Jak nosić koszulę męską?

Jak nosić koszulę męską? [1]
Jak nosić koszulę męską? [2]
Jak nosić koszulę męską? [3]
Jak nosić koszulę męską? [4]
Jak nosić koszulę męską? [5]

Dla wielu mężczyzn włożenie koszuli w spodnie jest rozwiązaniem bardzo staromodnym, kojarzącym się z ich ojcami lub dziadkami. Wszechobecny luz w ubiorze spowodował, że wielu z panów zdecydowanie woli podejście luźniejsze, z koszulą na wierzchu. Można się zastanawiać, czy to na pewno jest poprawne? Czy koszule męskie powinny kiedykolwiek wychodzić z naszych spodni? Jeżeli tak, to kiedy i w jakich sytuacjach możemy to robić?

Jeżeli zastanowimy się, skąd mogła się wziąć ta „moda" na wyjętą koszulę, możemy doszukiwać się jednego winowajcy, w postaci zwykłego T-shirtu. To właśnie koszulka z krótkim rękawem dała chwilę oddechu i luzu przeciętnemu mężczyźnie, który nie musiał wkładać jej w spodnie. Jednak gdy spojrzymy na panów nieco starszej daty, da się zauważyć to, że i tak to robią, zupełnie jakby traktowali ją jako koszulę.

Odpowiedzmy więc na najważniejsze pytanie nurtujące każdego z panów: Czy mogę nosić koszulę niewłożoną w spodnie? Odpowiedź brzmi: to zależy, ale nie jest to wskazane. Wszystko to zależy od naszych proporcji, charakter koszuli i wizualnego wrażenia, jakie chcemy osiągnąć.

Proporcje

Każdy z nas jest zbudowany w inny sposób. Różne długości tułowia, nóg oraz naszych szyj sprawiają, że powinniśmy dobrać koszulę do naszej budowy, aby nie zaburzyć jego proporcji. Wyjmując koszulę ze spodni, możemy to wszystko popsuć. Niepotrzebnie powiększymy długość naszego tułowia i sprawimy, że nasze nogi staną się krótkie i czasami komiczne. Dodatkowo bardzo dużo modeli koszul, jest przeznaczone do noszenia ich w spodniach, więc są nieco bardziej obszerne w okolicach bioder i przede wszystkim — brzucha. Chyba nie musimy tłumaczyć jaki efekt uzyskamy?

Charakter koszuli

Unikajmy jak ognia wyjmowania ze spodni koszul o charakterze oficjalnym i eleganckim. Im bardziej formalny ubiór, tym gorzej będzie wyglądał noszony w sposób niechlujny. Jeżeli potrzebujemy podpowiedzi, która z naszych koszul będzie tą elegancką, wystarczy założyć ją na siebie. Gdy sięgnie nam ponad linię bioder, wsadźmy ją w spodnie. A gdy jej długość będzie zatrzymywać się lekko poniżej naszego pasa, możemy dać sobie trochę luzu.

Markowe koszule męskie możesz kupić na https://www.markoweubrania.com/kategoria/koszule-dlugi-rekaw

Wizualne wrażenia

Koszula wyjęta ze spodni może być zarówno okazaniem wrodzonego luzu, jak i indywidualności, lecz często może się obrócić przeciwko nam i pokazać, że nie dbamy o swój wygląd. W świecie przepełnionym profesjonalizmem taki wygląd może być nie być odebrany w sposób przyjazny. Po co psuć pierwsze wrażenie?

Jak widzimy, koszula mimo swojej prostoty, może wiele świadczyć o jej właścicielu. Odpowiednio dobrana długość, krój i styl, może być w naszej stylizacji kluczowym punktem świadczącym o naszej elegancji, szyku i przede wszystkim – profesjonalizmie.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.