Pomoc domowa - ustalamy cenę prasowania

Pomoc domowa - ustalamy cenę prasowania 1
Pomoc domowa - ustalamy cenę prasowania 2
Pomoc domowa - ustalamy cenę prasowania 3

Prasowanie stanowi jedną z najmniej lubianych czynności. Na szczęście profesjonalna pomoc domowa bez problemu zdejmie z twoich barków ten przykry obowiązek. Podpowiadamy, jak ustalić cenę za wspomnianą usługę.

Posprzątany, świeży i pachnący czystością dom to coś, czym chyba każdy z nas pragnie cieszyć się na co dzień. Niestety, przytłoczeni ilością ciążących na nas obowiązków często po prostu nie mamy czasu czy też nawet siły na to, aby uporządkować przestrzeń naszego domu. W takim przypadku idealnym wyjście z sytuacji może okazać się zatrudnienie profesjonalnej pomocy domowej, która skutecznie odciąży nas od różnego rodzaju obowiązków związanych naturalnie ze sprzątaniem. Jakich konkretnie? To w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb danego klienta, niemniej jednak w praktyce zakres wykonywanych prac obejmuje z reguły odkurzanie, mycie podłóg, mycie okien, pranie oraz... prasowanie. Jak się okazuje, to ostatnie może przysporzyć nie lada trudności i nie mamy na myśli sposobu wykonania czynności, ale jej rozliczenie. Jak wobec tego powinien wyglądać cennik prasowania?

Cena za godzinę

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na rozliczenie usługi prasowania jest ustalenie ceny za godzinę pracy. Wspomniany rodzaj rozliczenia idealnie sprawdza się w przypadku profesjonalnej pomocy domowej, a więc osoby posiadającej co najmniej kilka lat doświadczenia w zawodzie. Analogicznie - zdecydowanie mniej opłacalnie prezentuje się on w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają pracę w zawodzie, gdyż może się okazać, że w ciągu kilku godzin zatrudniona pomoc domowa uprasuje zaledwie... kilka sztuk odzieży.

Cena za sztukę

Rozliczenie w oparciu o ilość wyprasowanych ubrań świetnie sprawdzi się w przypadku tych z nas, którzy prasowaniu poddają np. wyłącznie koszule czy bluzki. To także idealny sposób na rozliczenie się z pracownikiem posiadającym małe doświadczenie zawodowe, a więc wykonującym swoje obowiązki zdecydowanie wolniej, niż doświadczona pomoc domowa.

Cena za kg

Ostatnim i zarazem najmniej popularnym sposobem na ustalenie ceny za prasowanie jest rozliczenie na podstawie ilości kilogramów odzieży. Omawiana opcja stanowi godne polecenia rozwiązanie dla osób, które wymagają wyprasowania dosłownie każdej, posiadanej przez siebie rzeczy, a więc nie tylko ubrań ale również bielizny czy innego rodzaju akcesoriów odzieżowych.

Czego będziemy potrzebować?

Tym, o czym koniecznie należy pamiętać przez zatrudnieniem pomocy domowej, której obowiązkiem będzie również prasowanie, jest zagwarantowanie odpowiednich akcesoriów i urządzeń. Naturalnie podstawę stanowi dobre żelazko oraz stabilna deska. Jeśli chcesz, aby po uprasowaniu twoja odzież pięknie pachniała, wówczas wyposaż się również w zapachową wodę do prasowania. Warto dodać, że nie każda osoba zajmująca się sprzątaniem przystanie na propozycję prasowania. Jeśli chcesz mieć pewność, że pracownik bez problemu podejmie się wspomnianej czynności i - co najważniejsze - będzie w stanie jej podołać, to rozpocznij poszukiwania pomocy domowej od sprawdzonych, godnych polecenia serwisów, takich jak chociażby www.pomocedomowe.pl.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.