Depilacja woskiem a depilacja pastą cukrową. Co wybrać?

Depilacja woskiem a depilacja pastą cukrową. Co wybrać? [1]
Depilacja woskiem a depilacja pastą cukrową. Co wybrać? [2]
Depilacja woskiem a depilacja pastą cukrową. Co wybrać? [3]
Depilacja woskiem a depilacja pastą cukrową. Co wybrać? [4]
Depilacja woskiem a depilacja pastą cukrową. Co wybrać? [5]

Sezon wakacyjny już za pasem. Pakując się na letni wyjazd często wrzucamy do walizki maszynkę do golenia lub krem do depilacji, nie chcąc kłopotać się zabiegami pielęgnacyjnymi na wycieczkach. Okazuje się jednak, że lepsze efekty uzyskamy stosując wosk lub pastę cukrową.

Obydwie metody pozwolą nam pozbyć się niechcianych włosków na znacznie dłuższy czas niż miałoby to miejsce w przypadku golenia maszynką lub posługiwania się kremem do depilacji. Niekiedy kobiety boją się bólu związanego z takim sposobem usuwania owłosienia, jednak nowoczesne woski i pasty cukrowe w połączeniu z fachową ręką, mogą sprawić, że cały zabieg wyda się mniej bolesny, a efekty spektakularne.

Depilacja woskiem

Uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Za pomocą rozgrzanego wosku można usunąć nie tylko sam włos, ale również jego cebulkę. To z kolei powoduje, że odrasta on znacznie wolniej, staje się słabszy.

Aby przeprowadzić zabieg depilacji woskiem można zaopatrzyć się w gotowe plastry, które kupuje się w drogeriach internetowych. Pod względem dostępności tego produktu mamy ogromny wybór. Producenci prześcigają się w proponowaniu nam wyrobów zawierających wyciągi uspokajające i kojące skórę po depilacji oraz woski o ciekawych odcieniach lub zapachach (na przykład truskawkowy). W takim zestawie obowiązkowo znajduje się również chusteczka, która jest nasączona substancjami pomagającymi usunąć pozostałości wosku ze skóry oraz wyciągami łagodzącymi skórę.

W przypadku, kiedy planujemy przeprowadzić w domu zabieg przypominający ten gabinetowy, powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalny zestaw do depilacji. W jego skład wchodzą: podgrzewacz do wosku, nabój z woskiem, paski z ligniny lub innego materiału, a także krem, najczęściej chłodzący, po depilacji.

Usuwając włoski musimy pamiętać, że pasek powinien być oderwany szybko, w kierunku przeciwnym do tego, w jakim rośnie włos. To sprawi, że procedura będzie skuteczna i mniej bolesna. Aby umożliwić sobie naprawdę natychmiastowe usunięcie plastra z woskiem, dobrze jest mocno naprężyć skórę, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję, że pasek od skóry odklei się cały. Trzeba również wiedzieć, że za pomocą wosku można usunąć jedynie włoski, które urosły już na co najmniej 1 cm.

Ogromną zaletą depilacji woskiem jest fakt, że włosy odrastają dopiero po około 3-6 tygodniach, dodatkowo skóra po takim zabiegu jest niezwykle gładka. Jest to metoda, którą z powodzeniem można stosować na wielu częściach ciała: nogach, przedramionach, twarzy (wąsik oraz, w niektórych przypadkach, do regulowania brwi).

Niestety, ma również swoje wady. Jedną z nich jest wspomniana wcześniej bolesność. To właśnie z jej powodu wiele z nas decyduje się na mniej skuteczne sposoby. Trzeba także pamiętać, że woskowanie może uszkodzić skórę – jest to szczególnie istotne w przypadku tej wrażliwej. Z tego powodu, na depilację woskiem nie powinny decydować się kobiety mające na nogach pajączki lub żylaki – ryzyko uszkodzeń jest w ich przypadku bardzo wysokie. Do innych wad zabiegu należy również czasochłonność. Depilacja zajmuje sporo czasu, szczególnie jeśli jest wykonywana samodzielnie. W niektórych przypadkach może zdarzyć się również tak, że w trakcie woskowania nie wszystkie włosy zostaną usunięte, z tego powodu pomiędzy zabiegiem trzeba dodatkowo korzystać z maszynki do golenia.

Depilacja pastą cukrową

Ta metoda usuwania zbędnego owłosienia pojawiła się w naszych salonach kosmetycznych niedawno, mimo że kobiety z Dalekiego Wschodu stosują ją od wieków. Ogromne zalety i całkowity brak przeciwwskazań do jej stosowania, sprawiły, że coraz więcej z nas decyduje się właśnie na nią, korzystając z nieustannie powiększającej się oferty produktów do samodzielnego cukrowania w domu.

Zwolenniczki pasty cukrowej przekonują o jej wyższości nad woskowaniem. Przede wszystkim nie powoduje podrażnień oraz oparzeń, a dodatkowo może być stosowana także u osób z pajączkami i żylakami. Co bardzo ważne, pasta cukrowa jest w stanie „chwycić" i usunąć naprawdę małe włoski, nie trzeba zatem czekać aż te osiągną rozmiar co najmniej 1 cm. Jak twierdzą panie, które poddały się temu zabiegowi, jest on także mniej bolesny, ponieważ produkt nie przykleja się do skóry, a jedynie oblepia włos. Warto również wspomnieć o zmywaniu – jej pozostałości po wykonanym zabiegu usuwa się ciepłą wodą.

Wykonanie depilacji jest nieskomplikowane. Należy przede wszystkim wziąć w palce odpowiednią ilość pasty i rozgnieść ją w dłoniach, podobnie jak robi się to z plasteliną, do czasu aż jej konsystencja będzie przypominać elastyczną masę, klejącą się do dłoni (jednocześnie zmieni kolor na złocisty). Teraz trzeba zaaplikować ją na skórę tak, aby powstała warstwa o grubości 3-4 cm. Pastę odrywa się energicznym ruchem, tak jak wosk. Tak wykorzystany produkt można użyć ponownie na innym fragmencie skóry. Szacuje się, że jedna kulka produktu pozwala na usunięcie owłosienia z całej łydki.

Po depilacji dobrze jest przetrzeć oliwką w celu pozbycia się podrażnień. Ta metoda jest idealna dla fanek naturalnych sposobów dbania o urodę oraz alergiczek.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.