Jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlaczego warto ubierać się modnie?

Jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlaczego warto ubierać się modnie? [1]
Jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlaczego warto ubierać się modnie? [2]
Jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlaczego warto ubierać się modnie? [3]
Jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlaczego warto ubierać się modnie? [4]
Jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlaczego warto ubierać się modnie? [5]

Jak Cię widzą tak Cię piszą. Powiedzenie stare i znane od wieków, aczkolwiek nadal aktualne. Liczy się bowiem pierwsze pół minuty w kontaktach międzyludzkich. W tym czasie druga osoba, nasz rozmówca, ocenia nas. Niestety, tak mała ilość czasu nie pozwala pokazać własnej wiedzy oraz elokwencji, dlatego druga strona wyrabia sobie opinię o nas, patrząc na nasz wygląd. Podpowiadamy zatem jak ubrać się modnie i zadbać o wizerunek tak, aby wywrzeć na innych pozytywne wrażenie.

Jak wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie za pomocą ubioru?

Ubiór jest podstawą naszego wizerunku. To dzięki niemu możemy wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie. Powinien być on zawsze stosownie dobrany do okazji oraz jednocześnie modny. Warto postawić na materiały dobrej jakości i niegniotące się, jako, że jest to dość przydatna opcja w miejscach, w których często musimy siadać, wstawać, schylać się. Dzięki temu, po kilku godzinach noszenia danego kompletu będziemy wyglądać nadal profesjonalnie. Kolejnym zagadnieniem dotyczącym ubioru, które należy zgłębić, jest jego kolorystyka. Kolor przede wszystkim, tak jak i styl ubioru, powinien odzwierciedlać naszą osobowość i podkreślać nastrój w jakim obecnie się znajdujemy, aczkolwiek lepiej unikać jaskrawych i rażących barw w strojach przeznaczonych do pracy bądź na szkolenia czy spotkania biznesowe. Warto pamiętać, że maksymalna ilość kolorów w naszym stroju nie powinna przekraczać trzech.

Ubiór warto podkreślić również dodatkami, takimi jak torebka, apaszka, nakrycie głowy czy biżuteria. Tu jednak warto dostosować się do zasady im mniej tym lepiej, nie powinno się bowiem przypominać świątecznej choinki. Jeżeli zakładamy kolczyki i bransoletkę to lepiej zrezygnować z łańcuszka i pierścionków.

Jak ubrać się modnie w zależności od okazji?

Do pracy - przede wszystkim należy zapoznać się z dress codem panującym w danej firmie. W większości korporacji panuje styl casual, czyli tak zwany ubiór codzienny. Jest to połączenie wygody i elegancji. Jeśli decydujemy się na dżinsy powinny być one w ciemnym kolorze, klasyczne, połączone z elegancką, na przykład białą, koszulą i marynarką, a w przypadku kobiet żakietem. Do tego skórzane buty u mężczyzn i szpilki u Pań. Na spotkania biznesowe zawsze powinno zakładać się garnitury i garsonki, jak również krawaty.

Na spotkanie z przyjaciółmi - tu również najbardziej odpowiedni będzie styl casual, aczkolwiek w tym wypadku można pozwolić sobie na większy luz i swobodę. Można zrezygnować z  żakietu i marynarki, oraz szpilek lub skórzanych butów na rzecz adidasów czy mokasynów i balerinek.

Na dyskotekę - styl całkowicie dowolny, odważna sukienka, top czy t-shirt, tu jest prawie wszystko dozwolone. Prawie, bowiem nie wypada założyć dresów i bardzo wyzywających ubrań.

Co jeszcze wpływa na nasz wizerunek podczas pierwszych 30 sekund?

Oprócz wyglądu zewnętrznego podczas pierwszych 30 sekund nasz rozmówca ocenia także sposób naszego wysławiania się oraz mowę niewerbalną. Jest to bardzo ważne uzupełnienie naszego wyglądu.

Mowa werbalna, czyli to w jaki sposób mówimy. Mowa powinna być wyraźna. Lepiej też mówić wolniej aniżeli za szybko. Unikamy kolokwializmów czyli mowy potocznej, a już bezwzględnie niedozwolone są wszelkiego rodzaju wulgaryzmy. Nie zaleca się stosowania żargonu specjalistycznego, jako że nie wszyscy nasi rozmówcy czy słuchacze są w profesjonalistami w danej dziedzinie.

Mowa niewerbalna, czyli wszystkie nasze gesty, tiki i mimika. Pierwszy gest mowy niewerbalnej, który powinien być skierowany w stronę osoby do której mówimy, lub z która zaczynamy rozmowę to uśmiech. Powinien być on szczery i obejmować nie tylko nasze usta ale także i oczy. Kolejny ważny aspekt to uścisk dłoni, nie za silny i nie za słaby. Dłonie nie powinny być w tym czasie spocone ani zbyt zimne. Warto także pamiętać, że nawet jeśli będziemy profesjonalnie i stosownie do okazji ubrani, a nasza mowa artykułowana będzie elegancka to całe pozytywne wrażenie może zniszczyć nasze zachowanie, którym będziemy przeczyć naszemu profesjonalizmowi i elokwencji.

Produkty

413.00
Zmień produkt
Niedostępny
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.