Lakier zwykły, hybrydowy, czy żel do paznokci? Różnice i sposób nakładania

Lakier zwykły, hybrydowy, czy żel do paznokci? Różnice i sposób nakładania…
Lakier zwykły, hybrydowy, czy żel do paznokci? Różnice i sposób nakładania…
Lakier zwykły, hybrydowy, czy żel do paznokci? Różnice i sposób nakładania…
Lakier zwykły, hybrydowy, czy żel do paznokci? Różnice i sposób nakładania…
Lakier zwykły, hybrydowy, czy żel do paznokci? Różnice i sposób nakładania…

Lakiery do paznokci zachwycają kolorami i efektami, np. połyskliwym brokatem lub matową barwą. Mimo takiej różnorodności kobiety coraz częściej decydują się na nakładanie kilku kolorów na paznokcie, dodawanie wzorków lub ozdobników, np. w formie naklejek czy klejnocików. Wszystko po to, by się wyróżniać. Najważniejsza jest jednak to, jaki rodzaj lakieru został nałożony na paznokcie.

Zwykły lakier

Zwykły lakier jest łatwo dostępny. Można go kupić w każdym sklepie z kosmetykami, w drogeriach, a czasami nawet w kioskach (chociaż tych nie polecamy). Oczywiście można też zamówić lakiery w sklepach internetowych, co dodatkowo ułatwia sprawę.

Zalety zwykłego lakieru

Jest stosunkowo tani i można go wielokrotnie wykorzystywać. Nałożenie lakieru na paznokcie zajmuje raptem kilka minut, równie łatwo się go zmywa. Malując paznokcie zwykłym lakierem można korzystać z kilku kolorów i tworzyć wzorki, a także nałożyć niewielkie ozdoby.

Wady zwykłego lakieru

Podstawową wadą takiego lakieru jest kiepska trwałość oraz fakt, że bardzo łatwo dochodzi do odprysków. Paznokcie pomalowane takim lakierem utrzymują się w dobrym stanie ok. 3 dni.

Paznokcie hybrydowe

Hybrydy tworzy się poprzez połączenie lakieru do paznokci oraz żelu do manicure. Tak nałożoną warstwę preparatów utwardza się lampą LED lub UV. Zrobienie paznokci hybrydowych trwa 30-45 minut, a efekt utrzymuje się przez ok. 2-3 tygodnie.

Zalety paznokci hybrydowych

Paznokcie hybrydowe są trwałe i minimalizują ryzyko odprysków. Są nakładane na płytce paznokcia, więc wyglądają naturalnie i elegancko. Kolor hybryd jest intensywny i błyszczący, dzięki czemu prezentuje się dużo lepiej niż kolor zwykłego lakieru. Hybrydy kosztują kilkadziesiąt złotych, ale i tak są tańsze niż paznokcie żelowe. Po upływie trzech tygodni można zmyć hybrydy samodzielnie zmywaczem na bazie acetonu i nie trzeba korzystać z pomocy kosmetyczki. Hybrydy nie niszczą płytki paznokci, więc można nałożyć kolejny lakier zaraz po zmyciu poprzedniego.

Wady paznokci hybrydowych

Podstawową wadą paznokci hybrydowych jest ograniczona możliwość dodawania ozdób, np. diamencików. Dla niektórych problemem jest też to, że nie można ich sztucznie przedłużyć, przez co panie z krótkimi paznokciami będą prezentowały krótki manicure hybrydowy.

Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe nakłada się warstwami, korzystając z żelu do paznokci. Każdą warstwę utrwala się lampą UV lub LED, dzięki czemu żel się utwardza i doskonale przylega do paznokcia. Paznokcie żelowe doskonale sprawdzają się w przypadku kobiet, które nie mają czasu ani chęci na częste zabiegi pielęgnacyjno-kosmetyczne, ale lubią cieszyć się pięknymi paznokciami. Jest to trwała technika, umożliwiająca różne szaleństwa w zakresie kolorów, wzorów i dodatków, więc można mieć pewność, że paznokcie poddane takiemu zabiegowi będą wyglądać doskonale.

Zalety paznokci żelowych

Paznokcie żelowe są bardzo trwałe, w związku z czym w ogóle nie istnieje ryzyko odprysków. Technika żelowa pozwala na uzupełnienie żelu, dzięki czemu można zachować kolor przez miesiąc lub dłużej. Ze względu na metodę wykonywania takiego manicure'u, możliwe są różne wariacje z ozdobami – od kryształków poprzez różne wzorki i brokaty. Żel nakłada się na dowolną powierzchnię, wobec czego można zastosować tipsy i cieszyć się długimi paznokciami.

Wady paznokci żelowych

Paznokcie żelowe są grube i wyglądają nienaturalnie. Jest to droga technika, ponieważ wymaga specjalistycznego sprzętu zarówno do nakładania, jak i zdejmowania koloru. Żele ściąga się pilnikiem lub frezarką, przez co uszkadza się płytka paznokcia.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.