Jak dbać o dłonie zimą? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Jak dbać o dłonie zimą? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa [1]
Jak dbać o dłonie zimą? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa [2]
Jak dbać o dłonie zimą? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa [3]
Jak dbać o dłonie zimą? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa [4]
Jak dbać o dłonie zimą? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa [5]

Delikatna skóra na dłoniach w sezonie zimowym jest szczególnie narażona na podrażnienia i wysuszanie. Pod wpływem zimna może stać się odwodniona, pękać i wykazywać objawy odmrożenia. Jak dbać o dłonie w tym szczególnie wymagającym okresie?

Pielęgnowanie dłoni w zimie może wydawać się skomplikowane i pracochłonne. Aby zadbać o odpowiednie nawilżenie musimy brać pod uwagę nie tylko niskie temperatury na zewnątrz, ale także suche i ciepłe powietrze w pomieszczeniach.

Wybierz zimowy krem do rąk

Decydując się na zakupienie właściwego produktu do nawilżania skóry dłoni w okresie zimowym powinniśmy pamiętać, że powinien on spełniać określone warunki. Przede wszystkim musi hamować odparowywanie wody z zewnętrznych warstw naskórka, odżywiać (w jego składzie powinny znaleźć się witaminy) a także chronić przed utratą ciepła. Idealnie, jeśli taki specyfik jest gęsty - otula on dłonie znacznie szczelniej od kremów o nieco bardziej lekkiej formule.

Krem do rąk powinno się stosować kilka razy dziennie – najlepiej po każdym myciu i zawsze wtedy, kiedy odczuwamy suchość skóry. Dodatkowo, osoby pracujące przy komputerze powinny dodatkowo aplikować ten produkt kilkukrotnie w ciągu dnia. Dobrym rozwiązaniem jest postawić na kremy nawilżające, najlepiej te z dodatkiem gliceryny i silikonu, ponieważ stworzą one na dłoniach płaszcz ochronny.

Maski i zabiegi

Samo nakładanie kremu może nie wystarczyć dla pozbycia się nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i przesuszenia skóry na dłoniach. Dlatego warto rozszerzyć codzienną pielęgnację o dodatkowe rytuały i zabiegi mające zapewnić długotrwałe nawilżenie skóry.

Raz w tygodniu można pokusić się o wykonanie peelingu dłoni i nałożenie maski. Obecnie w sklepach internetowych można znaleźć saszetki z gotowym zestawem do przeprowadzenia tego rytuału. Peeling nakłada się na lekko wilgotne lub suche dłonie i delikatnie masuje (w przypadku aplikowania na sucho trzeba pamiętać, że złuszczanie przyniesie lepsze efekty, ale może być nieco bolesne). Po zmyciu drobinek, nakłada się maskę i wkłada dłonie w specjalne rękawice. Są one wyprodukowane z materiału, który nie wchłania kosmetyku, sprawiając, że wszystkie dobroczynne składniki wnikną w skórę, a nie w tkaninę. Dla uzyskania lepszego efektu, można przed nałożeniem rękawiczek, nałożyć na dłonie woreczki foliowe, które dodatkowo spotęgują działanie maski.

Drugim zabiegiem pielęgnacyjnym na dłonie, który doskonale sprawdzi się zimą, jest parafina. Rytuał ten polecany jest wszystkim osobom, które chcą nawilżyć i odżywić skórę, ale także lekko ją rozjaśnić. Aby móc nałożyć parafinę samodzielnie w domu, należy zaopatrzyć się w zestaw składający się z podgrzewacza, wkładu z parafiną oraz produktów pielęgnacyjnych: peeling oraz krem odżywczy do rąk.

Rytuał rozpoczyna się od opracowania paznokci, dokładnie tak samo jak w czasie manicure tradycyjnego (opiłowujemy paznokcie i usuwamy skórki). Wykonujemy peeling dłoni, a następnie nakładamy maskę przedparafinową grubą warstwą. Zanurzamy ręce w uprzednio podgrzanej parafinie (sprawdzając, czy nie jest zbyt gorąca). Powstanie skorupka, którą trzyma się na skórze do 15 minut. Na parafinę nakładamy woreczki foliowe, a potem rękawice frotte. Zaschniętą parafinę ściąga się i wmasowuje krem do rąk.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.