Paznokcie hybrydowe: jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

Paznokcie hybrydowe: jak wykonać manicure hybrydowy w domu? [1]
Paznokcie hybrydowe: jak wykonać manicure hybrydowy w domu? [2]
Paznokcie hybrydowe: jak wykonać manicure hybrydowy w domu? [3]
Paznokcie hybrydowe: jak wykonać manicure hybrydowy w domu? [4]
Paznokcie hybrydowe: jak wykonać manicure hybrydowy w domu? [5]

Już nie musisz chodzić do kosmetyczki za każdym razem, gdy chcesz zrobić manicure hybrydowy. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni sprzęt, a będziesz mogła cieszyć się własnymi paznokciami hybrydowymi, kiedy tylko zapragniesz.

Co jest potrzebne do zrobienia paznokci hybrydowych?

Jeśli zamierzasz robić manicure hybrydowy w domu, to powinnaś kupić:

  • lampę UV lub LED do utwardzania lakieru;
  • płatki bezpyłowe;
  • zestaw pilników (lub bloczek polerski);
  • zestaw cążków i narzędzi do pielęgnacji paznokci i usuwania skórek;
  • cleaner;
  • baza pod lakier;
  • kolorowy lakier hybrydowy;
  • TOP do lakieru;
  • aceton.

Przygotowanie paznokci

Pierwszy etap jest zbliżony do tradycyjnego malowania paznokci. Należy oczyścić paznokcie, przypiłować pilnikiem, nadając im określony kształt, oraz usunąć skórki. W salonie kosmetycznym dodatkowo matowi się powierzchnię paznokcia, aby lakier hybrydowy lepiej trzymał, jednak nie jest to zabieg niezbędny przy domowym manicure. Pamiętaj, że w salonie kosmetyczka zrobi wszystko, aby jej produkt był trwały i zadowolona klientka wróciła. Robi to kosztem płytki paznokcia, którą matowienie zwyczajnie niszczy. W domu nie musisz martwić się tym, że lakier trzeba będzie zmienić po 1,5 tygodnia, a nie po dwóch.

Oczyszczenie paznokci

Gotowe paznokcie należy odtłuścić. W tym celu wykorzystuje się cleaner. Wystarczy wylać trochę na wacik i przetrzeć nim każdy paznokieć z osobna.

Nałożenie bezbarwnej bazy

Etap przygotowawczy kończy się nałożeniem bezbarwnej bazy. Pamiętaj, że warstwa lakieru powinna być tak cienka, jak to tylko możliwe przy jednoczesnym zamalowaniu całej płytki paznokcia. Uważaj, żeby lakier nie rozlał się dookoła paznokcia.

Utwardzenie bazy

Z nakładaniem lakieru bazowego nie trzeba się spieszyć, ponieważ nie zaschnie bez utwardzenia pod lampą. Przed przystąpieniem do malowania kolorowym lakierem, należy włożyć paznokcie do lampy UV na 120 sekund. Dopiero wtedy paznokcie są w pełni gotowe do nałożenia lakieru hybrydowego.

Nałożenie lakieru hybrydowego

Kolorowy lakier hybrydowy nakładaj równie cienką warstwą jak bazę. Dzięki temu po skończeniu manicure Twoje paznokcie nie będą przypominały wypukłych narośli na końcach palców.

Lakier powinno się nałożyć przynajmniej dwukrotnie. Po nałożeniu każdej warstwy należy utrwalać ją przez 2 minuty w lampie. Dzięki temu każda warstwa jest niezależna od poprzedniej. Jeśli cokolwiek Ci nie wyjdzie, lakier wyleje się za paznokieć lub efekt zwyczajnie Ci się nie podoba, to możesz zmyć warstwę bez obaw, że ściągniesz też wcześniejsze.

Jest to też dobry moment, żeby wykazać się wyczuciem estetycznym i popuścić wodze fantazji. Możesz wykonać upragnione wzorki lub stworzyć zupełnie nowe efekty. Jeśli nie jesteś jeszcze zbyt wprawiona w tego typu sprawach, to skorzystaj z szablonów, które ułatwią Ci prawidłowe nałożenie lakieru.

Pamiętaj, że lepiej zamalować mniejszą powierzchnię paznokcia niż zbyt dużą. Jeśli utwardzisz lakier na skórce, to nie dość, że nie wygląda to estetycznie, to jeszcze może stać się przyczyną odprysków.

Ostatnia warstwa TOP

Gdy osiągniesz upragniony efekt, nałóż ostatnią warstwę nawierzchniową. Ją również należy utwardzić pod lampą.

Odtłuszczanie paznokci hybrydowych

Ostatni etap wiąże się z usunięciem klejącej warstwy powstałej na utwardzonym manicure. Wystarczy przetrzeć paznokcie cleanerem, by po chwili cieszyć się ze skończonej pracy. Teraz możesz już swobodnie wykonywać wszystkie czynności bez strachu, że zniszczysz lakier lub pobrudzisz nim ubranie.

Jak ściągnąć lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy utrzymuje się do 2 tygodni. Paznokcie rosną, więc zaczynają wyglądać coraz mniej estetycznie. Pojawiają się też pierwsze odpryski. Zmywanie lakieru hybrydowego nie jest tak proste, jak przy zwykłym lakierze i zajmuje więcej czasu. Potrzebne będą aceton i folia (specjalna do usuwania lakieru hybrydowego lub zwykła, spożywcza). Pamiętaj, że aceton jest substancją żrącą, więc nie przelewaj go do plastikowych pojemniczków, ponieważ szybko je zniszczy. Musisz ostrożnie zwilżyć płatek bezpyłowy acetonem i przyłożyć go do paznokcia. Następnie owiń paznokieć folią aluminiową. Dzięki niej aceton nie wyparuje. Po kilku minutach lakier hybrydowy będzie na tyle zmiękczony, że spokojnie podważysz go patyczkiem.

Koszty wykonania domowego manicure hybrydowego

Może się wydawać, że wszystkie te sprzęty, a w szczególności lampa UV, są bardzo drogie i jest to nieopłacalna inwestycja. Jednak nic bardziej mylnego! Dobrą lampę UV można kupić już za 60 zł, a pozostałe akcesoria potrzebne do wykonania manicure hybrydowego nie kosztują więcej niż 100 zł (chyba że od razu planujesz kupić całą paletę kolorowych lakierów hybrydowych – wtedy koszty będą większe). Sytuacja trochę się zmienia, gdy chcesz kupić lampę LED. Utwardza paznokcie 4 razy szybciej i jest dużo lepsza od lampy UV, ale też znacznie droższa. Jej koszt to ok. 160-200 zł. Warto w nią zainwestować dopiero wtedy, gdy masz już duże doświadczenie i naprawdę często z niej korzystasz, np. robiąc manicure koleżankom.

Podsumowując: za domowy zestaw do manicure hybrydowego zapłacisz 150-160 zł, co równa się mniej więcej dwóm wizytom u kosmetyczki.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.