wygląd, nie powodując przy tym uszkodzeń, a także bałaganu wokół. Większość tych urządzeń jest bardzo mała, więc bez problemu można je nosić w torebce, a ich ergonomiczny uchwyt powoduje, że dobrze leżą w dłoni.

Jaką golarkę wybrać?

Na rynku można dostać golarki w różnych cenach, poczynając od kilku złotych do kilkudziesięciu. My osobiście odradzamy stosowania golarek za kilka złotych, które pochodzą z Chin. Ich żywot jest bowiem bardzo krótki, a ostrza zazwyczaj są tak tępe, że nie są w stanie usunąć żadnych kłaczków. Często też się zacinają, bowiem „siateczka" która ma zabezpieczać ostrza przed uszkodzeniem tkaniny, jest bardzo giętka, lub po prostu dotyka ostrzy i je blokuje. Dodatkowym ich minusem jest również bardzo duże zużycie energii, przez co po 5 minutach działania na nowych bateriach, wyłącza się. Dobrej jakości golarki do ubrań są ekonomiczne, nożyki mają ostre a „siateczkę" zabezpieczająca sztywną. Co ważne: starczają nam na lata.

Wybór kształtu i koloru golarki do ubrań to już indywidualna sprawa każdej kobiety. W tym przypadku może się ona kierować zarówno swoim gustem jak również przyzwyczajeniami. W tej kwestii producenci tego gadżetu oferują nam szeroki wachlarz asortymentu.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.