Akcesoria do pielęgnacji pięt

Akcesoria do pielęgnacji pięt [1]
Akcesoria do pielęgnacji pięt [2]
Akcesoria do pielęgnacji pięt [3]
Akcesoria do pielęgnacji pięt [4]
Akcesoria do pielęgnacji pięt [5]

Zbliża się lato, a wraz z nim zaczynamy coraz bardziej pokazywać stopy. Nie dziwi zatem, że wiosną i latem bardziej interesujemy się sposobami na pozbycie się zrogowaciałej i twardej skóry na piętach.

W ofercie sklepów internetowych można spotkać się z wieloma produktami, które mają za zadanie ułatwić nam zabiegi pielęgnacyjne stóp. Wszelkiego rodzaju tarki, polerki oraz elektryczne pilniki wspomagają nas w utrzymaniu miękkiej i delikatnej skóry na piętach. Opisujemy właściwości tych najpopularniejszych.

Tarki do stóp

Tarka do stóp to jedno z najbardziej popularnych, obok pumeksu, narzędzi do usuwania nadmiaru skóry z pięt. Jest jednocześnie tym urządzeniem, które najczęściej wybierają kobiety. Nie należy się temu dziwić, bowiem producenci prześcigają się w pomysłach na interesujące wzory i ozdoby, a także kształty rączek. Obecnie w ofercie sklepów internetowych można znaleźć tarki wykonane z plastiku lub tworzywa sztucznego albo z drewna. To, na którą z nich się zdecydujemy, zależy nie tylko od wygody (drewniane tarki są masywniejsze i grubsze, dlatego mogą wydawać się mniej poręczne), ale także od zasobności portfela. Te plastikowe są zdecydowanie tańsze.

Każda tarka posiada powierzchnię ścierającą oraz tak zwaną polerkę. Pierwsza z nich jest zdecydowanie ostrzejsza, co wynika z tego, że została stworzona z materiału posiadającego grube ziarna ścierne. To właśnie tej strony powinno używać się najpierw, ponieważ usuwa ona wszelkie zgrubienia ze stóp. Druga powłoka to tak zwana polerka. Jest delikatniejsza, dlatego jej zadaniem jest wygładzenie skóry po ścieraniu.

Pilnik elektryczny

Jest to urządzenie, które kilka lat temu szturmem wdarło się na polski rynek akcesoriów do pielęgnacji stóp. Nic w tym dziwnego, ponieważ łączy ono w sobie skuteczność tarki oraz wygodę – mechanizm obraca rolkę ścierną samodzielnie, dlatego użytkownik nie musi używać zbyt dużo siły i cały zabieg wydaje się o wiele bardziej mniej czasochłonny niż ten przeprowadzany za pomocą tarki.

Wykorzystując pilnik elektryczny warto pamiętać, że powinien on być używany na podobnych zasadach, jak frezarka w salonach kosmetycznych – pięty opracowuje się tylko w momencie, kiedy skóra na nich jest sucha. Inaczej jej fragmenty wbiją się w powierzchnię ścierającą i w efekcie zgrubiałej powłoki usuwa się mniej. Ponadto, jeśli warstwa twardej skóry na piętach jest naprawdę duża, to zmyślne urządzenie może po prostu sobie z nią nie poradzić.

Ostrze zdzierające

Niekiedy w ofercie sklepów internetowych można spotkać się również z tak zwanymi ostrzami zdzierającymi, czyli akcesoriami wykonanymi ze stali nierdzewnej, najczęściej w formie kwadratowej lub prostokątnej ramy na ostrza. Jest to narzędzie do zadań specjalnych – dobrze jest posłużyć się nim wtedy, kiedy warstwa skóry do usunięcia jest bardzo gruba.

Ze względu na to, że to akcesorium składa się z nożyków bardzo ważne jest, aby w trakcie jego używania zachować szczególną ostrożność, ponieważ bardzo prosto się nim skaleczyć. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku osób chorujących na cukrzycę, u których, z powodu tej choroby, trudno jest zatamować krwawienie.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.