Jak przechowywać buty?

Jak przechowywać buty? 1
Jak przechowywać buty? 2
Jak przechowywać buty? 3
Jak przechowywać buty? 4
Jak przechowywać buty? 5
Jak przechowywać buty? 6
Jak przechowywać buty? 7
Jak przechowywać buty? 8

Wchodzisz do domu i nie masz gdzie zostawić butów, ponieważ cała podłoga jest zastawiona butami całej rodziny? A może przekopujesz się przez stertę kapci, żeby znaleźć odpowiednią rozmiarówkę dla swoich gości? Problem pozostaje ten sam: zbyt duża liczba butów i za mało podłogi, żeby je wszystkie pomieścić. Jak temu zapobiec? Jak przechowywać buty i dbać o to, żeby się nie zniszczyły?

Półka na buty

Zagospodaruj półkę w szafie, którą przeznaczysz do przechowywania butów. Wybierz taką przestrzeń, która pozwoli Ci zarówno na trzymanie butów letnich, jak i zimowych. Kozaki czy buty na obcasie nie zmieszczą się na tej samej powierzchni co sandały.
Jest to rozwiązanie przydatne dla osób, które nie mają miejsca na nowe meble, ale są w stanie przeznaczyć część już istniejących szaf lub regałów na potrzeby obuwnicze.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że czasami warto zainwestować w dodatkową, wolnostojącą półkę na buty. Asortyment jest bardzo szeroki i pozwala zarówno na tradycyjne rozwiązanie, jak i niesamowicie wymyślne półki, które skutecznie poprawią atrakcyjność wnętrza. Koniec z nudą w przedpokoju! Pamiętaj tylko, że to rozwiązanie ma jedną zasadniczą wadę: na półce buty mogą się kurzyć. Za każdym razem, gdy zechcesz je założyć, konieczne może okazać się czyszczenie lub pastowanie.

Niezwykle pomysłowym rozwiązaniem są też listwy na buty. Zainstalowane pod odpowiednim kątem zajmują bardzo mało miejsca i są praktyczne. W zależności od potrzeb można się zdecydować na listwę do pełnego obuwia lub butów na obcasie.

Stojak na buty

Mogłoby się wydawać, że stojak na buty jest dużo mniej atrakcyjnym rozwiązaniem niż szafka, ale prawda jest taka, że wśród stojaków występuje dużo większa różnorodność formy niż wśród szafek. W związku z tym z pewnością znajdziesz taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i upodobaniom.

Stojak na buty przeważnie przypomina wyglądem niezabudowaną szafkę lub półki. Bardzo często płaska powierzchnia stojaka składa się z prętów, dzięki czemu obcasy mieszczą się w powstałych otworach. W ten sposób zarówno szpilki, jak i płaskie obuwie znajduje się na tej samej wysokości.

Wieszaki na buty

Jest to dość specyficzne rozwiązanie i z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, tym bardziej, że odnosi się tylko do kilku rodzajów par butów, ale warto o nim wspomnieć. Jeśli masz niewykorzystaną przestrzeń na prętach w szafie, to możesz zawiesić na wieszakach baleriny lub podczepić kozaki. Pierwsze buty wystarczy zahaczyć na zwykłych wieszakach, natomiast kozaki należy zaczepić żabkami (wieszaki do spodni). Sposób jest innowacyjny, jednak należy uważać, żeby przy okazji nie zniszczyć obuwia. Długotrwałe zawieszenie butów może je zdeformować lub pozostawić trwałe ślady po żabkach.

Pudełka na buty

Aby zapobiec osadzaniu się kurzu, możesz trzymać buty w pudełkach. Istnieje kilka ciekawych rozwiązań w tym zakresie. Podstawowe polega na przechowywaniu butów w oryginalnych pudełkach. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ na kartonie najczęściej jest zdjęcie wybranego modelu, wobec czego łatwo możesz odnaleźć poszukiwaną parę. Dużą wadą tego rozwiązania jest jednak niski poziom estetyki. W tej kwestii dużo lepiej sprawdzają się pudła dopasowane kolorystycznie do wystroju pomieszczenia. Nie dość, że wyglądają ładniej i porządniej, to bez problemu możesz opisać kartony lub porobić zdjęcia butów i przykleić je na boku. W ten sposób osiągniesz funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie w jednym.

Szafka na buty

Szafka na buty jest doskonałym rozwiązaniem zapewniającym porządek na podłodze i oferującym przestrzeń na przechowywanie obuwia. Ogromną zaletą szafek jest to, że umieszczasz buty na kilku poziomach, a więc na stosunkowo niewielkiej przestrzeni możesz zmieścić kilka razy więcej par. Oprócz tego szafka wygląda estetycznie i dobrze prezentuje się zarówno w przedpokoju, jak i w korytarzu. W zależności od umiejscowienia szafki możesz zdecydować, czy chcesz trzymać w niej wszystkie buty, czy tylko te, na które obecnie nie ma sezonu.

Jeśli nie jesteś przekonany do mebla przeznaczonego tylko i wyłącznie do przechowywania butów, możesz kupić komodę, w której dolne półki będą przygotowane specjalnie pod obuwie, a w górnych szufladach znajdzie się miejsce na czapki, szaliki, torebki lub inne przydatne akcesoria.

Szafka na buty ma niewątpliwą zaletę związaną z łatwym sposobem otwierania i eksponowania zawartości szuflad, w których jest trzymane obuwie. Wnętrze jest odpowiednio wyprofilowane, aby ułatwić postawienie butów i zapobiec ich pobrudzeniu.
Najczęściej szafki na buty są zbudowane z materiałów nieprzezroczystych, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, by układać obuwie kolorystycznie czy według fasonu. Jeśli jednak takie działanie sprawia Ci przyjemność i chcesz się pochwalić swoimi skarbami, to możesz wyeksponować buty w przeszklonej szafie (np. w kredensie). Dostosowanie go do potrzeb obuwniczych nie powinno stanowić problemu, a mebel stanie się ciekawym dodatkiem do wyposażenia wnętrza.

Jeśli chcesz się pozbyć bałaganu w przedpokoju i znaleźć choćby kilka centymetrów wolnej przestrzeni na podłodze, to schowanie nadmiaru butów jest doskonałym pomysłem. Każde z opisanych rozwiązań ma swoje dobre i złe strony, więc warto podjąć decyzję w oparciu o metraż domu i ewentualne możliwości dostawienia nowych mebli oraz pojemność szafy. Sprawę ułatwia również posiadanie garderoby, w której można trzymać nadprogramowe pary butów.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.