Tusz do rzęs. Jak wybrać odpowiedni?

Tusz do rzęs. Jak wybrać odpowiedni? [1]
Tusz do rzęs. Jak wybrać odpowiedni? [2]
Tusz do rzęs. Jak wybrać odpowiedni? [3]
Tusz do rzęs. Jak wybrać odpowiedni? [4]
Tusz do rzęs. Jak wybrać odpowiedni? [5]

Dobry tusz do rzęs to podstawa makijażu. Wytuszowane rzęsy nie tylko otwierają oko, ale niekiedy, pomagają zmienić optycznie jego kształt. Producenci oferują nam wiele typów maskar przeznaczonych do różnych rodzajów rzęs. Różne właściwości tych produktów oraz szeroki wybór szczoteczek sprawiają, że możemy uzyskać najprzeróżniejsze rezultaty: pogrubienia, wydłużenia lub efekt sztucznych rzęs.

Typy tuszów do rzęs

Zacznijmy od omówienia rodzajów maskar dostępnych w sklepach internetowych. Zanim opiszemy dokładnie efekty i właściwości każdej z nich, pragniemy zauważyć, że podstawowym warunkiem, którym powinniśmy kierować się podczas wybierania tuszu jest jego funkcja. Chodzi tutaj o to, czy produkt ten ma pogrubiać, podkręcać, zagęszczać lub wydłużać, czy może ma stanowić kombinację tych właściwości.

Pierwszym typem jest tradycyjna maskara. Jej zadaniem jest pomóc uzyskać efekt delikatnie podkreślonych rzęs. Doskonale sprawdza się do wykonywania tak zwanych makijaży naturalnych.

Maskara ułatwiająca rozczesywanie to produkt wyposażony w specjalną szczoteczkę, najczęściej w kształcie owalu, o równomiernie rozmieszczonych włoskach, której zadaniem jest dokładne ulokowanie tuszu na każdej rzęsie z osobna.

Tusz pogrubiający ma zwiększyć objętość rzęs. Dzięki specjalnej formule, również ten kosmetyk dokładnie oblepia każdą rzęsę z osobna. Jest on doskonały dla pań, które narzekają na cienkie i rzadkie włoski. Dla osób o krótkich rzęsach poleca się tusz wydłużający. Te dwa efekty łączy się bardzo często w tuszu o właściwościach pogrubiających i wydłużających. Taki kosmetyk zapewnia uzyskanie bardzo wyrazistego podkreślenia konturu oka, dzięki zawartym w swoim składzie wydłużającym polimerom oraz cząsteczkom kaszmiru (odpowiedzialne za pogrubienie).

Produkt podkręcający swoje działanie zawdzięcza odpowiednio wyprofilowanej szczoteczce. Są to właśnie te maskary, które są wyposażone w aplikator przypominający podkowę lub półkole. Ten kształt sprawia, że niemal natychmiast można wywinąć proste rzęsy. Dodatkowo efekt wywinięcia włosków uzyskuje się dzięki specjalnemu składowi – składniki kurczą się po wyschnięciu i powodują podwijanie się rzęs.

Tusz do zadań specjalnych

Specjalnymi typami są tusze wodoodporne oraz hipoalergiczne. Pierwsze polecane są paniom, które pragną zachować nieskazitelny makijaż oczu również podczas wizyt na pływalni, bowiem ich właściwością jest to, że nie rozmazują się pod wpływem wilgoci ani łez. Ich ogromną wadą jest jednak trudność zmywania. Tusze wodoodporne dostępne są w wersji wydłużającej i pogrubiającej.

Z kolei maskary hipoalergiczne to odpowiedź na potrzeby alergików oraz dziewczyn noszących szkła kontaktowe. Są one pozbawione substancji mogących podrażnić soczewkę oka. Podobnie jak w przypadku tych wodoodpornych, można je kupić w różnych wariantach.

Niekiedy w sklepach internetowych można zaopatrzyć się także w tak zwane tusze dwufazowe. Składają się one z dwóch produktów: białej lub bezbarwnej bazy, którą aplikuje się na suche rzęsy, oraz czarnej substancji (właściwego tuszu), która nadaje włoskom odpowiednią głębię koloru. Ten rodzaj przeznaczony jest dla kobiet, które marzą o uzyskaniu spektakularnego efektu długich, kruczoczarnych rzęs.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.