Manicure tradycyjny a hybrydowy

Manicure tradycyjny a hybrydowy [1]
Manicure tradycyjny a hybrydowy [2]
Manicure tradycyjny a hybrydowy [3]
Manicure tradycyjny a hybrydowy [4]
Manicure tradycyjny a hybrydowy [5]

Manicure to zabieg, któremu poddajemy paznokcie. Po jego zakończeniu powinny być one kształtne, pokryte lakierem, a skórki wokół nich - wygładzone lub usunięte. To, czy zdecydujemy się na ten klasyczny, czy hybrydowy, zależy od naszych preferencji i czasu, którym dysponujemy.

Bogata oferta produktów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych do paznokci sprawia, że niekiedy bardzo trudno jest zdecydować się nam na ten lub inny jego wariant. Nie inaczej ma się rzecz z manicure. Klasyczny, hybrydowy - każdy z nich rządzi się innymi zasadami, daje inne efekty. Poniżej przedstawiamy ich charakterystykę.

Manicure klasyczny

Zwany inaczej tradycyjnym, zabieg ten polega na opracowaniu paznokcia w taki sposób, aby nadać mu pożądany kształt i wygląd. Wykonuje się go zazwyczaj na pazurkach nierównych oraz takich o porowatej płytce. Dodatkowo, zaleca się jego przeprowadzenie w przypadku zbyt mocno narastających na płytce skórek.

Zabieg polega na wycięciu skórek otaczających paznokieć oraz nadaniu mu odpowiedniego kształtu. Warto pamiętać, że tę ostatnią czynność dobrze jest wykonywać za pomocą pilnika drobnoziarnistego lub szklanego – jest to gwarancja, że nie będą się one rozdwajać. W jego trakcie można pokusić się również o polerowanie ich powierzchni – pozwoli to na wygładzenie płytki i sprawi, że lakier będzie się dłużej na nich utrzymywał.

Ostatnim etapem jest pomalowanie paznokci. Dobrze jest wiedzieć, w jakiej kolejności nakłada się poszczególne warstwy. Pierwszą z nich jest baza. Jest ona aplikowana zaraz po tym, jak paznokcie zostaną odtłuszczone. Jej zadaniem jest zwiększenie przyczepności i trwałości emalii. Dodatkowo chroni paznokcie przed odbarwieniem. Następnie dwukrotnie aplikuje się lakier kolorowy. Całość kończy utrwalacz.

Manicure hybrydowy

Jest to jeden z bardziej popularnych zabiegów stylizacji paznokci dzięki wydłużonej trwałości lakieru. Polega na nałożeniu warstw preparatu stanowiącego połączenie klasycznego lakieru i żelu utwardzanego w lampie.

Warto pamiętać, że ten zabieg nie jest obojętny dla paznokci, dlatego nie zaleca się wykonywania go osobom, które skarżą się na rozdwajające się i osłabione pazurki. Przyczyną tego jest fakt, że lakier hybrydowy usuwa się za pomocą acetonu (paznokcie przykrywane są gazikami nim nasączonymi i zawijane w folię), który mocno je wysusza.

Aby wykonać samodzielnie manicure hybrydowy w domu, trzeba zaopatrzyć się w zestaw kosmetyków, w którego skład wchodzą: produkt do odtłuszczania paznokcia - cleaner, środek na zwiększenie przyczepności bazy - primer, bloczek polerski, baza, lakier, top oraz preparat do usuwania hybrydy i lampa UV. W wielu sklepach internetowych można zakupić gotowe zestawy.

Sposób wykonania jest następujący: w pierwszym etapie należy opracować paznokieć (nadać odpowiedni kształt oraz usunąć lub odsunąć skórki). Następnie blokiem polerskim lekko matowi się jego powierzchnię i nakłada primer. Pierwsza warstwa to baza. Kolejne dwie warstwy to kolorowa emalia. Na samą górę wędruje top. Wszystkie te warstwy są osobno utwardzane w lampie. Na koniec wystarczy usunąć z paznokci lepką powłokę za pomocą preparatu do odtłuszczania.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.